14 جاذبه برتر گردشگری استراسبورگ

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1395/9/23
 • 1 دیدگاه
{{selectedRate}}

استراسبورگ با کلیساهای جامع سر به فلک کشیده، خانه‌های برگر وسوسه‌انگیز و ساختمان‌های مجلل لویی پانزدهم، شخصیتی قدیمی و کهن دارد. 

تور اروپا

سفر به شهر تاریخی استراسبورگ در تورهای فرانسه

خیابان‌های ظریف سنگفرش شده و کانال‌های آبیِ خوش‌منظر محله‌های قدیمی (در گراند ایل) بازدیدکنندگان را به اکتشاف شهر دعوت می‌کنند. به لطف موقعیت سودمند این شهر فرانسوی در تقاطع مسیرهای مهم رفت‌وآمد و تجارت در منطقه رودخانه راین، استراسبورگ در طی ۲۰۰۰ سال تاریخش به کامیابی و موفقیت‌های زیادی دست یافته است. در قرن ۱۳، اینجا به غنی‌ترین شهر در امپراطوری مقدس روم و جایی برای شکوفایی هنر و یادگیری تبدیل شد. هنوز هم استراسبورگ شهری فرهنگی بوده و موزه‌های هنرهای زیبا، باستان‌شناسی و هنرهای دستی منحصر به‌فردش را به رخ می‌کشد. در ادامه نگاهی به مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری استراسبورگ فرانسه خواهیم انداخت:

1. کلیسای جامع نوتردام استراسبورگ

کلیسا نوتردام استراسبورگ که به عنوان یکی از زیباترین بناهای معماری غربی شناخته می‌شود، با برج‌های بزرگش بر فراز استراسبورگ سایه افکنده است. ساخت این کلیسای جامع تحسین برانگیز، قرن‌ها به طول انجامید و سبک‌های مختلف معماری از رومانسک قرن ۱۲ تا گوتیک مؤخر قرن ۱۵ را به نمایش می‌گذارد. نمای خارجی این بنا، مانند درسی از داستان‌های انجیل عمل می‌کند و با صدها پیکره تکمیل شده است؛ سردرِ غربی قرن سیزدهمی آن نیز تصاویری از مصائب مسیح را به تصویر می‌کشد. در جناح جنوبی، پیکره‌های تمثیلی مشهوری از کلیسا و کنیسه‌ی خلق شده توسط هنرمندی آلمانی متعلق به حوالی ۱۲۳۰ قرار دارد. تا قرن ۱۹، منار مخروطی ۱۴۲ متری کلیسای جامع استراسبورگ بلندترین منار در نوع خود در دنیای مسیحیت بود. سالن کلیسا با نورهای رنگی عبور کرده از این شیشه‌ها فضایی ملکوتی و الهام‌بخش پیدا می‌کند. بعد از بازدید از اقلام تاریخی و ارزشمند داخل کلیسا بازدیدکنندگان می‌توانند به بالای برج رفته و نمایی خارق العاده از شهر، دشت‌های راین، جنگل سیاه و کوهستان وُژ (Vosges) را تماشا کنند.

جاذبه های گردشگری استراسبورگ - فرانسه

2. محله دباغ‌ ها (فرانسه کوچک)

این قسمت از مرکز تاریخی استراسبورگ، بیشترین حس و فضا را در خود دارد. این محله بخشی از «گراند ایل» بوده و جزو یکی از منطقه‌های میراث جهانی یونسکو است. اینجا که به فرانسه کوچک شهرت دارد، گردشگران را با هزارتوی کانال‌ها و خیابان‌های قدیمی باریکی که با ردیف خانه‌ها محصور شده‌اند هیجان زده می‌کند. این شهر در طی قرون ۱۶ و ۱۷، خانه‌ی دباغان چرم و ماهیگیران بود. یکی از جاذبه‌های اصلی این محله، خیابان «بَن او پلانْت» (Bain-aux-Plantes) است، جایی که خانه دباغان که امروزه تبدیل به یک رستوران شده، قرار دارد. گشت و گذاری در خیابان‌های سنگفرش، به شما این فرصت را می‌دهد تا خانه‌های زیبا با بالکن‌های پر گُل را تماشا و تحسین کنید. در کنار کرانه رودخانه گراند ایل، توریست‌ها و مردم منطقه می‌توانند از شلوغی‌های شهر فاصله گرفته و از پیاده‌روی در کنار ردیف درختانش لذت ببرند.

جاذبه های گردشگری استراسبورگ - فرانسه

3. خانه کمرزل

خانه کِمرزِل (Maison Kammerzell) که امروزه تبدیل به یک هتل با رستورانی مشهور روبروی اداره گردشگری تبدیل شده است، بهترین خانه برگر قدیمی شهر به شمار رفته و گوهر گران‌قیمت معماری آلزاس تلقی می‌شود. این خانه دارای همکف سنگی، طبقه‌های ساخته شده از الوارهای چوبی، پنجره‌های قدیمی سربدار و تزئینات غنی حکاکی شده است. طبقه همکف این ساختمان با طاق‌های سنگی حکاکی شده در طی قرن ۱۵ به عنوان فضایی برای فروش کالاهای بازرگانان مورد استفاده قرار می‌گرفته. بنایی دیگر از این سبک در این منطقه، داروخانه گوزن (Pharmacie du Cerf) است که در ۱۵۶۷ بر روی محوطه‌ای که از ۱۲۶۸ داروخانه بوده پی‌ریزی شد.

