10 جاذبه برتر گردشگری هاکونه

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1395/10/13
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

هاکونه یک نقطه بسیار مشهور گردشگری با جاذبه‌های فراوان است. یکی از بهترین منظره‌های کوه فوجی از اینجا قابل رؤیت بوده و با کوهستان‌های جنگلی و دریاچه‌های زیبا محصور شده است. هاکونه که در دره‌های عمیق با کوه آتشفشانی اوواکودانی (Owakudani) قرار دارد، زیبایی حیرت‌انگیز و با هیبتی را به شما عرضه می‌کند. نقاط برجسته این شهر کوچک، دریاچه آشی با انعکاس کوه فوجی، اوواکودانی و آب گرم‌های طبیعی در دل طبیعت هستند.

تور اروپا

سفر به کره جنوبی با آژانس مسافرتی ایوار

دیدنی‌های زیادی برای گردشگران در هاکونه وجود دارد که با توجه به شهرتش غیر منتظره نیست. علاوه بر این تعداد زیادی از مردم فقط برای بازدید از اینجا حاضرند سفری یک ساعت و نیمه از توکیو به این نقطه داشته باشند؛ اما یک روز، برای دیدن تمامی چیزهایی که هاکونه برای پیشنهاد به شما دارد کافی نیست. اگر چند روز برای لذت بردن از اینجا وقت دارید، به ما اجازه دهید تا ۸ مورد از جاذبه‌های اصلی هاکونه را به شما معرفی کنیم.

1. دریاچه آشی | Lake Ashi

یکی از اولین جاهایی که باید بازدید کنید، دریاچه آشی بوده که یکی از مشهورترین نقاط برای تماشای منظره کوه فوجی در ژاپن به حساب می‌آید. استراحت کردن در کنار دریاچه و تماشای کوه زیبای فوجی و انعکاس زیبایش در آب فوق‌العاده است. علاوه بر این، مردم بومی در حال ماهیگیری و کوه‌هایی که در افق محو شده‌اند به فضای ژاپنی اصیل اینجا می‌افزاید. محیط این دریاچه ۲۱ کیلومتر بوده و پر از ماهی قزل‌آلا و ماهی آب شیرین است.

جاذبه های گردشگری هاکونه

2. موزه فضای باز | Open Air Museum

یکی از مشهورترین موزه‌ها برای بازدید در هاکونه، موزه فضای باز است که به موزه چُکوکٌنو موری (Chokoku-no-mori) هم شناخته می‌شود. این موزه در طول راه آهن هاکونه-توزان واقع شده است. در این مکان، مجموعه‌هایی فرهنگی از هنرمندان ژاپنی و غربی از اواخر قرن ۱۹ و ۲۰ میلادی نگهداری می‌شوند. به این موزه قدم گذاشته و به جهانی فرا واقعی وارد شوید، جایی که همه چیز در عین واقعیت بسیار عجیب است. اگر شما به موزه‌ها علاقه‌مند باشید، این تجربه برایتان بی‌همتا خواهد بود.

جاذبه های گردشگری هاکونه

3. آبشارهای شیسوجی | Chisuji Falls

این آبشار کوچک با ۳ متر ارتفاع و ۲۵ متر عرض به آرامی جریان داشته و در چندین رشته به پایین می‌ریزد که همین باعث نام‌گذاری آن به معنی «هزار رشته» شده است. این آبشار شاید یکی از بهترین مکان‌های غیر مشهور برای بازدید در هاکونه است. منظره‌ای که این آبشار را احاطه کرده است در فصل پاییز بیننده را مسحور می‌کند.

جاذبه های گردشگری هاکونه

4. اوواکودانی | Owakudani

اوواکودانی یک آتشفشان بسیار فعال بوده که در قلب هاکونه قرار گرفته و به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر از آن یاد می‌شود. در بین محلی‌ها، اینجا به دره بزرگ جوشان شهرت دارد و با توجه به فعالیت‌های آتشفشانی همیشگی‌اش، نام بسیار مناسبی به نظر می‌رسد. اوواکودانی در لای بخارهای گوگردی محصور شده است؛ جایی که برخی افراد را برای پختن تخم مرغ در آب گرم‌های طبیعی ۱۰۰ درجه به اینجا می‌کشاند. این تخم مرغ‌ها به کورو تاماگو (kuro tamago) یا تخم مرغ سیاه شهرت دارند.

جاذبه های گردشگری هاکونه

5. راه آهن هاکونه-توزان |‌ Ride Hankone Tozan Railway

اگر به هاکونه رفتید، سوار شدن به خطوط راه آهن هاکونه-توزان بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود. این خط ریلی از اوداوارا به گورا رفته و از میان طبیعت بکر و مناظر نفس‌گیر عبور می‌کند. تندترین سراشیبی در ژاپن بین هاکونه- یوموتو و کوواکودانی (Kowakdani) با شیب ۸۰/۱۰۰ است. طی این مسیر سعی کنید کاملاً هشیار باشید تا بتوانید از نبوغ مهندسی ژاپنی لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری هاکونه

6. خیابان سرو | Cedar Avenue

از شلوغی گردشگران فاصله گرفته و به این جاده خلوت در هاکونه پا بگذارید. جاده «توکایدو»ی تاریخی به خیابان سرو نیز شناخته می‌شود و قدم زدن در این جاده طبیعی، درختانی با عمر بالای ۳۵۰ سال را برای شما نمایان می‌کند. بعد از آن از بوداهای سنگی هاکونه و یادمان‌هایی که برکه شوجین (Shojin) را محاصره کرده‌اند عبور خواهید کرد که به قرن ۷ میلادی باز می‌گردند. پس از آن جاده شما را به ایشیداتامی (Ishidatami)، مسیری سنگفرش ساخته شده در اوایل دوره اِدو (Edo) برای سفر راحت درباریان و روستایی‌ها خواهد برد. این پیاده‌روی در طبیعت، مناظر فریبنده هاکونه در روزهای زائرین اِدو، روحانیان، شاعران و مردم را در برابر چشمان شما به نمایش می‌گذارد.

جاذبه های گردشگری هاکونه

7. تله کابین | Ropeway

از مناظر هیجان‌انگیز دره آتشفشانی اوواکودانی، با پس زمینه کوه فوق‌العاده فوجی طی تله کابین سواری در هاکونه لذت ببرید. این مسیر ۳۰ دقیقه به طول انجامیده و بعد از طی ۴ کیلومتر شما را به بالای کوه کوماگاتاکه (Komagatake) خواهد برد. از بالای قله می‌توانید منظره‌ای کامل از کوه فوجی و دریاچه آشینو داشته باشید. همچنین تمام مسیر از بندر ساگامی تا شبه جزیره ایزو قابل رؤیت است. زیارتگاه موتومیا (Motomiya) نیز در بالای این قله قرار دارد.

جاذبه های گردشگری هاکونه

8. تجربه کردنِ اونسِن | Onsen

شما نمی‌توانید در ژاپن بوده و اونسِن (آب گرم طبیعی) را تجربه نکنید! خود را برای آرامش در یکی از اونسن‌های همه جا حاضر در هاکونه آماده کنید. آب گرم‌ها در اینجا بیشتر برای نماهای باشکوه کوه فوجی در سراسر ژاپن شهرت دارند.

جاذبه های گردشگری هاکونه

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}