به این ۱۰ دلیل، پرتغال را ببینید!

علیرضا نجفی
 • علیرضا نجفی
 • 1395/8/1
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

هرکس که تا به حال به کشور پرتغال سفر کرده و از شگفتی‌های طبیعی یا از صمیمیت و سرزندگی فرهنگ آن بهره برده است به عظمت این کشور شهادت خواهد داد. شما خواه یک فرد طالب هیجان باشید که به دنبال تجربه آرامش طبیعت است و خواه یک فرد اجتماعی که از تجربه اتفاقات جدید لذت می‌برد، قطعاً عاشق پیشنهادات منحصربه‌فرد و باکیفیتی که تور پرتغال به شما عرضه می‌کند خواهید شد.

تور اروپا

لیست تور‌هایی که پرتغال یکی از مقاصد آن‌هاست

کشورهای زیادی وجود ندارند که بتوانند چنین گستره‌ی وسیعی از تجربیات و خوشی‌های ممکن را، مخصوصاً با این کیفیت باورنکردنی، به شما عرضه کنند. در ادامه خلاصه‌ای از ویژگی‌های شگفت‌انگیز پرتغال در ارتباط با بخش اصلی و جزایر آن را مشاهده خواهید کرد. هر ویژگی به حدی عمیق است که می‌خواهید با تمام وجود آن را تجربه کنید و این توضیحات، مکانی خوب برای شروع ماجراجویی شما در تور اروپا فرهنگِ پرتغالی خواهد بود.

10. تاریخ پرتغال

پرتغال از جهاتی مختلف تاریخی جذاب و غنی دارد. اصولاً پرتغال در سال ۱۱۴۳ بعد از رشته‌ای از جنگ‌های قدرت و تهاجمات به‌عنوان یک کشور شناخته شد تا اینکه نهایتاً در ۱۹۶۸ به اتحادیه اروپا ملحق گشت. این حرکت تا حد زیادی باعث ایجاد پرتغالی شد که ما امروزه می‌توانیم بازدید کنیم. ویژگی‌های جالبی از تاریخ پرتغال در موزه‌های منحصر‌به فردی حفظ می‌شوند مانند لوازم شکار نهنگ که یکی از بزرگ‌ترین منابع درآمد کشور در دوره‌ای از زمان بوده است و آثار هنری مذهبی زیبا و کلیساهایی که مخصوصاً در ایام درگیری‌های سیاسی مورد بازدید قرار می‌گرفتند. جزیره‌های پرتغال از منظر زمین‌شناسی توسط فعالیت‌های آتش‌فشانی در میلیون‌ها سال قبل ایجاد شده‌اند که به آن کیفیتی جالب‌توجه و منحصربه فرد از نمایش دوران کهن می‌دهد.

تاریخ پرتغال

9. غارهای پرتغال (زمین‌شناسی)

اگرچه سنگ‌ها برای اکثریت مردم لزوماً جذابیتی ندارند، بسیار سخت است که به ساختارهای مبهوت‌کننده و کیفیت غارهای آتش‌فشانی، جبه‌های باستانی کوه‌ها و شن‌های درخشان پرتغال توجه نکرد. لازم نیست یک زمین‌شناس باشید تا از ریزه‌کاری‌های غارهای ساخته‌شده توسط مواد مذاب که محل زندگی انواع مختلفی از جانداران است لذت ببرید. از طریق تورها و راهنماهای پرتغالی مسئله‌ای جدید در مورد تاریخ میلیون‌ها سال که در سطوح سنگ‌ها و خطوط عوارض زمین جمع شده‌اند را فرا خواهید گرفت که شما را به شکلی که هرگز تصور نمی‌کردید مشتاق خواهد کرد. از قضا اگر عاشق سنگ‌ها و آتش‌فشان‌ها هستید، دیدن کشور پرتغال برای شما یک «باید» است!

