10 جاذبه برتر گردشگری لوکزامبورگ

  تیم ایوار
  • تیم ایوار
  • 1395/11/2
  • 0 دیدگاه
  {{selectedRate}}

  با اینکه لوکزامبورگ کشور کوچکی است (با کم‌تر از 1650 کیلومترمربع مساحت و جمعیتی در حدود 500 هزار نفر) اما تنوع جالب توجهی دارد. 

  تور اروپا

  جاذبه‌های اصلی کشور لوکزامبورگ در شهر پرجنب‌وجوش «لوکزامبورگ‌سیتی» واقع شده است (که ربع قدیمی آن به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده) با این حال شهرهای ریز و درشت این کشور نیز جاذبه‌های در خور توجهی دارند. لوکزامبورگ کشوری است برای گردش و تفریح؛ چه با پای پیاده در پایتخت آن بگردید یا با قطار از میان شهرهای کوچک عبور کنید. دژهای نظامی قدیمی و قلعه‌های زیبا به زیبایی این کشور افزوده‌ و آن را به یک مقصد مشهور گردشگری بدل ساخته‌اند که در کنار کشورهای مجاور، بلژیک و هلند، شهرت گردشگری زیادی دارد.

  1. ربع قدیمی | The Old Quarter

  برای آغاز گشت‌وگذار در شهر زیبای لوکزامبورگ‌سیتی، جایی بهتر از ربع قدیمی نیست. این منطقه که در سال 1994 به عنوان میراث گردشگری یونسکو به ثبت جهانی رسید، برج و باروی باستانی شهر اینجا را به یکی از مهم‌ترین مکان‌های گردشگری در اروپا تبدیل کرده است. این استحکامات چنان رسوخ ناپذیر ساخته شده‌اند که آن را «جبل‌الطارق شمال» نام نهاده‌اند. اگرچه دژ اصلی بین سال‌های 1867 تا 1883 تخلیه شد و کاربری خود را از دست داد، اما همچنان تأثیر آن بر ربع قدیمی در سراسر منطقه هویداست.

  امروزه برج و باروی قدیمی جایی است که می‌توان از آن به پارک‌ها و باغ‌های زیبا دسترسی داشت و در این مسیر از میان خیابان‌های سنگ‌فرش و ردیف خانه‌ها و بناهای قدیمی و جذاب عبور کرد. برای گام نهادن بر پل‌های متعدد و عبور از میان گذرگاه‌های فراوان این بخش از شهر، نیاز به هیچ نقشه‌ی راهی ندارید؛ کافی است مسیر پیشِ رویتان را دنبال کنید و ببینید از کجا سر در می‌آورید!

  جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ

  2. موزه‌ی ملی تاریخ و هنر | National Museum of History and Art

  اگر قرار باشد لوکزامبورگ‌سیتی را بر اساس کیفیت موزه‌هایش قضاوت کنیم، بدون توجه به این نکته که لوکزامبورگ یکی از تاریخی‌ترین مکان‌های اروپاست، قطعاً در فهرست شهرهای دیدنیِ این قاره رتبه‌ی بسیار بالایی به آن می‌دهیم. در صدر این موزه‌ها، موزه‌ی ملی تاریخ و هنر قرار دارد. در ناحیه‌ی تاریخی بازار ماهی‌فروشان (مرکز قدیمی شهر) اشیاء هنری، یافته‌های باستان‌شناسی، اسباب و اثاثیه، ابزارآلات، سکه، سلاح و اسنادی را در خود جای داده‌اند که با تاریخ این کشور درآمیخته شده و در یک بنای نوساز و جذاب گرد آمده است. در این موزه تأکید خاصی روی دوره‌ی گالیک-رومی وجود دارد و ویترین‌ها نمایش‌دهنده‌ی زندگی هنری، اجتماعی، مذهبی و فکری اهالی لوکزامبورگ از قرون 16 و اوایل قرن بیستم می‌باشد. بخش هنر معاصر نیز بسیار دیدنی است؛ جایی که با آثار هنرمندان بزرگ قرن بیستم آراسته شده است.

  جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ

  3. باک و روزنه‌های شهر | The Bock and the City Casements

  صخره‌ی باک در لوکزامبورگ سیتی با استحکامات نظامی و سوراخ‌های دیده‌بانی‌اش، جایی است که شما در آن راه ورود به روزنه‌های معروف شهر را خواهید یافت: یک شبکه‌ی 21 کیلومتری از گذرگاه‌ها و دالان‌های زیرزمینی که در داخل کوهِ سنگی تراشیده شده‌اند. این روزنه‌ها که قادر به جای دادن هزاران سرباز، تجهیزات، اسب‌ها، کارگاه‌ها، آشپزخانه‌ها و قصابی‌ها بوده است، مساحتی به بزرگی 40 هزار مترمربع را پوشش می‌دهد. امروزه اغلب استحکامات جالب این مکان را می‌توان با پای پیاده جستجو کرد. روی خود زمین مسطح و فلات مانند باک، بقایای قلعه‌ی قدیمی را خواهید یافت که در سال 1963 کشف شده است.

  جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ

  4. دیوارهای کورنیش | The Walls of the Corniche

  دیوارهای باشکوه کورنیش در لوکزامبورگ‌سیتی را «زیباترین بالکن اروپا» می‌نامند که گرداگرد شهر قدیمی را در دره‌ی رودخانه‌ی پایین‌دست فرا گرفته است. اینجاست که شما دروازه‌ی عظیم گراند متعلق به سال 1632 را خواهید یافت. خاک‌ریزهای آن نشان از خانه‌ها و پناهگاه‌های متعدد اشراف و همین‌طور دِیر باستانی دومینیکن‌ها و کلیسای سن‌مایکلز (987 پس از میلاد) دارد. در حومه‌ی خود گراند، یک دسته‌ی بزرگ از ساختمان‌ها را در کنار کلیسا و صومعه‌ی باستانی نویمونستر (Neumünster) خواهید دید، همراه با راهروی سرپوشیده‌ی قرن هفدهمی لیموژ (Limoges). ساختمان‌های مجاور، بخشی از بیمارستان باستانی «سنت جان» بوده که توسط امپراتور هِنری هفتم، کنت لوکزامبورگ، در 1309 بنا شده است.

  جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ

  5. جایگاه گیوم دوم | Place Guillaume II

  جایگاه گیوم در لوکزامبورگ‌سیتی، یکی از بزرگ‌ترین فضاهای بازِ شهری است که پیش از این صومعه‌ی فرانسیسکن‌ها در آنجا وجود داشته اما بعدها به یک محل رفت‌وآمد بدل شده است. در مرکز این مجموعه، مجسمه‌ی ویلیام دوم، پادشاه هلند و دوک بزرگ لوکزامبورگ را سوار بر اسب می‌بینید. همچنین تالار زیبای شهر و شیرهای معروف «تریمونت» (Trémont) را خواهید یافت. در همان حوالی، خانه‌ی قرن شانزدهمی «راویل» با نمای چشم‌نواز بیرونی‌اش، بالکن حفاظت شده و پلکان مارپیچ خودنمایی می‌کند. غیر از این‌ها می‌توان به برجک اسپانیایی اشاره کرد که از بالای آن، مناظر دل‌انگیزی از حومه‌ی فافنتال (Pfaffenthal) و جایگاه سواره‌نظام ووبن (Vauban) مشاهده خواهید کرد. نقطه‌ی جالب توجه دیگر، کاخ دوک بزرگ است: یک بنای باشکوه رنسانسی متعلق به 1572 که در تمام ماه‌های تابستان به روی تورهای گردشگری باز خواهد بود.

  جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ

  6. صومعه‌ی بندیکتی | Benedictine Abbey

  شهر زیبای اشترناخ در ساحل رود «سور» واقع شده است که مرز میان لوکزامبورگ با آلمان را تشکیل می‌دهد. مالرت‌هال (Mullerthal) و پارک ملی ژرمانو-لوکزامبورگ در همین حوالی واقع شده‌اند و صدها پیاده‌راه نیز جنگل اطراف آن را در نوردیده است تا نهایتاً به مناظر صخره‌ای زیبا، آبشارها و چشم‌اندازهای وسیع برسد. خود شهر را برای رقص‌های دسته‌جمعی‌اش از قرون گذشته می‌شناسند، رقص‌هایی که در «Whit Tuesday» برگزار شده و بازدیدکنندگان مشتاقی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. خانه‌های اشرافی قدیمی، خیابان‌های باریک و استحکامات باستانی موجب شده‌اند تا اشترناخ ظاهر قرون وسطایی‌اش را حفظ کند. یکی از مکان‌هایی که حتماً باید دید، صومعه‌ی قرن هفتمی بندیکیتین و موزه‌ی شگفت‌انگیز آن است. چهار وجه بلند ساختمان، حول یک میدان مربعی وسیع ساخته شده است. باسیلیکا که مهم‌ترین بنای مذهبی این کشور به شمار می‌آید، یک سردابه و یک تابوت سنگی باشکوه از مرمر سفید را در خود جای داده است که حاوی بقایای جسد سن‌ویلیبرود (Willibrord)، بنیان‌گذار صومعه، است.

  جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ

  7. قلعه‌ی بورشاید | Bourscheid Castle

  روستای بورشاید واقع شده بر روی یک فلات، توسط دو رودخانه‌ی سور و وارک (Wark) محصور می‌شود. در اینجا چشم‌اندازهای فوق‌العاده و پیاده راه‌های زیبایی به سایر روستاهای جالب این منطقه خواهید یافت، از جمله «میشلاو» در دره‌ی سور، «ولشاید» در دره‌ی وارک و «کِمِن» بر روی فلات. برای آب‌تنی نیز دو ساحل، یکی در پلاژ بورشاید و دیگری در «دِرباخ» پیشنهاد می‌شود. این ناحیه از آردن، با بقایای قلعه‌ی افسانه‌ای بورشاید آراسته شده است؛ قلعه‌ای که بر یک صخره به ارتفاع 137 متر مشرف به رودخانه واقع شده است. این قلعه که به قرن دهم میلادی بازمی‌گردد، به خوبی حفاظت شده و برای بازدید‌کنندگان قابل دسترسی است. اگر این قلعه را در برنامه‌ی خود قرار داده‌اید، سعی کنید آن را در شب ببینید، چرا که نورپردازی آن تجربه‌ای حقیقتاً فراموش‌نشدنی و تصویری بسیار زیبا از روستا برایتان خواهد ساخت.

  جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ

  8. حمام‌های موندورف و موزل | the Moselle

  منطقه‌ی موزل بیش‌ترِ بخش شرقی کشور را تشکیل داده است و با سراشیبی‌های دو طرف رود زیبای موزل، منظره‌ی چشم‌نوازی ایجاد کرده است. روستاهای متعدد این منطقه در کنار ساحل موزل، جاذبه‌ای باستانی و محل جالبی برای کاوش‌اند. این روستاها را به دلیل غذاهای متنوعشان می‌شناسند که از محصولات ارگانیک محلی تهیه می‌شود. موزل هم‌چنین مکان موردعلاقه‌ی رومی‌ها بوده و به همین علت بقایای باستانی زیادی را می‌توان در سراسر این ناحیه پیدا کرد. یکی از شهرهایی که نباید از دست داد، موندورف لو بن (فرانسوی: به معنای حمام‌های موندورف) است: شهری کوچک که چشمه‌های آبگرم آن دارای شهرت جهانی هستند. یکی از تازه‌ترین جاذبه‌های گردشگری آن نیز «Mondorf le Domaine Thermal» است، مجموعه بزرگ آبگرم که یک مرکز بهداشت و سلامت، کلوپ‌های ورزش و سرگرمی و هتل را شامل می‌شود. تأسیسات گرمایی این مجموعه از چشمه‌های آبگرمی تغذیه می‌شوند که آب معدنی 24 درجه سانتی‌گراد فراهم می‌کند و دارای خواص درمانی و پزشکی است. پس از آن، راه خود را به سمت پارک موندورف کج کنید: مجموعه‌ی بزرگی از درختان، بوته‌زارها و درختچه‌های گل. از نقاط مهم دیگر در این منطقه، کلیسای قرن هجدهمی «سن‌مایکلز» با اثاثیه و فرسکوهای جالب آن، قلعه‌ی رومی کوچکی که در قرون وسطی به یک مکان دنج و خلوت تبدیل شد و خانه‌های زیبا به سبک آرنوو (Nouveau) هستند.

  جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ

  9. پارک ملی سور بالا | Upper Sûre Natural Park

  این پارک، مکانی عالی برای گذران اوقات فراغت و انجام ورزش‌های آبی است؛ هم‌چنین به دلیل حیات وحش و اکوتوریسم آن از اهمیت زیادی برخوردار است. انواع تورهای پیاده، چه با راهنما و چه شخصی، از تورهای سیاحتی و تفریحی گرفته تا جمع‌های حرفه‌ای در اطراف دریاچه مشاهده می‌شوند. گذرگاه جالبی نیز به تازگی ایجاد شده که تور قایق‌های خورشیدی را در امتداد سد ارائه می‌دهد. از جمله فعالیت‌های دیگر این منطقه عبارت است از ماهیگیری، شنا، قایق‌رانی و شیرجه. این مکان دارای میراث فرهنگی غنی‌ای نیز هست و مرکز پارک طبیعت، واقع در یک کارخانه نساجی قدیمی، موزه‌ای را در خود جای داده است که صنایع دستی مرتبط با حوزه‌ی محلی و این پارک را به نمایش می‌گذارد. رویدادهای جالب توجهی نیز در این محل برگزار می‌شود، از جمله بزرگ‌ترین آن‌ها جشنواره‌ی دوسالانه‌ی هنرِ آبی است، رویدادی که بیش از 200 موزیسین را هر دو سال یک بار با موضوع «تلاقی موزیک راک و کلاسیک» دور هم جمع می‌کند. 

  جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ

  10. والفردانژ | Walferdange

  قلعه‌ی والفردانژ، یا منزل مسکونی دوک بزرگ تا پایان قرن نوزده، در ورودیِ گرونوالد وود (Grunwald Wood) و در کنار یکی از توریستی‌ترین جاده‌های لوکزامبورگ، به فاصله‌ی بسیار کوتاهی از لوکزامبورگ‌سیتی، واقع شده است (این قلعه امروزه بخشی از دانشگاه لوکزامبورگ به حساب می‌آید). روستای والفردانژ به دلیل موقعیتی که در تقاطع دره‌ی آلزِت و ارتفاعات زیبای جنگلی دارد، منظره‌ی بی‌نظیری ارائه می‌دهد. علاوه بر نماهای چشم‌نواز، این روستا را به دلیل گل‌های رز آن می‌شناسند؛ همچنین دارای یک سایت وسیع باستان‌شناسی است که یک ویلای رومی و یک قنات زیرزمینی را در خود جای داده است.

  جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ

  تیم ایوار تیم ایوار
  {{selectedRate}}
  زوریخ، لوگانو

  تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

  • 8 روز
  • هتل 4 و 5 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,690
  پاریس

  تور فرانسه (پاریس)

  • 8 روز
  • هتل 5 و 4 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,890
  مادرید، بارسلونا

  تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

  • 8 روز
  • هتل 4 و 5 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,790

  بنر تورهای تابستان

  {{totalCount}} دیدگاه

  {{nameError}}
  {{emailError}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessageError}}
  {{responseMessage.text}}