جاهای دیدنی برن سوئیس همراه با عکس

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1395/10/20
 • 1 دیدگاه
{{selectedRate}}

اولین باری که اکثر بازدیدکنندگان، برن سوئیس را می بینند، از زیبایی محیطش شگفت زده می شوند. پایتخت سوئیس از سه طرف در محاصره رودخانه می باشد.

تور اروپا

شهر برن دارای فرهنگی غنی با رویدادهایی در طی سال، مانند جشنواره‌های جاز تابستانه و زمستانه، جشنواره گروه‌های خیابانی و جشنواره «گورتِن» در اواسط جولای است. موزه‌ها و تئاترهای بی‌شماری در سطح شهر، سلیقه‌های مختلف را پوشش می‌دهند و بازدیدکنندگان می‌توانند از گردش‌های خیابانی مانند تماشای برج ساعت قرون وسطایی، با عروسک‌های متحرک نیز لذت ببرند. اگر با تور سوئیس راهی شهر زوریخ شدید، بازدید از جاذبه‌های زیر را فراموش نکنید.

فهرست جاهای دیدنی برن

۱. قسمت قدیمی شهر

قسمت قدیمی شهر برن (The Old Town) به عنوان محوطه‌ی ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو، چیزی ارزشمند‌تر از یک فضای ساده و کلاسیک است. این قسمت با قرار گرفتن در محاصره آب‌های فیروزه‌ای رودخانه آره «Aare»، بسیاری از ویژگی‌های قرون وسطایی خود را حفظ کرده است. خیابان‌های سنگفرش با پیاده‌روهای طاق‌دار که مایل‌ها امتداد دارند، روح برن را منتقل می‌کنند. در پایین ساختمان‌ها نیز می‌توان مغازه‌ها، کافه‌ها، کتاب فروشی و رستوران‌های متعددی را یافت، در حالی که طبقات بالاتر مسکونی هستند. این بخش قدیمی بهترین جاذبه‌های گردشگری را در خود جای داده است؛ جاذبه‌هایی مانند پل‌های روی رودخانه آره، فواره‌ها، مجسمه‌های قدیمی، برج‌ها و صد البته برج ساعت! می‌توان روزهای زیادی را به شادی در گشت و گذار در این منطقه سپری کرد.

جاذبه های گردشگری برن سوئیس

۲. موزه هنر

موزه هنر (Kunstmuseum) محل نگهداری بیش از 51 هزار نقاشی، مجسمه، طراحی، چاپ، عکس و فیلم بوده و قدیمی‌ترین موزه هنر سوئیس محسوب می‌شود که در سال ۱۸۷۹ ساخته شده است. این مجموعه، آثاری از هنرمندان ایتالیایی مانند «دوچو و فرا آنجلیکو»، هنر سوئیس از قرن ۱۵ و نقاشی‌های بین‌المللی از قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰، با تمرکز بر آثار «پل کلِه»، «واسیلی کانْدینْسْکی» و «پابلو پیکاسو» را در خود جای داده است. برای اطلاع دقیق از جزئیات حتماً وب‌سایت عالی این موزه را بازدید کنید. برای گردش در ای موزه مشهور که در خیابان هودلر قرار دارد، تورهای خصوصی و عمومی برگزار می‌شود.

جاذبه های گردشگری برن سوئیس

۳. موزه انیشتین و موزه تاریخی برن

موزه تاریخی برن و موزه انیشتین (Einstein and the Historical Museum) در ساختمانی ۱۳۰ ساله (طراحی شده توسط آندره لَمبرت) بر اساس قلعه‌های قرن پانزدهمی واقع شده و دومین موزه‌ی بزرگ سوئیس را شکل داده‌اند. اقلام به نمایش گذاشته شده شامل نیم میلیون شیء از عصر سنگ تا زمان سلت‌ها، رومی‌ها، قرون وسطی، عصر ناپلئون و قرون ۱۹ و ۲۰ هستند. اشیاء مرتبط به عصر سنگ آلپ، به اندازه پرده‌های منقوش قرن پانزدهمی فلاندری زیبا و تحسین برانگیز هستند. موزه انیشتین نیز بر زندگی این دانشمند بزرگ متمرکز شده و به وسیله تعداد زیادی فیلم، اشیا اصل و نامه، روند و چگونگی زندگی وی را نشان می‌دهد. انیشتین بخشی از تحسین برانگیزترین کارش را در زمان زندگی‌اش در برن طی دهه ۱۹۰۰ انجام داد. جایزه نوبل ۱۹۲۱ او نیز در میان اشیاء به نمایش در آمده قابل رؤیت است.

