این دیدنیها را در نورمبرگ آلمان از دست ندهید

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1395/11/3
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

شهر باستانی نورمبرگ در آلمان، یک مرکز مهم فرهنگی هنری محسوب می‌شود؛ موزه ملی ژرمنی با مجموعه‌های تحسین برانگیز سکه، نقاشی و هنرهای تزئینی، گواهی بر این مدعاست. این شهر همچنین ارتباطات طولانی مدتی با پیشرفت‌های علم و تکنولوژی، به ویژه در چاپ و نجوم داشته است.

تور اروپا

سفر به شهر نورمبرگ در تورهای آلمان

نورمبرگ زادگاه اولین ماشین چاپ اروپا و محل انتشار معروف‌ترین اثر «نیکولاس کوپرنیک» در سال ۱۵۴۳ می‌باشد. برخلاف آسیب‌های جدی طی جنگ جهانی دوم، بسیاری از ساختمان‌های قدیمی قرون وسطایی به دقت بازسازی شده و به شکوه و عظمت سابق خود بازگشته‌اند. پیشنهاد می‌کنیم اگر برایتان مقدور است، در زمان برگزاری یکی از جشنواره‌های معروف نورمبرگ به آنجا سفر کنید. در ادامه به مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری نورمبرگ نگاهی خواهیم انداخت:

1. موزه ملی ژرمنی | National Germanic Museum

این موزه محل نگهداری بزرگ‌ترین مجموعه‌ی فرهنگی هنری آلمان در کشور بوده و بیش از ۱.۲ میلیون مورد مرتبط به تاریخ فرهنگ و هنر منطقه، شامل اسناد تاریخی بر روی پوست حیوانات، مجموعه‌ای از ۱۷۰۰۰ مهر و یک آرشیو بی‌نظیر هنرهای تجسمی را به نمایش می‌گذارد. بخش‌های قابل توجه دیگر آن، مجموعه‌ای از 300 هزار چاپ دستی، طراحی و نقاشی از مکاتب اصلی و بزرگ، آلات موسیقی، مجموعه مجسمه و نمایشی از اسباب بازی‌های عتیقه و خانه‌های عروسک هستند. برای عاشقان هنر در همین نزدیکی موزه جدید نورمبرگ، با مجموعه‌ای بزرگ از هنر مدرن و معاصر را توصیه می‌کنیم.

جاذبه‌های گردشگری نورنبرگ

2. قلعه نورمبرگ | Nuremberg Castle

قلعه نورمبرگ در شمال شهر قدیمی، سازه‌ای ۳۵۱ متری و تحسین برانگیز است. این بنا یکی از مهم‌ترین استحکامات سالم مانده قرون وسطایی در اروپا و منزلگاه تمام پادشاهان و امپراتوران منطقه از سال ۱۰۵۰ تا ۱۵۷۱ بوده است. در انتهای پایینی، اصطبل‌های سلطنتی قدیمی، ساخته شده در سال ۱۴۹۵ و برج پنج ضلعی متعلق به سال ۱۰۴۰ قرار دارند. «کایْزِربوگ» قرن یازدهمی و برج «سین وِل» با مناظر ۳۶۰ درجه شگفت انگیزش نقاطی جالب توجه خواهند بود.

جاذبه‌های گردشگری نورنبرگ

3. دیوارهای شهر | The Town Walls

یکی از تمایزهای نورمبرگ، نگهداری دیوارهای قدیمی شهر است که بسیاری از آن‌ها متعلق به قرون ۱۴ و ۱۵ هستند که بعدها در قرون ۱۶ و ۱۷ تقویت شدند. از قسمت‌های برجسته می‌توان به دروازه‌ها و برج‌ها اشاره کرد. بهترین بخش دیوار در قسمت غربی شهر، بین دروازه عظیم «اشپیتلِرتور» (Spittlertor) و «مکستور» (Maxtor) سابق قرار دارد. اگرچه بهترین نماهای دیوارها، از دروازه «فورتِرتور» (Fürther Tor) قابل تماشا هستند.جاذبه‌های گردشگری نورنبرگ

4. موزه حمل و نقل نورمبرگ | Transport Museum

موزه حمل و نقل نورمبرگ با نمایشگاه‌های بسیاری درباره راه آهن کشور، درست در بیرون دیوارهای شهر قدیمی قرار دارد. قسمت‌های جالب توجه آن، مدل‌های مقیاسی متعدد و همچنین نمایش‌های تعاملی گوناگونش هستند. این موزه یکی از قدیمی‌ترین‌های نوع خود در اروپا محسوب می‌شود. مجموعه داخل آن شامل قطارهای سلطنتی، موتورهای بخار و دیزلی بازسازی شده به همراه کپی در حال کاری از اولین قطار آلمان می‌شود.

