باغ مونفورته گوهری پنهان در دل والنسیا

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/7/11
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

باغ مونفورته یکی از گوهرهای سبز و ارزشمند والنسیا به شمار می‌رود که گردشگران زیادی از وجود آن خبر ندارند. اگر می‌خواهید از جاذبه‌های غیر توریستی‌تر دیدن کنید، ما گردش در این پارک زیبا را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

تور اروپا

سفر به شهر بندری والنسیا در تورهای اسپانیا

سنگ بنای باغ «مونفورته» (Monforte) را مارکی «د. خوان بائوتیستا رومرو» گذاشت. این مرد خود ساخته در سال ۱۸۴۷ خانه‌ای را با باغ‌ دورش که با دیوارها و خندق‌هایی احاطه شده بود خرید. در آن زمان دور تا دور این خانه را مزارعی با همان مشخصات گرفته بود. مارکی دستور داد تا «سباستین مونلئون» اینجا را تبدیل به باغی با طراحی جدید کند و در آن یک آلاچیق تفریحی هم جای دهد. در سال ۱۸۷۲ در زمان مرگ او، این عمارت و باغش به یک «مونفورته» رسید که با خواهرزاده مارکی ازدواج کرده بود و اموال او را به ارث می‌برد. در سال ۱۹۴۱ به دستور «خاویر د وینتهویسن»، این ملک را به عنوان «باغ ملی هنری» معرفی کردند و به کمک معماری به نام «الخاندرو فرنت» (Alejandro Ferrant) آن را مورد بازسازی قرار دادند.

باغ مونفورته والنسیا

در سال ۱۹۷۱ طی یک مبادله زمین، اینجا جزو املاک شورای شهر شد. در این زمان تغییرات مهمی اتفاق افتاد؛ باغستان‌ها ناپدید شدند، خندق «مستایا» (Mestalla) که دور باغ را گرفته بود پر شد و فضای باغ با یکی شدن با زمین‌های اطراف توسعه یافت. در سال ۱۹۸۴ بنیاد عمومی پارک‌های شهری، سرپرستی باغ را به عهده گرفت. بین سال‌های ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۰ بازسازی عمارت در حال انجام بود و از آن زمان تا کنون ورودی اصلی باغ بسته شد تا بازدیدکنندگان مجبور باشند از در عقبی وارد شوند. ورودی تاریخی باغ از سمت پاویلیون، سوال‌هایی درباره طراحی باغ قرن نوزدهم در ذهن بازدیدکنندگان ایجاد می‌کند.

باغ‌های مونفورته جزو گنجینه‌های کمتر شناخته شده والنسیا هستند. معمولاً مردم منطقه آن را به عنوان مکانی زیبا برای عروسی می‌شناسند و از نظر گیاه شناسی و تزئینات هم جزو نقاط ارزشمند شهر به حساب می‌آید. متأسفانه گردشگران کمی از وجود این باغ زیبا باخبر هستند. مونفورته جزو معدود باغ‌های تاریخی والنسیا بوده و حدود ۱.۲ هکتار مساحت دارد.

باغ مونفورته والنسیا

این باغ از دو قسمت اصلی تشکیل می‌شود و ردیفی از درختان بزرگ، بوته‌های سبز و طراحی زیبای سبک فرانسوی را به نمایش می‌گذارد. تعداد زیادی آب‌نما، حوضچه و مجسمه فرشته کوچک در قسمت‌های مختلف آن خودنمایی می‌کنند. یکی از معروف‌ترین نواحی این باغ، قسمتی کوچک و نیم دایره است که در همان بدو ورود خواهید دید و با مجسمه فیلسوف‌های معروف تزئین شده. از اینجا اگر مسیرتان را ادامه دهید، به دروازه‌ای نئوکلاسیکی با دو مجسمه مرمری شیر نگهبان می‌رسید. تضاد بین بوته‌های سبز با لبه‌های اصلاح شده مسطح با فرم نرم مجسمه‌ها برای چشمان مخاطب لذت بخش خواهد بود. ورود به مونفورته هزینه‌ای ندارد و در تابستان‌ها از ساعت ۱۰:۳۰ صبح تا ۸ شب و زمستان‌ها تا ۶ عصر می‌توانید به آن سر بزنید.

باغ مونفورته والنسیا

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}