مهم ترین شهر های استرالیا

تیم ایوار
 • تیم ایوار
 • 1395/5/27
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

کشور توسعه یافته‌ی استرالیا در قاره‌ی اقیانوسیه واقع شده و از نظر پهناوری ششمین کشور دنیاست. اقیانوس آرام از شرق، اقیانوس منجمد جنوبی از جنوب، اقیانوس هند از غرب و دو دریای آرافورا و تمور از شمال این کشور را در بر گرفته‌اند، در واقع این کشور هیچ مرز خاکی با کشور دیگری ندارد و دارای ۲۵٬۷۶۰ کیلومتر مرز آبی است!

تور اروپا

استرالیا سرزمینی تقریباً هموار است که از غرب با فلات و از شرق با رشته کوه محصور شده است و بین این دو منطقه، سرزمین پست و همواری قرار گرفته که بیشتر آن خشک و خالی از سکنه ‌است. قله‌ی کوزیوسکو در کوهستان برفی (Snowy Mountains) با ارتفاع ۲۲۲۸ متر بلند‌ترین و دریاچه «اِیر» با ارتفاع ۱۵- متر پست‌ترین نقاط استرالیا محسوب می‌شوند. رودخانه «دارلینگ» نیز با ۱۴۷۲ کیلومتر بلند‌ترین نوار آبی این کشور است. آسمان صاف و کم‌بارش از خصوصیات آب و هوایی استرالیا است و تقریبا در تمامی مراکز ایالات استرالیا در طول روز حد‌اقل پنج و نیم ساعت آفتاب می‌تابد و فرصت مناسبی را برای استفاده از  تفریحات آبی و ساحل‌های بی‌کران آن در اختیار گردشگران می‌گذارد.

مقاصد محبوب استرالیا شامل شهرستان‌ها ساحلی سیدنی (Sydney)، بریزبن (‌Brisbane) و ملبورن (Melbourne) است؛ همچنین دیگر دیدنی‌های استرالیا از جمله ساحل طلایی در منطقه کوئینزلند (Queensland)، دیواره‌ی بزرگ مرجانی در شرق استرالیا، صخره‌ی الورو (Uluru) و حیات وحش منحصر به فرد، این کشور را به یکی از پر درآمدترین کشورهای دنیا از لحاظ گردشگری بدل کرده است. در سال ۲۰۱۵ در حدود ۹ میلیون گردشگر از استرالیا دیدن کرده و رتبه‌ی دهم پر درآمدترین کشور در زمینه‌ی صنعت گردشگری بین‌المللی را برای این کشور رقم زدند.

فرهنگ اجتماعی مردم استرالیا با ورزش گره خورده است. برگزاری دو دوره مسابقات المپیک (المپیک ۱۹۵۶ ملبورن و المپیک ۲۰۰۰ سیدنی) در این کشور خود گویای اهمیت ورزش برای مردم این سرزمین است. ملبورن به عنوان پایتخت ورزشی استرالیا هر ساله میزبان مسابقات ورزشی بی‌شماری از جمله مسابقات بین‌المللی تنیس آزاد است که یکی از ۴ «گرنداسلم» مهم جهان محسوب می‌شود و طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد.    صخره مرجانی استرالیا

شهر سیدنی: مقصد اول مسافران

سیدنی بزرگ‌ترین شهر و نماد کشور استرالیا است. این شهر با جذابیت‌های بی‌شمار اولین مکانی است که جهانگردان در بدو ورود به استرالیا در آن پا می‌گذارند. ۴ میلیون شهروند سیدنی عمدتاً از پیشینه‌ی مختلف قومی، نژادی و فرهنگی هستند. شما در هر گوشه از سیدنی می‌توانید رد پایی از فرهنگ‌های گوناگون را تماشا کنید؛ این گوناگونی فرهنگ‌ها در کنار جاذبه‌های طبیعی، مراکز تفریحی، مناطق حفاظت شده، موزه‌ها و گالری‌ها باعث شده است که سیدنی را به عنوان یک «جهان‌شهر» بشناسیم.

مکان‌های متنوع فرهنگی و تفریحی، سیدنی را به یکی از جذاب‌ترین شهر‌های استرالیا بدل کرده است. اپرا هاوس سیدنی (Sydney Opera House) یکی از این مکان‌ها است که از پنج سالن تشکیل شده و قادر است اجراهای گوناگونی را برگزار کند. این مکان جایگاه اصلی «ارکستر سمفونی سیدنی» و «انجمن اپرای استرالیا» است و از نظر کثرت برنامه‌های هنری، سومین گروه اپرای جهان محسوب می‌شود. گروه رقص و گروه تئاتر سیدنی نیز دارای فهرست ثابتی از اجرا‌های محلی هستند.

شهر سیدنی میزبان فستیوال‌های مختلفی از قبیل فستیوال سیدنی (که طی آن در سرتاسر ماه ژانویه، جشن‌هایی در مکان‌های سرپوشیده و یا در هوای آزاد بر پا می‌شود)، فستیوال موزیک راک، جشنواره فیلم سیدنی و بسیاری فستیوال‌های کوچک و بزرگ دیگر است.

سیدنی از فضای باز خوبی نیز برخوردار است و حتی در مرکز شهر مکان‌های طبیعی بی‌شماری وجود دارد، دو پارک «چینی دوستی» (Chinese Garden of Friendship) و «باغ‌های گیاه‌شناسی رویال گاردن» (Royal Botanical Gardens) نمونه‌های خوبی از مکان‌های طبیعی شهری به حساب می‌آیند.

