تور کنگره چشم پزشکی دانمارک ESCRS 2016

ESCRS 2016

رزرو تور

نگاه کلی تور کنگره چشم پزشکی دانمارک ESCRS 2016

شرکت ایوار در پی برگزاری موفق دوره های پیشین، با نظارت انجمن چشم پزشکی ایران برگزار می نماید :

تور مشارکت در مهمترین کنگره چشم پزشکی اروپا (دانمارک - کپنهاگ)

ESCRS 2016

به همراه گشت های تفریحی در کشورهای فنلاند (هلسینکی)، سوئد (استکهلم) و دانمارک (کپنهاگ)


مقاصد:


خدمات تور کنگره چشم پزشکی دانمارک ESCRS 2016

  • بلیط هواپیمایی رفت و برگشت از تهران با پرواز ترکیش
  • یک شب اقامت در کشتی مسیر هلسینکی - استکهلم
  • ترانسفر زمینی بین شهرهای استکهلم و کپنهاگ
  • اخذ ویزای شنگن و بیمه مسافرتی
  • 10 شب اقامت در هتل 4 ستاره همراه با صبحانه بوفه در هلسینکی، استکهلم و کپنهاگ
  • 3 نوبت ترانسفر کنگره
  • همراهی لیدر از تهران
  • اجرای گشت های توریستی در هلسینکی، استکهلم و کپنهاگ
  • ترانسفر فرودگاهی و گشت های شهری با اتوبوس اختصاصی
 •  
 •  

دیدگاه مسافران

0 دیدگاه
عالی خیلی خوب متوسط تقریبا ضعیف ضعیف

متن بررسی

متن پاسخ

مدارک مورد نیاز تور کنگره چشم پزشکی دانمارک ESCRS 2016

پول و ارز :                                                         

- از ژانویه سال 2002، یورو به عنوان واحد پول رسمی وارد سیستم مالی اروپا شد که کشورهایی همچون بلژیک، هلند، آلمان، یونان، اتریش، ایتالیا و فرانسه را شامل می شود، و همچنین واحد پول سوئیس: فرانک سوئیس، انگلستان: پوند بریتانیا، دانمارک: کرون دانمارکی، نروژ: کرون نروژی، سوئد: کرون سوئدی، جمهوری چک: کرون چک، در مجارستان: فورینت، آفریقای جنوبی: راند، ژاپن: ین، استرالیا: دلار استرالیا، کانادا: دلار کانادا و در آمریکا: دلار آمریکا، مالزی: رینگیت، سنگاپور: دلار سنگاپور و تایلند: بات می باشد.

- همیشه پول خود را به صورت ارز محلی کشور مقصد و یا ارزهای رایج بین المللی همراه داشته باشید .  

- توصیه می شود پیش از سفر برآوردی از میزان هزینه ها مانند وعده های غذایی، ورودیۀ اماکن دیدنی، هزینه های ایاب و ذهاب، گشتهای جانبی و ... در ذهن داشته تا به حد نیاز ارز همراه داشته باشید.

 

وسایل مورد نیاز :

- همراه داشتن لباس گرم مانند ژاکت ، پولیور و بارانی ضروری است . از آوردن لباسهای پشمی در تابستان خودداری نمایید .

- لطفاً عینک آفتابی، کلاه لبه دار، عینک طبی اضافه، یک جفت کفش راحت برای پیاده روی، دارو به همراه نسخۀ پزشک(اگر از داروی خاصی استفاده می کنید)، چتر تاشو، یک جفت دمپایی، حافظه با ظرفیت بالا برای دوربین های دیجیتال، باطری اضافه، شارژر و مبدل پریز برای تلفن همراه و دوربین های دیجیتال، لباس رسمی برای شرکت در مراسم خاص به طور مثال اپرا، همراه داشته باشید.

 

بـار :

- به دلیل محدودیت بار در پرواز و همچنین محدودیت فضا در مسیرهای زمینی، توصیه می شود هر مسافر یک چمدان با حداکثر وزن 20 کیلوگرم در ابعاد متوسط به اضافه یک بار دستی با حداکثر وزن 7 کیلوگرم (کیف سفری کوچک یا کوله پشتی) به همراه داشته باشد.همچنین لازم است مسافران عزیز میزان بار همراه  خود را متناسب با محدودیت ذکر شده در بلیط خود تنظیم نمایند. بدیهی است در صورت داشتن اضافه بار و لزوم پرداخت جریمه ، پرداخت کلیه هزینه های مرتبط به عهدۀ مسافرین خواهد بود .