جاذبه های گردشگری برن سوئیس

۴. باغ گل رز

این مکان یکی از آرام‌ترین و زیباترین مکان‌ها در برن، با نماهایی شگفت‌انگیز از شهر است. پارک گل رز (Rosengarten) در میان سال‌های ۱۷۶۵-۱۸۷۷، گورستانی در فاصله اندکی از مرکز شهر بود، اما در سال ۱۹۱۳ تبدیل به پارکی عمومی شد. این باغ در اواخر دهه ۱۹۵۰ بازطراحی شده و بیش از ۲۰۰ نوع گل رز و ۲۰۰ گونه دیگر از انواع زنبق‌ها، آزالیاها و خرزهره هندی را به نمایش می‌گذارد. همچنین استخری بزرگ و زیبا، آلاچیقی بزرگ، رستوران و فضایی برای پیک‌نیک در این پارک تعبیه شده است.

جاذبه های گردشگری برن سوئیس

۵. صومعه برن

صومعه برن (Berner Münster) که به کلیسای جامع «سنت وینسنت» (St. Vincent) هم شناخته می‌شود، شاید مشهورترین ساختمان برن باشد. این کلیسای جامع، بزرگ‌ترین کلیسای سوئیس از اواخر قرون وسطاست که نقشی مهم در رشد و توسعه کلی معماری شهر داشته است. ساخت این بنای ۱۰۰ متری از سال ۱۴۲۱ شروع شد و در ۱۸۹۳ به پایان رسید. معماری این کلیسا دارای سه راهروی اصلی بدون بازویی است. در ورودی اصلی می‌توان یکی از کامل‌ترین مجموعه‌های مجسمه گوتیک متأخر در اروپا را مشاهده کرد. این مجموعه تصویری از روز قضاوت را به نمایش می‌گذارد؛ در سمت راست، خطاکاران برهنه و ترسناک و در سمت چپ پرهیزکاران با جامه‌ای سفید قرار گرفته‌اند؛ در مرکز تصویر هم میکائیل با شمشیری در دست به همراه پیکر قدیسین و باکرگان خردمند و نادان به چشم می‌خورند.

نمای داخلی کلیسا بینندگان را مسحور و خیره خواهد کرد. راهروی اصلی با پنجره‌هایی عظیم، مزین شده با شیشه‌های رنگی و محراب‌های متعدد در نمازخانه‌های جانبی خودنمایی می‌کند. اگر بتوانید از ۲۵۴ پله برج بالا بروید، نماهایی خارق العاده از بالای شهر را پاداش خواهید گرفت.

جاذبه های گردشگری برن سوئیس

۶. برج ساعت

برج ۸۰۰ ساله ساعت برن (Clock Tower)، یکی از مشهورترین نقاط برجسته برن به شماره می‌آید، این برج در ابتدا بخشی از استحکامات غربی بود که در طی گسترش شهر فرو ریخته شدند. این برج ۲۳ متری متعلق به سال ۱۵۳۰ است. درست سه دقیقه قبل از هر ساعت، موجوداتی مکانیکی بیرون آمده و نمایشی کوچک اجرا می‌کنند و در داخل برج می‌توانید شهرت و محبوبیت این سازه قدیمی را از ۱۳۰ پله سنگی ساییده شده متوجه شوید. بازدیدکنندگان اجازه دارند به بالای این برج بروند و نماهایی شگفت را از آنجا تماشا کنند.