مهم‌ترین جاذبه‌ی شهر سیدنی ساحل‌های بی‌نظیر آن است. از معروف‌ترین ساحل‌های جنوبی سیدنی می‌توان از ساحل باندی (Bondi Beach) و از سواحل شمالی می‌توان از ساحل مانلی (Manly Beach) و ساحل پالم (Palm Beach) نام برد.

ساحل سیدنی

شهر ملبورن: مهد هنر استرالیا

ملبورن با حدود ۴ میلیون نفر جمعیت، اولین پایتخت کشور استرالیا قبل از شهر کانبرا و مهمترین شهر فرهنگی این کشور است. این شهر به دلیل فضاهای سبز و پارک‌های گسترده‌ی درون‌شهری چند صد هکتاری با هزاران گونهٔ گیاهی گوناگون و برکه‌ها و دریاچه‌ها، به همراه رود بزرگ «یاررا» (Yarra River) که از میان شهر می‌گذرد لقب «بوستان‌شهر» (Australia's garden city) را یدک می‌کشد.بندرگاه‌ها، اسکله‌ها و سواحل زیبای ملبورن، از آن شهری با طبیعت روح‌انگیز به وجود آورده است و  و در دهه‌ی اخیر چندین بار از سوی مجله‌ی اکونومیست (The Economist) به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی معرفی شده است.

ملبورن مهد و مرکز پیدایش صنعت فیلم‌سازی، رقص باله، هنر امپرسیونیسم، سبک‌های مختلف رقص (مثل نیو وگ و ملبورن شافل) در استرالیا و مرکز مهم موسیقی کلاسیک و امروزی در این کشور است. این شهر به عنوان قطب مهم آموزش عالی و تحقیقات، هنر و فرهنگ، تفریح، جهانگردی و نیز فعالیت‌های تجاری و صنعتی استرالیا شناخته می‌شود. برج مسکونی ۹۱ طبقه یوریکا (Eureka Tower)، بزرگ‌ترین کازینو و مجموعهٔ سرگرمی استرالیا، بزرگترین مرکز خرید استرالیا و نیمکرهٔ جنوبی، بزرگترین مجموعه نمایشگاهی و مرکز همایش نیمکرهٔ جنوبی و همچنین قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین گالری هنری استرالیا در این شهر قرار دارند.

ملبورن به عنوان پایتخت ورزشی استرالیا و دارندهٔ عنوان «شهر غائی ورزشی جهان»، همه ساله میزبان بسیاری از رخدادهای مهم ورزشی جهان مانند مسابقات ماشین رانی جام بزرگ فورمیولا وان (Australian F1 Grand Prix)، کارناوال جام اسب‌سواری معروف ملبورن کاپ (Melbourne Cup) و نیز مسابقات جهانی تنیس آزاد استرالیا (Australian Open Tennis) است.

ملبورن استرالیاشهر کانبرا: پایتخت بوته‌ها

کانبـِرا (Canberra) پایتخت کشور استرالیا و بزرگترین شهر غیر بندری این کشور به شمار می‌آید. کانبرا تنها شهر در بین تمامی شهرهای استرالیا است که با هدف و طراحی قبلی ساخته شد؛ پس از مسابقهٔ بین‌المللی طراحی شهری، طرح والتر بورلی گریفن (Walter burley griffin) شیکاگویی انتخاب و عملیات ساخت در سال ۱۹۱۳ آغاز گردید. طراحی شهر مملو از باغ‌های شهری بود و مساحت‌های زیادی به فضای سبز اختصاص داده شد بطوریکه کانبرا عنوان «پایتخت بوته» را به خود اختصاص داد. مرکز شهر در مسیر دو محور عمود برهم طراحی شده‌است. نواحی شهری کانبرا به محدوده‌های برنامه‌ریزی شده، مرکز شهر، مرکز گروه و حومه‌های محلی تقسیم شده‌است.

کانبرا مرکز بسیاری از مؤسسات و بناهای تاریخی استرالیا از جمله موزه‌ی جنگ، نگارخانه ملی، نگارخانه پرتره‌های ملی، کتابخانه‌ی ملی و موزه ملی استرالیا است و بسیاری از ساختمان‌های هیئت دولت به روی عموم باز می‌باشند.

دریاچهٔ گریفن، برج تلسترا، باغهای گیاه‌شناسی ملی استرالیا در منطقه کوه‌های سیاه، باغ وحش و آکواریوم منطقه سد اسکریوند و موزه‌ی ملی دایناسور از مکان‌های تفریحی کانبرا به حساب می‌آید. از دیگر دیدنی‌های این شهر می‌توان به سالن‌های کنسرت، تئاتر و سینما اشاره کرد که در تمام شهر گسترده شده است. کانبرا میزبان فستیوا‌ها و کارناوال‌های بسیاری نظیر «جشنوارهٔ ملی مردمی»، «شوی سلطنتی کانبرا» و «جشنوارهٔ کانبرا» (که بطول ۱۰ روز در ماه مارس به مناسب روز کانبرا برگزار می‌شود) است. «استون فست» که بزرگ‌ترین جشنوارهٔ موسیقی این شهر است از دیگر فستیوال‌های کانبرا محسوب می‌شود.

استراحت در کلوپ‌های شبانه و کافه‌‌های کانبرا که با برنامه‌های سرگرم‌کننده‌ی زنده میزبان شما هستند می‌تواند آخرین برنامه‌ی تفریحی در این شهر باشد.

کانبرا استرالیا

لیست تور‌هایی که استرالیا یکی از مقاصد آن‌هاست

تیم ایوار تیم ایوار
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}