بلند‌ترین آبشار جهان را بشناسید!

تیم ایوار
 • تیم ایوار
 • 1395/11/9
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

آبشار آنجل (Angel Falls) در میان خیره کننده‌ ترین شگفتی‌ های طبیعی جهان شناخته می‌شود و یک منظره واقعاً فراموش نشدنی است.

تور اروپا

این آبشار بلندترین آبشار بی وقفه و پیوسته جهان بوده و در پارک ملی «Canaima» (دومین پارک ملی در ونزوئلا) قرار دارد که از شکافی در نزدیکی قله کوه مسطح «Auyán-tepu» به محلی به نام «کانیون شیطان» پایین می‌ریزد، جایی نزدیک به 979 متر پایین‌تر!

تاریخچه آبشار آنجل

قبل از اواسط دهه 1950، آبشار آنجل جزو ناشناخته‌ها بود؛ حتی قبیله‌های بومی نیز اعتقاد داشتند که مکان دور افتاده آبشار آنجل، پناهگاه ارواح بد ذات و شرور است. در سال 1933، اکتشاف کننده‌ی آمریکایی طلا، «James Crawford (‘Jimmie’) Angel»، آبشار آنجل را به طور تصادفی کشف کرد، در حالی که در هواپیمای خود در حال پرواز بر فراز کوه و در جستجوی یک تخته سنگ با ارزش بود. در سال 1937، جیمی به آبشار بازگشت، همسر دوم او ماری و آشنایان وی نیز داخل هواپیمای او بودند. اگر چه جیمی هواپیمای خود را با موفقیت بر روی قله قلبی شکل «Auyán-tepu»فرود آورد، اما چر‌خ های هواپیما در گل و لای فرو رفت و هواپیمای جیمی تا سال 1970 در بالای کوه رها شده باقی ماند. به مدت 11 روز، گروه در سراسر سرزمین ناهموار به سختی حرکت کردند؛ آن‌ها باید تا زمانی که به زیستگاه کوچکی در «Kamarata» برسند، مواد غذایی محدود خود را سهمیه بندی می‌ کردند.با پخش شدن خبر ماجراجویی جیمی و آبشار، این آبشار به نام او نام‌گذاری شد. این ماجرا علاقه بین‌‌المللی به آبشار آنجل را جلب کرد و بسیاری از تحقیقات علمی به دنبال آن صورت گرفت. پارک ملی «Canaima» نیز در سال 1962 تأسیس و در سال 1994، یونسکو از آن به عنوان مکان میراث جهانی نام برد.

آبشار انجل - بلند‌ترین آبشار جهان

بازدید از آبشار آنجل

پارک ملی «Canaima»، با حیات وحش گرمسیری مهیج، یک منظره دیدنی و دروازه ورود به آبشار آنجل است. این سایت میراث جهانی یونسکو تنها از راه هوایی قابل دسترسی است و هیچ مسیر زمینی به پارک وجود ندارد و مسافران باید بر فراز بخش‌های متراکم جنگل ژرف پرواز کنند. قبل از پرواز، مسافران باید ثابت کنند که در مقابل تب زرد واکسینه شده‌اند. به محض ورود به اردوگاه «Canaima»، هزینه ورودی دریافت می‌شود. گشت و گذار در آبشار آنجل از اردوگاه آغاز می‌شود، در حالی که محل اقامت توریستی در فاصله یک سواری کوتاه با جیپ واقع شده است.

پس از رسیدن به پارک، روش محبوب برای رسیدن به آبشار آنجل به وسیله قایق است، هر چند بازدید کنندگان می توانند از باند فرودگاه Canaima به تالاب Canaima پرواز کنند. قایق‌های موتوری بین ماه مه و ماه ژانویه در بالای رودخانه حرکت می‌کنند. رسیدن به این آبشار از اردوگاه به طور متوسط حدود پنج ساعت طول می کشد. در لبه مسیرهای آبی مارپیچی، جنگل‌های انبوهی وجود دارد که پر از حیات وحش مرموز است؛ قایق‌ها از میان جریان سریع بخش‌های رودخانه از روی تخته سنگ‌ها حرکت می‌کنند و افرادی که در قایق هستند حتماً خیس می‌شوند. اگر جریان آبشار به اندازه کافی آرام باشد، گردشگران به شنا کردن در استخرهایی ترغیب می‌شوند که به واسطه آب سرازیر شده تشکیل می شوند.

پارک ملی کانایما (Canaima)

پارک ملی Canaima تقریباً به اندازه بلژیک است و به اندازه کافی می‌توانید از آنجا لذت ببرید. این پارک منزلگاه بیش از 550 گونه پرنده، 500 گونه ارکیده، پلنگ راه راه امریکایی، یوزپلنگ درنده امریکایی و بسیاری موارد دیگر است. همچنین فرصت‌هایی برای شیرجه رفتن در جکوزی طبیعی و حمام آفتاب گرفتن در سواحل گسترده تالاب وجود دارد. بازدید‌کنندگان اکثراً در گردش پیاده روی، گردش با قایق و گشت و گذار در روستاهای بومی شرکت می‌کنند. سفر به این منطقه می‌تواند از یک بعد از ظهر تا چند شب طول بکشد. «Roraima« (شکل این کوه شبیه به یک میز است) کوهی مسطح در نزدیکی مرز گویان و برزی، بلندترین «tepui» (کوهی مسطح شبیه میز) در پارک بوده و بسیار چشمگیر است. این غول خوابیده در بالاترین نقطه خود، 2810 متر ارتفاع دارد و در میان کسانی که مشتاق چشم اندازهای بسیار زیبا هستند برگزیده باقی می‌ماند. حرکت آهسته به سمت قله آن پنج روز طول می‌کشد. حضور راهنما ضروری است و می توانید از اردوگاه Canaima درخواست راهنما کنید.

آبشار انجل - بلند‌ترین آبشار جهان

بهترین زمان برای دیدن آبشار انجل

آبشار آنجل بین ماه‌های مه و نوامبر بهترین منظره را دارد. بین دسامبر و آوریل، بارش بسیار نادر است و اما آبشار تبخیر می‌شود و به جای آبشار فقط آب می‌چکد. مکانهای اقامتی زیادی برای بازدید کنندگان پارک موجود است که اکثریت آن‌ها در فاصله یک سواری کوتاه با جیپ از اردوگاه Canaima واقع شده‌اند. یادت باشد که اردو زدن در پارک ملی Canaima ممنوع است.

حقایقی جالب در مورد آبشار آنجل

 • در واقع، آبشار آنجل بلندترین آبشار در جهان است. ارتفاع آن 3230 پا و ارتفاع سقوط بی وقفه آن 2647 پا است.
 • در طول فصل بارانی، آبشار آنجل آب و هوای خودش را دارد. در زمان‌های مشخصی از سال، کسانی در شعاع یک کیلومتری آبشار هستند، می توانند غبار نشسته بر روی پوست خود را احساس کنند.
 • ارتفاع آبشار آنجل، سه برابر ارتفاع برج ایفل میباشد.
 • پارک ملی Canaima به دو بخش تقسیم می شود: غرب و شرق. آبشار آنجل در بخش غربی واقع شده است.
 • تنها از سال 1990، گردشگران مجاز به بازدید از آبشار آنجل هستند. اولین بازدید کنندگان آبشار آنجل در Boulton Camp اقامت داشتند.
 • می توانید هواپیمای Jimmy Angel را در موزه هوانوردی ببینید.
تیم ایوار تیم ایوار
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}