جاذبه های گردشگری استراسبورگ - فرانسه

4. کلیسای سن توماس

این کلیسا بر روی محوطه یک کلیسای قدیمی متعلق به قرن ۶ قرار گرفته است که بعد از آتش سوزی در قرن ۱۲ دوباره بازسازی شد. مردم استراسبورگ این کلیسا را «دختر کوچک کلیسای جامع» می‌نامند. در طی تاریخ ۸۰۰ ساله این بنا، نقش آن طی رفرماسیون پروتستان‌های آلزاس بسیار پر رنگ بوده است. این کلیسا ساعتی دارد که به مدت ۴۰۰ سال، ساعت را ۴ دقیقه جلوتر اعلام می‌کند تا قبل از صدای ساعت کلیسای جامع شنیده شود. از این بنا هنوز هم برای مراسم مذهبی و عبادت استفاده می‌شود.

جاذبه های گردشگری استراسبورگ - فرانسه

5. کلیسای سن پیر لوژون

این کلیسا در قرن ۷ به عنوان نمازخانه کوچکی تأسیس شد و در قرن ۱۱ به کلیسایی به سبک رومانسک تغییر یافت و سپس شاهد تغییراتی به سبک گوتیک در طی قرون ۱۳ و ۱۴ بود. سالن اصلی این بنا با طاق بندی‌های زیبا و طاقچه‌هایی حکاکی شده با تصاویر یک شیر (که نمایانگر مارک مقدس بوده) و مردی که در حال کشتن یک اژدهاست تزئین شده است. راهروی طاقدار سن پیرلوژون (Saint-Pierre-le-Jeune) به قرن ۱۱ برمی‌گردد و تنها راهروی طاقدار کاملاً سالمِ باقیمانده در استراسبورگ است. در طی جنبش اصلاحات (که از ۱۵۲۴ شروع شد) این کلیسا خانه پرستش و عبادت پروتستان‌ها شد ولی امروزه توسط پروتستان‌ها و کاتولیک‌ها به صورت هم‌زمان استفاده می‌شود.

جاذبه های گردشگری استراسبورگ - فرانسه

مطالب مرتبط

منطقه امپراطوری آلمان در استراسبورگ گردشی در محله قدیمی استراسبورگ ساختمان پارلمان اروپا در استراسبورگ

6. خانه‌ کار نتردام

در سال ۱۳۴۹، کارگرانی که مسئول نگهداری کلیسای جامع بودند خانه‌ای بنا کردند و نام آن را خانه کار نتردام (Maison de l'Oeuvre Notre-Dame) گذاشتند. جناح شرقی ساختمان، قدیمی‌ترین بخش آن بوده که در قرن ۱۶ بازسازی شد. ضلع غربی نیز در ۱۵۷۹ تا ۱۵۸۵ ساخته شد. امروزه در این بنا موزه‌ای به همین نام وجود دارد که مجسمه‌های اصیلی از کلیسای جامع و مجموعه‌ای از نقاشی‌های هنرمندان منطقه بالای راین را در خورد جای داده است.

جاذبه های گردشگری استراسبورگ - فرانسه

7. کاخ روآن (موزه هنرهای زیبا و هنرهای دکوراتیو)

این کاخ زیبا و باشکوه قرن هجدهمی سکونتگاه قدیمی اسقف/شاهزادگان از ۱۷۳۲ تا ۱۷۴۲ بوده است. در طبقه اول کاخ روآن (Palais Rohan)، موزه هنرهای زیبا واقع شده که مجموعه‌ای عالی از نقاشی‌های استادان ایتالیایی، اسپانیایی، فلاندری، آلمانی و فرانسوی از قرون وسطا تا زمان‌های مدرن را در خود جای داده است. در این میان آثاری از بوتیچلی، کوربه، دلاکروا، جوتو، گویا، ال گرکو، روبَنس و وِرونِز به چشم می‌خورند. موزه هنرهای دکوراتیو در طبقه همکف قرار دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند اتاق‌هایی مجلل متعلق به اسقف‌ها، شامل کتابخانه، اتاق چاپ، کلیسای کوچک و همچنین مجموعه‌ای از هنرهای تزئینی را مشاهده کنند. این مجموعه شامل سرامیک‌ها، چینی‌ها، نقاشی، ابزارآلات زمان سنجی و هنر طلاکاری است. همچنین موزه دیگری به نام موزه باستان‌شناسی در زیرزمین این بنا قرار دارد که یکی از بهترین مجموعه‌های اشیا باستانی و عتیقه در فرانسه را داراست.