- پیشنهاد می کنیم در باردستی خود چند دست لباس به علاوه مسواک، خمیردندان، لوازم اصلاح (بدون قیچی) و سایر ملزومات را همراه داشته باشید تا در صورت بروز مشکل در انتقال چمدان و یا تأخیرهای احتمالی، برای شما مشکلات اساسی ایجاد نشود.

    از آنجایی که سرویس باربری معمولاً در بیشتر مدت تور وجود ندارد و حمل بار سنگین موجب ناراحتی شما خواهد بود توصیه می کنیم تا جایی که ممکن است با بار سبک سفر کنید و چمدان چرخ دار به همراه داشته باشید .

    توجه نمایید به هنگام پرواز اشیای تیز مانند قیچی، چاقو و هر شکلی از مایعات مانند ژل را نمی توان در بار دستی نگهداری کرد و باید آنها را در چمدان گذاشته و به قسمت بار هواپیما تحویل دهید. از آنجایی که قوانین شرکت های هواپیمایی همیشه در تغییرند قبل از سفر اطلاعات مرتبط با مقررات پرواز را از آژانس مربوطه کسب نمائید .

 

تلفن :

- با توجه به هزینه های رومینگ ( هزینه های تلفن همراه بین المللی ) و جهت صرفه جویی ، پیشنهاد می شود شماره تلفن هتلهای محل اقامت در طول سفرتان را به آشنایان خود اطلاع دهید تا آنها با شما تماس بگیرند. همچنین جهت برقراری راحت تر تماس ، توصیه کنید نام خانوادگی شما را واضح برای پذیرش هتل هجی نمایند .

- به دلیل نرخ متفاوت هزینه های رومینگ در کشورهای مختلف، پیشنهاد می شود جهت دانستن نرخ دقیق مکالمات با شرکت مخابرات تماس بگیرید .

 

موارد امنیتی :

- با توجه به امکان دزدی وسایل و دارایی شما در بیشتر کشورها ، لطفاً مراقبت بیشتری از اموال خود نمایید .

- با در نظر گرفتن این که اشیای گم شده و جا مانده در هتل، اتوبوس، قطار و هواپیما معمولاً پیدا نمی شوند، لطفاً مراقب باشید که وسایل خود را جا نگذارید، چرا که حتی اگر پیدا شوند متحمل هزینه های گزاف پستی خواهید شد .

- جهت ایمنی و اطمینان خاطر بیشتر توصیۀ اکید میشود پول ، مدارک و اشیاء قیمتی خود را نزد خود یا در بار دستی نگهداری کنید و به هیچ عنوان در چمدان قرار ندهید .

- همواره یک کپی از گذرنامه و ویزای خود را همراه داشته باشید و آن را جدا از اصل گذرنامه نگهداری کنید.

همواره یک کارت شناسایی عکسدار مانند (گواهینامۀ بین المللی یا کارت عضویت آژانس) همراه داشته باشید و گذرنامۀ خود را در مکانی امن مانند صندوق امانات (Safe Box) نگهداری نمائید .

- اصل بیمۀ مسافرتی خود را در تمام طول سفر همراه داشته باشید .

- در بسیاری از فروشگاه ها ، ایستگاههای اتوبوس ، مترو و قطار حتی پس از خرید / استفاده از بلیط امکان بازرسی فاکتورهای خرید / بلیط شما وجود دارد. بدین جهت پیشنهاد می شود اوراق نامبرده را حداقل 24 ساعت نزد خود نگهدارید .

- به دلایل امنیتی از قبول بار از سایر همسفران جداً خودداری فرمائید .   

- پیشنهاد می شود به محض ورود به هر هتل ، کارت هتل و نقشۀ شهر را از طریق راهنما یا پذیرش هتل تهیه نمایید و در طول اقامت در آن شهر همواره همراه داشته باشید.

 

هتل:

- همیشه از مدیر تور و یا پذیرش هتل راجع به محل تابلوی اعلانات هتل سوال نمایید چرا که مدیر تور شما معمولاً اطلاعات لازم و برنامه های سفر را در تابلوی اعلانات هتل نصب می نماید .

- انتخاب  هتل ها از نظر مکان قرارگیری ، میزان راحتی و امکانات با توجه به برنامه سفر و درجه تور بوده و همواره نهایت تلاش برای فراهم کردن بهترین هتل در سطح درجه تور به عمل آمده است .

