جاذبه‌ های برتر شهر آلمانی اشتوتگارت را بشناسید

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/7/25
 • 1 دیدگاه
{{selectedRate}}

یکی دیگر از جواهرهای کشور آلمان برای گردشگران، شهر اشتوتگارت با جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی متعدد است. شاید آلمانی‌ها این شهر را بیشتر با مردم سخت کوشش بشناسند، اما مطمئن باشید که جذابیت‌های گردشگری آن کم نیستند.

تور اروپا

سفر به شهر اشتوتگارت در تورهای آلمان

شهر اشتوتگارت، مرکز استان «بادن-ورتمبرگ» (Baden-Württemberg) در جنوب غرب آلمان بوده و در بین مردم این کشور به عنوان شهری پر از حرفه‌‌ای‌های خوش لباس و رقابتی معروف است. شاید ساکنین این شهر سخت کار کنند، اما اشتوتگارت برای هر کسی که به دیدنش بیاید جاذبه‌های فوق‌العاده‌ای دارد. ما در این راهنما به معرفی ۱۰ جاذبه برتر شهر پرداخته‌ایم. مطمئن باشید که از سفرتان به این شهر خاطرات بی‌همتایی بر جای می‌ماند.

۱. موزه مرسدس بنز

این موزه برای عاشقان اتومبیل یک مکان مقدس به شمار می‌رود و تعجبی هم ندارد. هر طبقه از این ساختمان که خود شاهکاری مهندسی محسوب می‌شود، به یکی از زیباترین و تأثیرگذارترین ماشین‌های تاریخ اختصاص داده شده است. در این موزه نه تنها بر روی روند تحول و مکانیک مدل‌ها تأکید شده که به نقش برند و مؤسس آن یعنی «مرسدس دایملر بنز» (Mercedes-Daimler-Benz) نیز به عنوان مهره کلیدی شکل گیری تاریخ مدرن آلمان هم پرداخته‌اند. خودروها به شیوه‌ای بسیار هیجان انگیز به نمایش در آمده‌اند و حتی کسانی که علاقه‌ای به ماشین هم ندارند نمی‌توانند آن را نادیده بگیرند.

جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

۲. باغ وحش ویلهلما و باغ‌ های گیاه شناسی

در باغ‌های گیاه شناسی و باغ وحش «ویلهلما» (Wilhelma) می‌توانید به تمامی احساس آرامش را لمس کرده و در عین حال سرگرم شوید. باغ‌های خیره کننده و وسیعی که با گلخانه‌های پیچیده و معماری قرن نوزدهمی زیبا کامل می‌شوند، بخشی مهم و واجب هستند که باید قبل از سر زدن به گونه‌های مختلف جانوری باغ وحش تماشا کنید. تمام حیوانات اینجا کاملاً راضی و خوشحال بوده و در محیط امن زندگی‌شان دیدنی هستند. فیل‌های باشکوه آفریقایی و گیبون‌های آکروبات باز که در قفسشان تاب می‌خورند، اسب‌های آرام و پرنده‌های رنگارنگ استوایی همه از اعضای محبوب این باغ وحش به شمار می‌روند.

جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

۳. کتابخانه اشتوتگارت

کتابخانه شهر اشتوتگارت از آن کتابخانه‌های کلیشه‌ای نبوده و شکوه مینیمالیستی‌اش در زمینه دکوراسیون و کتاب‌هایی از نویسندگان گوناگون، شما را متحیر می‌سازد. این کتابخانه مناسب بازدید طراحی شده و حتی کمدهایی در طبقه همکف وجود دارند تا همه بتوانند با آسودگی تمام به لذت بردن از کتاب‌ها بپردازند. اسنک‌های کافه‌تریا عالی بوده و در روزهای آفتابی می‌توانید از لذت کتاب خواندن در تراس پشت بام بهره‌مند شوید. منظره‌ شهر از آن بالا خیره کننده و دیدنی است.

جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

۴. عبادتگاه زپولکرال

عبادتگاه زیبا و دوست داشتنی «زپولکرال» (Sepulchral) بسیار دیدنی بوده و در تاریخ تراژیک اشتوتگارت دست کم گرفته شده است. پیکر شاه و ملکه سابق ورتمبرگ و دختر جوانشان در اینجا آرام گرفته و افسانه‌ها می‌گویند که ملکه جوان بعد از کشف روابط عاشقانه پنهان همسرش به خاطر قلب شکسته‌اش جان باخت. شاه که بسیار پشیمان و اندوهگین شده بود، برای مقبره همسرش این عبادتگاه را ساخت که در طبیعتی زیبا قرار گرفته و از اتاقش به آن اشراف داشت. امروزه این عبادتگاه را باغ‌های انگور و مناظر خیره کننده‌ای احاطه کرده‌اند.

جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

۵. کاخ سلطنتی

کاخ سلطنتی اشتوتگارت جایی باشکوه برای بازدید در حومه شهری بوده و تورهای کامل و هیجان انگیزی از داخل ساختمان نیز به طور منظم برگزار می‌شوند. این بنا در اصل توسط یک دوک سابق ورتمبرگ به عنوان خانه شکار شخصی‌اش ساخته شد. وقتی وارد می‌شوید، همه جور جایزه و متعلقات برای تماشا وجود دارند. باغ‌های اطراف و بیشه‌ها نیز برای اکتشافات ماجراجویانه عالی هستند. می‌توانید در مسیرهای مشخص قدم زده و از مناظر شهر در دور دست لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

۶. رابل هیل

این محوطه، آسیب‌های وسیعی که آلمان به خاطر بمباران‌های جنگ جهانی دوم متحمل شد را به نمایش می‌گذارد. تمام سنگ‌ها و ویرانه‌هایی که می‌بینید، آن چیزی بودند که از شهر صنعتی اشتوتگارت بعد از حملات ویرانگر باقی ماند. امروزه «رابل هیل» (Rubble Hill) یادمانی برای نسل امروز است که سختی‌ها و آسیب‌های جنگ را فراموش نکنند. بسیاری از بازدیدکنندگان به اینجا می‌آیند تا به خانواده‌هایی که زمانی در این ناحیه زندگی می‌کردند و جان باختند ادای احترام کنند.

جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

۷. کلیسای یوهانس

این کلیسای خیره کننده گوتیکی، با انعکاس زیبایش در آب دریاچه «فویرزی» (Feursee) که آن را احاطه کرده است، به قرن ۱۹ تعلق دارد. بعد از بمباران‌های جنگ جهانی دوم، این بنا را به دقت بازسازی کردند. برج کلیسای «یوهانس» (Johanneskirche) عمداً ناتمام باقی ماند تا به نوعی یادمان جنگ باشد. جزئیات داخل ساختمان به صورتی کاملاً حرفه‌ای بازسازی شده و بازدیدکنندگان را غرق در زیبایی می‌کند. پنجره‌های شیشه رنگی یک شکوه واقعی هستند.

جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

۸. خانه تاریخ

این موزه کمی از مسیرهای توریستی معمول فاصله دارد. فضای کاملاً تعاملی اینجا با نمایشگاه‌های عالی و اطلاعات فوق‌العاده‌ای که به شما ارائه می‌کند، به خوبی تاریخ غنی بادن ورتمبرگ را جان بخشیده و با غرور آن را به بازدیدکنندگان معرفی می‌نماید. هر جور دست سازه‌ای که فکرش را بکنید در این موزه پیدا می‌شود. از فیلم‌ها گرفته تا مستندات تاریخی اصل و مصاحبه‌های مختلف. تکنولوژی مدرن به خوبی در معرفی این اطلاعات به کار گرفته شده و افکت‌های دراماتیک شما را غرق در حال و هوای گذشته آلمان می‌کنند. راهنماهای صوتی بخش‌های مختلف موزه را معرفی کرده و ترتیب تماشای آن‌ها را به شما توضیح می‌دهند. موزه تاریخ توانسته با تمام امکاناتی که به کار گرفته، انبوهی از کودکان، نوجوانان و بزرگسالان را جذب خود کند. نباید دیدن این موزه را از دست بدهید.

جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

۹. موزه هنر اشتوتگارت

موزه هنر اشتوتگارت (Kunstmuseum Stuttgart) یکی از موزه‌های درجه یک هنر مدرن و معاصر در قلب این شهر است. علیرغم آن که این مجموعه در سال ۲۰۰۵ افتتاح شد، توانسته شهرت و محبوبیت قابل توجهی را به دست آورد. طراحی شجاعانه و چشمگیر این ساختمان یک معکب شیشه‌ای بزرگ با دیوارهای داخلی سنگی را در بر گرفته و بیش از ۵۰۰۰ متر مربع فضای نمایشگاهی دارد. اگر برایتان مقدور بود، آخرین ساعت‌های روز جمعه را برای بازدید انتخاب کنید زیرا در این زمان نورپردازی شگفت انگیزی زیبایی بنا را دو چندان می‌کند.

جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

۱۰. پارک کیلسبرگ

پارک «کیلسبرگ» (Killesberg)، فضای سبزی باشکوه و دیدنی در شهر اشتوتگارت بوده و چمن‌های سر سبزش تا افق پیش می‌روند. گل‌های شاداب و درختان بزرگ و کهنسال نیز در جای جای آن دیده می‌شوند. راه‌های زیادی برای لذت بردن از این پارک وجود دارند که شامل آفتاب گرفتن در تابستان، شنا در استخر روباز، سوار شدن قطار کوچک و غیره می‌شوند. پیاده روی در قسمت‌های مختلف باغ و تازه کردن نفس در بین طبیعت زیبایشان هم ایده خوبی خواهد بود. فضای کیلسبرگ بسیار گرم و پذیرا بوده و کافه‌های متعددی هم برای رفع عطش و گرسنگی دارد.

جاذبه های گردشگری اشتوتگارت

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,990

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}