جاذبه های گردشگری استراسبورگ - فرانسه

8. موزه آلزاس

موزه آلزاس (Musée Alsacien) در خانه‌ای اشرافی ساخته شده در ۱۶۲۰ قرار گرفته و مجموعه‌ای از هنر بومی، اثاثیه، لباس و ابزارهای خانگی را به نمایش می‌گذارد. بازدیدکنندگان می‌توانند هزاران شی متعلق به قرون ۱۸ و ۱۹ را تماشا کرده و دیدی کلی درباره زندگی روستایی و رعیتی مردم منطقه آلزاس پیدا کنند. در اینجا همچنین اتاق‌هایی تعبیه شده که فضای داخلی مناطق مختلف آلزاس، شامل دشت‌های کشاورزی و کوه‌های وُژ را نشان می‌دهند. این موزه به شما احساس افسون خانه‌های آلزاس را القا خواهد کرد.

جاذبه های گردشگری استراسبورگ - فرانسه

9. بازار کوشون دُ لِه

در نزدیکی خانه کار نتردام، بازار زیبای «کوشون د له» (Cochons de Lait) یکی از زیباترین میدان‌های افسونگر شهر قرار دارد. این میدان نام خود را از بازاری قدیمی که در آن گوشت قرمز فروخته می‌شد، گرفته است. کمی دورتر در سمت غربی، قصابیِ بزرگی دیده می‌شود که بازار فروش گوشت بوده و در قرن ۱۶ ساخته شد اما امروزه جایش را به یک موزه تاریخی داده است.

جاذبه های گردشگری استراسبورگ - فرانسه

10. محله کروت نو

یکی از سرزنده‌ترین و پر شورترین مناطق استراسبورگ محله کروت نو (Quartier Krutenau) است که افسون دنیای قدیم را با رستوران‌های مد روز، مغازه‌های مدرن و گالری‌های هنری تلفیق می‌کند. این منطقه با کانال‌ها و خانه‌های نیم چوبی‌اش زمانی محل زندگی قایق‌رانان و ماهیگیران بوده است. این محله فضا و جوی صمیمی و گرم دارد و جایی جذاب برای گشت و گذار و لذت بردن از مناظر دریاست.

جاذبه های گردشگری استراسبورگ - فرانسه

11. موزه تاریخی

این موزه که در بازار قصابیِ بزرگ سابق واقع شده، نمایشگاهی جامع از نقاشی، گرافیک هنری، اسلحه و اشیا روزانه است. گستره زمانی این آثار از قرون وسطی تا انقلاب فرانسه است. بازدیدکنندگان می‌توانند درباره سیاست، اجتماع و اقتصاد استرازبورگ طی اعصار مختلف اطلاعاتی کسب کنند. این موزه نمایشگاه‌هایش را به چهره‌های مهم سیاسی مانند ژنرال ژان باتیست کلِبِر تقدیم می‌کند.

جاذبه های گردشگری استراسبورگ - فرانسه

12. موزه هنر مدرن و معاصر

در روبروی موزه تاریخی (Historical Museum)، گمرک سابق قرار دارد که تاریخش به ۱۳۵۸ برمی‌گردد. این ساختمان امروزه تبدیل به موزه هنر مدرن (Musée d'Art Moderne & Contemporain) شده و مجموعه‌ای وسیع از نقاشی‌های قرن ۱۹ و ۲۰ را به نمایش می‌گذارد. آثاری از هانس آرپ، براک، کله، ارنست، رودن، رنوار و دگا را می‌توان در این میان نام برد.

جاذبه های گردشگری استراسبورگ - فرانسه

13. پارک اورانژری

پارک اورانژری (Parc de l'Orangerie)، قدیمی‌ترین پارک استراسبورگ بوده که در اوایل قرن ۱۹ برای ژوزفین، همسر امپراطور ساخته شد. پاویلیونِ ژوزفین در این باغ امروزه برای برگزاری نمایشگاه استفاده می‌شود. این پارک فضایی مناسب برای گشت و گذارهای عاشقانه و پیک‌نیک‌های فراغتی دارد و یک دریاچه و آبشار فضای بی‌نظیر آن را تکمیل می‌کنند. مسیر ماشین رو قدیمی، مزرعه مینیاتوری و باغ‌وحش کوچک برای شادی کودکان بسیار مؤثر خواهند بود؛ همچنین یک رستوران عالی و مسیر بولینگ هم در اینجا تعبیه شده است.

جاذبه های گردشگری استراسبورگ - فرانسه

14. کاخ اروپا

استراسبورگ بعد از جنگ جهانی دوم تبدیل به نماد مصالحه و آشتی، و به همین خاطر به‌عنوان پایتخت اتحادیه اروپا انتخاب شده است. کاخ اروپا (Palais de l'Europe) را در بین سال‌های ۱۹۷۲ تا ۱۹۷۷ به صورت سازه‌ای قلعه مانند با ۹ اشکوب ساختند. حیاط داخلی این کاخ اتاقی چادر مانند دارد که مجمع پارلمانی کنسول اروپا و ۴۳۴ عضو پارلمان اروپا در آن ملاقات می‌کنند.

جاذبه های گردشگری استراسبورگ - فرانسه

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}