غارها پرتغال

8. آرامش

قدرت عظیم عناصر باعث فراهم شدن فضاهایی با آرامش بالا در بسیاری از مناطق پرتغال شده است. طراوت هوا، آرامش حیات‌وحش و وفور طبیعت، فضای آرام گسترده‌ای ایجاد کرده است. با وجود شگفتی‌ها و آثار منحصربه‌فردی که پرتغال ارائه می‌دهد، اکثر مناطق شگفت‌انگیز آن به طرز عجیبی خلوت و بدون توریست است! این مسئله به پرتغال اجازه داده که بسیار متمدن و بدون آلایش باقی بماند و در نتیجه فضایی آرام و آسوده -هم در خشکی و هم در دریا- به وجود آید. اگر علاقه‌مند هستید که در دنیایی فارغ از تجارت و دخالت عوامل مزاحم غرق شوید، مطمئناً این مسئله به نفع شما خواهد بود. شما تنها کافی است راحت باشید و لذت ببرید!

آرامش پرتغال

۷. مردم پرتغال (فرهنگ)

تعریف از جذاب‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین ویژگی‌های پرتغال بدون توجه به کسانی که در آن زندگی می‌کنند ناقص است. چندین مراسم فرهنگی در پرتغال برگزار می‌شود که به طور گسترده‌ای توسط شهروندان مشتاقی که علاقه‌مند به شرکت در رخدادهای بازگوکننده تاریخشان، نمایش ریشه‌هایشان است مورد استقبال قرار می‌گیرد. مردم پرتغال سرزنده، گرم و ماجراجو هستند. فرهنگ قومی آن‌ها با نشاط است و اغلب با اجرای موسیقی سنتی، اشتراک وسایل دست‌ساز و آثار هنری ظریف و زیبا همراه می‌شود (امضای هنر پرتغالی، نقاشی‌های آبی‌رنگ زیبایی است که بر روی کاشی‌های سفید ترسیم می‌گردد). گرایشات مذهبی در بین مردم الهام‌بخش سازه‌ها، هنر و احساسات زیبایی شده است؛ درحالیکه هم‌زمان به افراد شخصیتی باشهامت می‌دهد که می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده و مفرح باشد!

فرهنگ پرتغال

۶. گشت‌های دریایی

پرتغال گشت‌هایی دریایی ارائه می‌دهد که شبیه به هیچ مکان دیگری نیست. شما هیچ‌گاه تجربه آرامش مطلق در حال مشاهده ظرافت شنای دلفین‌های آزاد را در محیطی آرام در میانه‌های اقیانوس اطلس فراموش نخواهید کرد. همچنین قادر نخواهید بود که هیجان خود را در هنگام شیرجه زدن از بلند‌ی‌ها به درون آب‌های زلال پنهان کنید که آنقدر قدرتمند هستند که در طول خط ساحلی به‌صورت موج‌هایی عظیم در می‌آیند. شما می‌توانید بر ترس خود از غواصی غلبه کنید و حتی فرصت کم‌نظیر مشاهده نهنگ را به دست آورید. حقیقتاً شنا در سواحل پرتغال به شما حسی را می‌دهد که به نوعی تجربه بهترین‌ها است!

گشت‌های دریایی پرتغال

۵. چشمه‌های آب گرم

پرتغال تعداد زیادی چشمه‌های طبیعی به خصوص در مجمع‌الجزایر خارج از محدوده اصلی برای بازدید و کاوش شما فراهم می‌کند. چشمه‌های آب گرم متشکل از مناطقی هستند که در آن‌ها آب از درون زمین جوشیده و حوضچه‌هایی را با دما و اندازه‌های متفاوت ایجاد می‌کند. شما در بعضی از این مناطق قادر خواهید بود تا در حوضچه‌هایی با آب گرم طبیعی که اغلب غنی از مواد معدنی مناسب برای مصارف درمانی است حمام کنید. برخی مناطق تبدیل به محیط‌های عمومی شده است که می‌توانید با آرامش در این حوضچه‌های آب گرم وقت گذرانید. در برخی مناطق دیگر آب انقدر داغ است که باید از فاصله‌ای زیاد آن را ببینید یا از برخی غذاهای پخته شده با این ویژگی زمین پرتغال لذت ببرید.