جاذبه های گردشگری برن سوئیس

۷. مرکز پل کلِه

آثار هنرمند سوئیسی- آلمانی، پل کلِه، شاید بخش معروفی از نقاشی‌های نیمه اول قرن ۲۰ را تشکیل می‌دهند. این هنرمند مدیاهای مختلفی را در کارش تلفیق می‌کرد. نوشته‌های وی در زمینه فرم و طراحی یکی از مهم‌ترین کارهای تئوری در زمینه هنری هستند. این مرکز حدود 4 هزار اثر پل کله، شامل «زن و سایبان»، «خانه‌های سنت ژرمن» و «مرگ و آتش» را نگهداری می‌کند؛ علاوه بر اینکه طراحی خود ساختمان Paul Klee Center هم برجسته و قابل توجه است. معمار این ساختمان «رنزو پیانو» بوده و طراحی ساختمان به گونه‌ای فراخ، دلباز، سبک و دارای روح است.

جاذبه های گردشگری برن سوئیس

۸. فواره‌های شهر برن

تعدادی فواره قدیمی با مجسمه‌ای بر بالایشان با مضامین انجیل، مانند کشته شدن شیر به دست سامسون در قرن ۱۶ در شهر نصب شدند. آن‌ها در زمان گسترش و توسعه شهر، به صورت یکجا با فواره‌های چوبی قبلی تعویض گشتند. حدود ۱۰۰ فواره در شهر وجود دارد که ۱۱ عدد از آن‌ها هنوز هم مجسمه‌های اولیه خود را دارند که به دقت نگهداری و حفاظت می‌شوند.

جاذبه های گردشگری برن سوئیس

۹. گورتن

اینجا شاید یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها در کل برن باشد. گورتن (Gurten) کوهی به ارتفاع ۸۶۴ متر و نمایی ۳۶۰ درجه در جنوب برن است. در پایین، شهر باشکوه با برج‌ها و گنبدهایش به همراه نمایی از کوه‌های یورا ( Jura mountains) و آلپ به چشم می‌خورند. مسیرهای متعددی حول کوه برای کوهنوردی‌های سبک در میان علفزارهای پرگل و جنگل‌های انبوه وجود دارند. در زمستان ورزش‌های فصل مانند اسکی از تفریحات رایج این منطقه هستند. در آخر پیشنهاد می‌کنیم غذاهای باکیفیت و خوشمزه اینجا را امتحان کنید. جشنواره موسیقی گورتن هم، هر سال در اواسط ماه جولای برگزار می‌شود. این کوه به راحتی با قطار، اتوبوس و تراموا قابل دسترس است.

جاذبه های گردشگری برن سوئیس

۱۰. کاخ فدرال

ساختمان مجلس برن (Bundeshaus) به سبک رنسانسی ساخته شده است. بلوک مرکزی گنبدی شکل، دو عدد از تالارهای مجلس سوئیس، مکان نشست‌های شورای ملی و شورای دولت‌ها را در خود جای داده است. در جناح شرقی و غربی آژانس‌های فدرال مختلف و کتابخانه فدرال قرار دارند. کل این فضا برای بازدید عموم باز است؛ البته در زمان‌هایی که جلسات پارلمانی در حال برگزاری هستند دسترسی امکان‌پذیر نیست. میدان فدرال مکان برپایی بازار جذاب گل و گیاه است که در صبح سه شنبه و شنبه‌ها برقرار می‌شود. دور تا دور میدان پر از کافه، مغازه و ساختمان‌های سبک رنسانسی و همچنین موزه اسکناس است. میدان تئاتر در شرق میدان فدرال، جایی است که هتل دو موزیک (Hôtel de Musique)، تالار اجتماعات و کنسرت و کتابخانه دانشگاهی و شهری را پیدا می‌کنید.

جاذبه های گردشگری برن سوئیس

پرسش‌های متداول

جاذبه های برتر گردشگری برن کجاست؟
میتوان از جاذبه های برن قسمت قدیمی شهر، موزه هنر، موزه انیشتین و موزه تاریخی برن و... را نام برد.
باغ گل رز در برن کجاست؟
باغ گل رز یکی از آرام‌ترین و زیباترین مکان‌ها در برن، با نماهایی شگفت‌انگیز از شهر است.
صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}