- امکانات هتل ها، نوع اتاق ها و اندازۀ آنها با توجه به شهر قرارگیری هتل متفاوتند. به عنوان مثال هتل هایی که در مراکز شهرها در اروپا قرار دارند عمدتاً فاقد استخر هستند حتی اگر 5 ستاره باشند.

- اگرچه اکثر اتاقها دارای سیستم تهویۀ مطبوعند اما برخی از روزها به دلیل افزایش دمای هوا ، امکان گرم شدن اتاق نیز محتمل است .

- در اروپا اندازۀ اتاق ها از امریکا و آسیا کوچکتر است و اتاق های یک نفره معمولاً از انواع دو نفره کوچکتر بوده و دارای یک تخت یک نفره هستند. اتاقهای سه نفره نیز به اندازۀ اتاقهای دو نفره بوده و شامل یک تخت دو نفره به همراه یک کاناپه یا تخت سفری موقت هستند.

- لطفاً توجه داشته باشید امکاناتی نظیر مینی بار، کانالهای تلویزیونی پولی ، تلفن و غیره در اتاق هتل ها رایگان نبوده و استفاده از آنها بعد از ارایه کارت اعتباری و یا پول نقد به عنوان ضمانت پرداخت هزینه میسر خواهد بود و هزینۀ آنها بر اساس میزان استفاده باید پرداخت گردد .  

- هتل ها گاهی اوقات امکان استفادۀ رایگان از صندوق امانات (Safe Box) را در اختیار مسافران قرار می دهند تا پول، مدارک و اشیای قیمتی را در آنها نگهداری نمایید.

- توجه داشته باشید که طبق قوانین هتلداری، در صورت آسیب رسیدن به اتاق در طول اقامت ، خسارت وارده به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از طریق آژانس( مانند دریافت مبلغ از محل ضمانتنامه) از مسافر اخذ خواهد شد.

- احتمال بعیدی وجود دارد که هتل شما در شهری غیر از آنچه از قبل ذکر شده، باشد که در این صورت مطمئن باشید سعی بر این است که هیچ بازدیدی را از دست ندهید .

- صبحانه ها بسته به هتل از نوع مختصر و سرد تا صبحانۀ کامل و بوفۀ گرم متفاوت می باشند. در بعضی هتل ها صبحانه برای گروه ها در اتاقی جداگانه سرو میشود . این امر بر اساس مقررات داخلی هر هتل تعیین میگردد .

- اگر ترک هتل در صبح زود برای رفتن به فرودگاه صورت گیرد ممکن است صبحانه بسته بندی شده در اختیارتان گذاشته شود .

- اتاق های تو در تو (Inter–Connected) در بیشتر هتل ها به دلیل مسائل امنیتی یا وجود ندارند یا به تعداد بسیار محدود موجود می باشند. به همین دلیل امکان رزرو چنین اتاقهایی حتی در صورت اعلام شما در روز ثبت نام تنها در سفر و هنگام ورود به هتل میسر است. لذا آژانس یا راهنمای تور هیچگونه مسئولیتی را در این قبال عهده دار نیستند.

- ساعت تحویل اتاق در روز ورود 00 : 15 و ساعت ترک اتاق 00 : 11 می باشد.

- هتل های شما همواره با صبحانه رزرو می شوند و استفاده از صبحانه در ساعات اعلام شده در هتل رایگان است اما خواهشمندیم توجه داشته باشید که طبق قوانین هتلداری خارج کردن هر نوع خوراکی غیر از یک عدد میوه از سالن غذاخوری ممنوع است.

اتوبوس :

- از آنجایی که در بعضی از تورها، بیشتر مسیر زمینی است ما به کمک شما در پاکیزه و مرتب نگه داشتن اتوبوس نیازمندیم.

- جهت رعایت حقوق سایرین ، کشیدن سیگار، خوردن و آشامیدن در اتوبوس ممنوع است .

- در طول سفر جای مسافران در اتوبوس به طور گردشی تعویض می شود و از این رو هیچ شماره صندلی ای به افراد اختصاص داده  نمی شود.

کار گروهی :

- برنامه سفر شما به گونه ای طراحی شده تا بیشترین نتیجه از سفر عایدتان شود که این امر، نیازمند وقت شناسی و همکاری شماست . بازدید ها و گشت ها طبق زمانبندی از قبل رزرو شده اند ؛ بنابراین اگر گروه با تأخیر مواجه شود، این تأخیر به منزلۀ از دست دادن زمان بازدید شما خواهد بود . راهنمای محلی نیز در قالب زمانی که از قبل مشخص شده می توانند به ارایۀ خدمات بپردازند و قادر به افزایش محدودۀ زمانی مشخص شده نیستند. لطفاً به خاطر داشته باشید که وقت شناسی منحصراً به نفع شماست تا قادر باشید از تمام خدماتی که در برنامه سفر شما در نظر گرفته شده، استفاده کامل را ببرید. تأخیر حتی یک نفر در گروه می تواند منجر به تأخیر کامل گروه و از دست دادن زمان و فرصت شود.