جاذبه‌های گردشگری نورنبرگ

5. کلیسای سنت لورنس | St. Lawrence's Church

در میدان «لورِنسر» (Lorenzer) کلیسای گوتیکی قرن چهاردهمی سنت لورنس با برج‌های دوقلویش دیده می‌شوند. این کلیسا بزرگ‌ترین کلیسای شهر بوده و شاخصه‌های قابل توجه گوناگونی مانند پنجره بزرگ دایره‌ای به قطر ۹ متر در بالای در ورودی غربی دارد. شاهکارهای زیبا و تحسین برانگیزی مانند «بشارت»، اثر مجسمه‌ساز فایت اشتوس از سال ۱۵۱۷ و آثاری دیگر از قرون ۱۴ و ۱۵ را می‌توان در داخل این ساختمان تماشا کرد. از جاذبه‌های دیگر در این حوالی می‌توان به فواره «پاک‌دامنی» متعلق به سال ۱۵۸۹ و برج قرن سیزدهمی ناساور هاوس (Nassauer Haus) اشاره کرد.

جاذبه‌های گردشگری نورنبرگ

6. هاوپ مارکْت | The Hauptmarkt

اینجا محل آب‌نمایی است که بسیار درست و دقیق نام‌گذاری شده، «فواره زیبا»، متعلق به قرن ۱۴ که با تزئینات پر جزئیات و فیگورهایش بسیار چشم‌نواز است. همچنین می‌توانید تالار شهر قدیمی ساخته شده در سال ۱۶۱۶ که به خاطر درهای ورودی، سیاه‌چال‌ها و اتاق‌های شکنجه‌اش قابل توجه است را در اینجا بیابید. در میان دو ساختمان یک فواره دیگر نیز وجود دارد که در سال ۱۵۵۵ ساخته شده و دهقانی فرانکونی را حین حمل دو غاز که از نوک هایشان آب جریان دارد را به تصویر می‌کشد. بازار معروف کریسمس در این نقطه برپا می‌شود، رویدادی دو هفته‌ای که بیش از یک میلیون بازدیدکننده را به سمت خود می‌کشد. کلیسای سنت جایلز (St. Giles' Church)، تنها کلیسای باروکی شهر نیز در این نقطه قرار دارد.

جاذبه‌های گردشگری نورنبرگ

7. کلیسای بانوی ما | Church of Our Lady

کلیسای رومی کاتولیکی گوتیک فرائِن یا بانوی ما، متعلق به سال ۱۳۵۲ بوده و یکی از نقاط بسیار مهم برای بازدید در نورمبرگ است. در بالای ایوان با تزئینات غنی مجسمه‌ای، ساعتی قدیمی با فیگورهای مکانیکی وجود دارد که در ظهر هر روز نمایش کوچکی را اجرا می‌کنند. قسمت‌های قابل توجه داخلی، محراب «توخِر» (Tucher) از سال ۱۴۴۰ و دو یادمان زیبا توسط آدام کرافت هستند. در میدان «یاکوبز» یکی دیگر از عمارت‌های رومی کاتولیکی، یعنی کلیسای گنبدی سنت الیزابت ساخته شده در بین سال‌های ۱۷۸۵ و ۱۸۰۶ دیده می‌شود.

جاذبه‌های گردشگری نورنبرگ

8. کلیسای سنت زیبایْدوس | St. Sebaldus Church

کلیسای پروتستانی سنت زیبایدوس در بین سال‌های ۱۲۲۵- ۱۲۷۳ ساخته شده است. قسمت همسرایان شرقی گوتیکی ساختمان، متعلق به سال ۱۳۷۹ بوده و یکی از نقطه‌های فوق‌العاده این بازدید به شمار می‌رود. در داخل بنا در ستونی در راهروی شمالی، مدونایی از سال ۱۴۲۰ دیده می‌شود، همین‌طور در قسمت همسرایان شرقی، مقبره سنت زیبایدوس از سال ۱۵۰۸، شاهکاری برنزی توسط پیتر ویشِر و پسرانش به چشم می‌خورد. از کلیساهای پروتستانی دیگر می‌توان کلیسای قرن چهاردهمی سنت جیمز یا یاکوبز در میدان یاکوبز را نام برد.