چشمه‌های آب گرم پرتغال

۴. غذای پرتغالی

هیچ جا در دنیا نیست که به اندازه سواحل پرتغال غذای دریایی را دوست داشته باشند و استادانه آماده کنند. شما نه تنها از ماهی تازه تا هشت‌پا را می‌توانید پیدا کنید، بلکه دریا را به شکلی که قبلاً تجربه نکرده‌اید مزه خواهید کرد. غذای پرتغالی تازه، قابل اعتماد و پر از طعم‌هایی است که در طول نسل‌ها به تکامل رسیده است. حس چشایی شما تنها از غذای دریایی لذت نخواهد برد بلکه با غذاهای گیاهی و دسرهای بی‌نظیر ادامه پیدا می‌کند. پرتغالی‌ها حس شما نسبت به سیب‌زمینی را برای همیشه به بهترین شکل تغییر خواهند داد و شما را با شگفتی‌های جالب‌توجه پشن‌فروت (passionfruit) آشنا خواهند کرد. همچنین دسرهای ویژه شامل کویهاداس (queijadas) که یک نوع شیرینی است می‌شود که برای فهمیدن آن باید خودتان تجربه‌اش کنید!

غذای پرتغال

۳. لیسبون 

لیسبون پایتخت پرتغال و دومین پایتخت قدیمی اروپا (بعد از آتن) است. شهر با دورنماهای چشم‌نواز از هر طرف واقعاً جذاب است، اشباع از تاریخی غنی که در همه‌جا از جاده‌ها تا معماری‌های حیرت‌آور رؤیت می‌شود. اکثر گنجینه‌های لیسبون با حسی باکیفیت و جذابیت نجات یافتن در مقابل بسیاری از کشمکش‌ها، تاریخ‌دانان و هنرمندان را مجذوب خود می‌کند. از طرف دیگر، لیسبون میزبان برخی از معاصرترین هنرها، سرگرمی‌های و مدهای دنیا است! با لیسبون می‌توانید بهترین حالت هر دو دنیا (قدیم و جدید) را داشته باشید، با این امتیاز که در یکی از ارزان‌ترین پایتخت‌های اروپا هستید. موقعیت جغرافیایی آن نیز باعث می‌گردد تا مبدائی عالی برای مسافرت‌های بعدی شما باشد.

لیسبون پرتغال

۲. مناظر

مناظر پرتغال حتی کسانی که در پذیرش شگفتی‌های طبیعت سخت‌پسند هستند را متحیر می‌سازد. خطوط زمین چشم‌اندازهایی زیبا متشکل از کوه‌هایی با مخمل سبز و روستاهایی موج‌دار ایجاد می‌کند. جزیره‌های آتش‌فشانی خطوط منحصر به‌ فردی از زمین و ساختارهای طبیعی زیبایی همچون آبشارها و غارها را به نمایش می‌گذارند. در بسیار از مناطق مخصوصاً جزایر، به هر طرف که برگردید منظره‌ای شبیه به کارت پستال خواهید دید. می‌توانید با کوهنوردی و گذر از زمین‌ها خود را در تمام این زیبایی‌ها غرق کنید یا اصلاً فقط از منظره زیبا لذت ببرید. در هر صورت اگر از احاطه‌شدن توسط زیبایی‌های عظیم طبیعی لذت می‌برید، عاشق تجربه حضور در پرتغال خواهید شد!

طبیعت پرتغال

۱. سواحل

نمی‌توان انکار کرد که سواحل پرتغال در بین شگفت‌انگیزترین موارد در دنیا و از مهم‌ترین آثار توریستی کشور است. این سواحل در شکل‌ها، اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف وجود دارند که به طرز معجزه‌آسایی هرکدام از دیگری زیباتر است. برخی از آن‌ها بسیار آرام و دلپسند با شن‌های خالص سفید و آب‌های آبی زلال و برخی دیگر نیز شدیدتر و پوشیده از شن‌های سیاه با لکه‌های زمردی هستند. آب همیشه جذاب است، خواه زمانی که به آرامی ساحل را نوازش می‌کند و خواه هنگامی که به شدت به کرانه ساحل اصابت می‌کند. شما می‌توانید لحظاتی از رضایت را تنها با پریدن به درون امواج به دست آورید. علایق شما هرچه که باشد مطمئناً عاشق سواحل پرتغال خواهید شد.

سواحل پرتغال

علیرضا نجفی علیرضا نجفی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}