- در زمان ورود به هتل از ازدحام در کنار مدیر تور بپرهیزید که این عمل باعث تأخیر در انجام امور تحویل کلید اتاقها خواهد شد. توصیه می کنیم بنا به درخواست مدیر تور ، در اتوبوس یا لابی هتل منتظر بمانید .

- به منظور داشتن سفری خاطره انگیز و موفق، دوستانه از شما تقاضا داریم تا با هدایت کنندگان تور حداکثر همکاری را نموده و به توصیه های آنها عمل نمائید .

- بر خلاف برخی از کشورها، افرادی مانند راننده تور، راهنمای محلی و مدیران تور در قبال خدماتی که ارائه می دهند انتظار دریافت انعام دارند. معمولاً 1

تا 2 یورو به ازای هر نفر در هر روز بابت خدمات دریافتی حداقل میزانی است که می بایست بابت انعام تخصیص داده شود .

- توجه داشته باشید که در طول سفر امکان جدا شدن از گروه و رفتن یا اقامت در شهری غیر از شهرهای مسیر سفر میسر نیست مگر در قالب برنامه های گروهی که به صورت بخشی از برنامۀ سفر یا گشت اختیاری توسط راهنما اجرا می شوند .

- در طول سفر، به جز برنامه های از پیش تعیین شده که در قالب برنامۀ سفر اجرا می شوند گشتهایی نیز به صورت اختیاری توسط راهنما و در محل به شما معرفی می شوند که در صورت تمایل و به حد نصاب رسیدن گروه و پس از اخذ هزینۀ مربوطه اجرا خواهند شد.

- جهت لذت بیشتر از سفر و استفادۀ بهتر از وقت، پیشنهاد می شود پیش از سفر اطلاعات کافی از مقاصد مورد بازدید جمع آوری نمایید .

- جهت رعایت حریم خصوصی افراد، خواهشمندیم بدون کسب اجازه از همسفرانتان، از آنها فیلمبرداری یا عکاسی نکنید .

- بر اساس آخرین قوانین رانندگی، لازم است سفر به گونه ای زمانبندی شود که ساعات حرکت از ساعتهای مجاز رانندگی روزانه تجاوز نکنند ، بنابراین اگر به هر دلیلی گروه با تأخیر مواجه شوند این امکان وجود دارد که از زمان آزادی که برای بعد از هر بازدید در نظر گرفته شده کاسته شود.

 

سایر نکات :

- برای تهیۀ آب آشامیدنی در اتاق ها رویۀ خاصی وجود ندارد و به غیر از برخی شهرها، نوشیدن آب شیر معمولی سالم و بی ضرر است.

- ولتاژ برق در کشورهای اروپایی ، استرالیا ، مالزی و سنگاپور بین 220 تا 240 ولت است .

- در صورتی که کودکان در هر سن از 2/1 اتاق( یک تخت کامل) استفاده نمایند، هزینه های ارزی برابر با بزرگسالان دریافت خواهد شد.

- مبنای محاسبه سن کودکان تاریخ حرکت است .

- شرکت در تورهای روزانه آزاد بوده و در صورت عدم تمایل به شرکت در برنامه ها، می توانید به انجام امور شخصی بپردازید .

- تهیۀ گذرنامه ، پرداخت عوارض خروج از کشور ، کنترل اعتبار، مهر خروج، عکس مسافر و همراهان ایشان و سایر موارد مربوط به صحت گذرنامه به عهدۀ مسافر می باشد .

- بسیاری از فروشگاه ها برای مسافرانی که بالاتراز میزان تعیین شده در همان فروشگاه خرید کنند امکان استفاده از خرید با حذف مالیات (Tax Free) را قائل شده اند . در صورت استفاده از  Tax Freeحتماً اوراق مربوط به خرید را تا بازگشت به ایران نزد خود نگهدارید .

-  راهنمای محلی علاوه بر زبان محلی، به انگلیسی نیز صحبت می کنند که راهنمای تور در زمان گشت ها آنها را به فارسی ترجمه خواهد کرد هر چند برای افرادی که مسلط به انگلیسی هستند بهترین انتخاب گوش کردن به راهنمای محلی است.