جاذبه‌های گردشگری نورنبرگ

9. خانه آلبرشت دورِر | Albrecht Dürer's House

خانه آلبرشت دورر جایی است که این هنرمند مشهور رنسانسی از سال ۱۵۰۹ تا زمان مرگش در ۱۵۲۸ در آن زندگی می‌کرد. امروزه این خانه تبدیل به موزه‌ای از زندگی و آثار وی شده است. این هنرمند به ویژه به خاطر چاپ دستی‌هایش بسیار شهرت داشت. از جاذبه‌های دیگر این حوالی می‌توان به «تیِرگارتْنِر» (Tiergärtner) یک میدان کوچک قرون وسطایی و خانه قدیمی دیگری از اواخر قرن ۱۶ به نام «فِمبوهاوس» (Fembohaus) اشاره کرد که امروزه محل موزه‌ هایمات (Heimatmuseum) با نمایشگاه‌هایی مرتبط به تاریخ شهر شده است.

جاذبه‌های گردشگری نورنبرگ

10. مرکز مستندسازی زمین‌های گردهمایی حزب نازی

اینجا یکی از مهم‌ترین موزه‌های آلمان در رابطه با جان‌فرساترین دوران تاریخ کشور است. در یک جناح سالن کنگره، جایی که گردهمایی‌های حزب نازی برگزار می‌شد، قابل‌توجه‌ترین نمایشگاه به نام ترور و فریفتگی برپاست، این مکان با ۱۳۰۰ متر فضا، به طور خاص درباره ضربه‌های رژیم بر نورمبرگ و دادگاه‌هایی که بعد از جنگ در اینجا برگزار می‌شدند توضیح می‌دهد.
مرکز مستندسازی زمین های گردهمایی حزب نازی

11. خیابان شاه و ناحیه سنت لورنس | St. Lawrence Side

این مکان نامش را از کلیسای سنت لورنس که در قسمت جنوبی رودخانه «پیگنیتز» (Pegnitz) قرار دارد گرفته است. یکی از شلوغ‌ترین نقاط شهر به خاطر وجود منطقه‌هایی مانند فرائن تورتوم (Frauentorturm)، یا خانه‌هایی نیم چوبی با کارگاه‌هایی صنایع سنتی ارزش کاوش و بازدید را دارد. از میدان «بَنهوفس» (Bahnhofs) خیابان شلوغ شاه رو به شمال غربی حرکت کرده و به سمت قسمت قدیمی شهر نورمبرگ می‌رود. از نقاط برجسته این خیابان قدیمی تاریخی می‌توان به کلیسای قرن چهاردهمی مارتای مقدس با شیشه رنگی‌های منحصر به فردش نام برد.

جاذبه‌های گردشگری نورنبرگ

12. موزه اسباب بازی | The Toy Museum

موزه بی‌نظیر اسباب بازی نورمبرگ (Spielzeugmuseum) یک جاذبه سرگرم کننده برای بچه‌هایی از هر سن و سال به شمار می‌رود. نقاط برجسته آن شامل اسباب بازی‌های بی‌همتایی از کشورهای مختلف و دوران گوناگون است. بسیاری از اسباب بازی‌های قدیمی‌تر که به دوران قرون وسطا بازمی‌گردند، در این شهر که برای قرن‌ها به عروسک سازانش شهرت داشته ساخته شده‌اند. همچنین بزرگ‌ترین مجموعه جهان از اسباب بازی‌های ساخته شده توسط ای پی لِمان (EP Lehmann) -یکی از شناخته شده ترین سازندگان قطاری اسباب بازی- در اینجا قرار دارد. از دیگر جاذبه‌هایی که برای کودکان سرگرم کننده خواهد بود، باغ وحش نورمبرگ، با بیش از ۲۰۰۰ حیوان است. این باغ وحش یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین باغ‌وحش‌های اروپا محسوب می‌شود و می‌توانید در آن ببرهای سیبری، گوریل‌ها و بوفالوهای آفریقایی را تماشا کنید.

موزه اسباب بازی نورنبرگ

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}