جاذبه های هایدلبرگ، شهری با کمترین آثار جنگ جهانی دوم

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/7/25
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

شهر هایدلبرگ در کشور آلمان، با آن که جنگ جهانی دوم را از سر گذرانده اما در قیاس با مناطق دیگر، آسیب‌های بسیار کمتری را متحمل شده است. زیبایی امروز این شهر در کنار جاذبه‌هایی که برای شما آماده کرده، حیرت آور به نظر می‌رسد.

تور اروپا

سفر به شهر هایدلبرگ در تورهای آلمان

یکی از بهترین شهرهای سالم مانده آلمان بعد از جنگ جهانی دوم، هایدِلبرگ است که گستره وسیعی از فعالیت‌های فرهنگی را برای بازدیدکنندگانش فراهم می‌کند. در بین این جاذبه‌ها با قلعه‌های تاریخی، خیابان‌ها و میدان‌های سنگفرش، پل‌های دیدنی و حتی باغ وحش و موزه‌هایی دیدنی روبرو خواهید شد. برای آشنایی بیشتر با این شهر زیبا و جاذبه‌هایی که در خود پنهان کرده، با ما همراه شوید.

1. قلعه هایدلبرگ

این قلعه قبل از سال ۱۲۱۴ و در ارتفاع ۸۰ متری ساخته شد و یکی از معروف‌ترین مناظر مهم شهر به حساب می‌آید. برای دسترسی و بازدید از اینجا می‌توانید از پله‌هایی که از دل منظره سر سبز و انبوه عبور می‌کنند بالا رفته یا سوار خط ریلی کوهستانی شوید. این قلعه مناظری حیرت انگیز از شهر را پیش روی شما آورده و جذابیت‌های خاصی را در خود جای می‌دهد.

دیدنی های هایدلبرگ

2. تینگشتاته

درست روبه‌روی قلعه هایدلبرگ صخره‌ای وجود دارد که در بالاترین نقطه‌اش «تینگشتاته» (Thingstätte) خودنمایی می‌کند. برای دسترسی به آن از قلعه باید حدود یک ساعت پیاده روی کنید و از پل قدیمی (Alte Brücke) بگذرید. البته در این نقطه از گردش، عکس‌های به یادماندنی زیادی ثبت خواهید کرد! بعد از پل باید از بیشه و «فیلوزوفِن ویگ» (Philosophenweg) هم عبور کنید. این مقصد به اندازه سفری که تا رسیدن به آن پیش رو دارید ارزشمند بوده و یکی از مهم‌ترین نقاط فرهنگی به شمار می‌رود. در اینجا تعداد زیادی نمایشگاه و برنامه فرهنگی برگزار می‌شود.

دیدنی های هایدلبرگ

3. هاوپت اشتراوسه

خیابان پیاده رو مرکزی هایدلبرگ، از میدان مرکزی آغاز شده و در کنار رودخانه به پایان می‌رسد. در این نقطه تعداد زیادی کافه‌تریا، مغازه و رستوران وجود دارند. مطمئن باشید که در این خیابان اصلی شلوغ و طولانی چندین ساعت را سپری خواهید کرد. اگر چه اینجا به عنوان یک منطقه توریستی شهرت دارد اما در آن مردم محلی و دانشجویان زیادی را نیز می‌بینید. این ویژگی چند ملیتی و چند فرهنگی «هاوپت اشتراوسه» (Hauptstrasse) تنوع باورنکردنی رستوران‌ها و مغازه‌هایش را توجیه می‌کند. مطمئن باشید که با هر سلیقه‌ای که به اینجا بیایید چیزی جذاب پیدا می‌کنید.

دیدنی های هایدلبرگ

4. پل کارل تئودور

پل «کارل تئودور» (Karl Theodor) که در سرتاسر جهان شناخته شده بوده و نقاشی‌ها و شعرهای زیادی درباره آن خلق شده‌اند، دو قسمت شهر هایدلبرگ را که رودخانه «نکار» (Neckar) در میانشان قرار گرفته به هم متصل می‌کند. این پل را به نام پل قدیمی هم می‌شناسند زیرا در سال ۱۷۸۸ ساخته شد و هنوز هم با مناظر نفس گیری که از رودخانه و شهر به نمایش می‌گذارد بازدیدکنندگان را شگفت زده می‌کند. یکی دیگر از جاذبه‌های این پل، تندیس‌های جالب توجه آن هستند.

دیدنی های هایدلبرگ

5. قلعه شوئتزینگن

به راحتی با اتوبوس می‌توانید به ۱۲ کیلومتری هایدلبرگ رفته و قلعه زیبا و خیره کننده «شوئتزینگن» (Schwetzingen) را تماشا کنید که از قرن ۱۸ این ناحیه را در اختیار گرفته است. در گذشته از این قلعه به عنوان اقامتگاه تابستانی استفاده می‌شد اما امروزه رویدادهای متعددی در این فصل در آن برگزار می‌شود. در اینجا ترکیبی جالب و خوشایند از فرهنگ‌ها را می‌بینید که شامل ساختمان‌های کلاسیک به سبک فرانسوی و انگلیسی، یک تئاتر و یک مسجد می‌شود.

دیدنی های هایدلبرگ

6. باغ وحش هایدلبرگ

یکی از جذاب‌ترین و سرگرم کننده‌ترین بخش‌های بازدید از هایدلبرگ، به ویژه برای جوان‌ترها، باغ وحش آن است. باغ وحش هایدلبرگ عضو رسمی «برنامه گونه‌های در خطر اروپایی» (EEP) بوده و بیش از ۱۰۰۰ حیوان از ۲۵۰ گونه مختلف را به نمایش می‌گذارد. اینجا در سال ۱۵۹۳ تأسیس شد و یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین باغ‌های آلمان به حساب می‌آید. مطمئن باشید که این بغ وحش ارزش بازدید را دارد.

دیدنی های هایدلبرگ

7. موزه داروسازی آلمان

موزه داروسازی آلمان در محوطه قلعه هایدلبرگ واقع شده و بیش از ۲۰,۰۰۰ شی مرتبط به تاریخ غنی علوم پزشکی را به نمایش می‌گذارد. در اینجا می‌توانید با تاریخ داروخانه‌ها و داروگرهای قرن ۱۸ و ۱۹ آشنا شده و ابزارهای قدیمی، نسخ خطی و لوازم باروکی داروخانه‌ها را تماشا کنید.

دیدنی های هایدلبرگ

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}