۱۰ جاذبه ریو که تنها مردم محلی از آن باخبر هستند

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/7/15
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

قطعاً همه درباره جاذبه‌های گردشگری معروف ریو اطلاعاتی دارند، اما نقاطی در این شهر هستند که کمتر در مرکز توجه قرار داشته و گردشگران زیادی درباره آن‌ها خبر ندارند. در این مقاله شما را از وجود این نقاط پنهان مطلع می‌کنیم.

تور اروپا

می‌توان به راحتی ادعا کرد که راهنمایان مسافرتی به خوبی تمام دیدنی‌های توریستی ریودوژانیرو را کشف کرده‌اند و اطلاعات خوبی از آن‌ها در دست دارند. جاذبه‌های آشکار شامل تندیس مسیح ناجی و کوه شوگرلوف می‌شوند، اما ریو غافلگیری‌های بیشتری برای شما در آستین دارد که تنها مردم محلی از آن خبر دارند و توسط گردشگران نادیده گرفته می‌شوند. در این مقاله سعی کردیم این جواهرهای پنهان را به شما معرفی کنیم.

۱. لارگو دو بوتیکاریو

«لارگو دو بوتیکاریو» (Largo do Boticário) میدانی با خانه‌های نئوکلاسیک در محله «کوزمه ولیو» (Cosme Velho) است که قطار «کونکورادو» (Concorado) از آن‌جا به سمت تندیس مسیح ناجی می‌رود. چیزی که امروزه درباره این خانه‌های متروک قابل توجه خواهد بود، معماری بی‌همتا و رنگ‌های سرزنده‌ آن‌ها در کنار نحوه نفوذ جنگ‌های ریو به داخل این خانه‌ها است.

دیدنی های پنهان ریودوژانیرو

۲. هتل اسکلت

هتل «اسکلت» (Esqueleto Hotel) یک هتل بزرگ در میان جنگ‌های بارانی استوایی ریو است که بعد از تکمیل آن در ۴۴ سال قبل رها شد و متروک ماند. شاید این هتل اندکی ترسناک به نظر بیاید اما از آنجا مناظر خیره کننده‌ای از بالای «سائو کونرادو» (Sao Conrado) و جنگل تیجوکا (Tijuca) را می‌توانید تماشا کنید. همین نماهای شگفت انگیز، این مکان را تبدیل به رازی پنهان می‌کنند.

دیدنی های پنهان ریودوژانیرو

۳. کتابخانه سلطنتی پرتغال

کتابخانه سلطنتی پرتغال (Real Gabinete Português da Leitura)، کتابخانه‌ای در مرکز شهر ریو بوده که جدای از مجموعه بسیار وسیعی که از ادبیات پرتغالی دارد، برای معماری خیره کننده و چشمگیرش نیز شهرت پیدا کرده است. این کتابخانه یکی از بزرگ‌ترین نمونه‌های نوع خود در دنیا محسوب می‌شود و دیدن آن شما را مسحور خواهد کرد.

دیدنی های پنهان ریودوژانیرو

۴. پارک لاژه

پارک «لاژه» (Parque Lage) اگر چه در موزیک ویدئوهای خواننده‌های مطرح بین‌المللی دیده شده اما هنوز هم یک گنج پنهان و شگفت انگیز به شمار می‌رود. اینجا که سابقاً یک عمارت زیبا بود، امروزه به عنوان یک پارک عمومی و مدرسه هنری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شاهکار معماری در پای کوه «کورکووادو» (Corcovado) قرار داشته که تندیس مسیح ناجی در قله‌اش به چشم می‌خورد.

دیدنی های پنهان ریودوژانیرو

۵. قبرستان سائو ژائو باتیستا

این هزارتوی مردگان مساحتی بیش از ۱.۸ هکتار را در بر داشته و شبکه‌ای فشرده و پیچیده از گورها، مقابر و مجسمه‌ها را در خود جای داده است. یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های قبرستان سنت جان یا «سائو ژائو باتیستا» (São João Batista) تنوع معماری و سبک‌های هنری به کار رفته در آن بوده که شامل نئوکلاسیک، نئوگوتیک، آردکو و سبک گلچینی می‌شود. نقطه قابل توجه دیگر، حضور مقبره رئیس جمهورهای سابق، نوازندگان و سایر چهره‌های مشهور است.

دیدنی های پنهان ریودوژانیرو

۶. کلیسای جامع ریو

کلیسای جامع ریو که به «سائو سباستیو» (São Sebastião) هم شناخته می‌شود شاید یکی از عجیب‌ترین کلیساهای جامع دنیا به شمار بیاید. معماری به کار رفته در این بنا بیشتر شبیه به ژانر علمی تخیلی است و یک کندوی فوتوریستی را به یاد می‌آورد. نمای بیرونی خاکستری هیچ ربطی به طراحی داخلی باشکوه آن ندارد که با شیشه‌های رنگی زیبا از بالا تا پایین تزئین شده و شما را خیره می‌کنند.

دیدنی های پنهان ریودوژانیرو

۷. ایلیا فیسکال

«ایلیا فیسکال» (Ilha Fiscal) یک جزیره کوچک در خلیج «گوانابارا» (Guanabara) بوده که به خاطر برگزاری آخرین مهمانی باشکوه امپراطوری قبل از اعلام جمهوری برزیل در تاریخ شهرت دارد. در این جزیره یک کاخ بزرگ به سبک نئوگوتیک ساخته شده که امروزه به عنوان مرکز فرهنگی فعالیت می‌کند و نمایشگاه‌های هنری متعددی در کنار فعالیت‌های فرهنگی در آن برگزار می‌شوند.

دیدنی های پنهان ریودوژانیرو

۸. پراینیا

«پراینیا» (Prainha) که می‌توان آن را به «ساحل کوچک» ترجمه کرد، برای علاقه‌مندان موج سواری یک بهشت واقعی محسوب می‌شود و می‌توانید آن را در بیرون قطب اصلی گردشگری ریو پیدا کنید. دسترسی به آن به خاطر موقعیتش اندکی سخت است اما همین مقوله آن را تبدیل به جایی عالی برای استراحت و فاصله گرفتن از شلوغی توریست‌ها کرده و به شما موقعیت تماشای موج‌ سواران حرفه‌ای در حال بازی با موج‌های بزرگ و قوی را می‌دهد.

دیدنی های پنهان ریودوژانیرو

۹. آرکو د تلس

«آرکو د تلس» (Arco de Teles) را در مرکز شهر پیدا می‌کنید. این گذرگاه طاقی شما را به سمت خیابان‌های سنگفرش پیچ در پیچی هدایت می‌کند که پر از کافه و رستوران‌های ارزان هستند. برای امتحان کردن غذاهای بومی برزیل با قیمت پایین می‌توانید هر کدام از این رستوران‌ها را تجربه کنید. حال و هوای قدیمی و عجیبی در این کوچه پس کوچه‌ها حس می‌شود که شما را به دنیایی در گذشته می‌برد.

دیدنی های پنهان ریودوژانیرو

۱۰. آبشار هورتو

در دل جنگل انبوه تیجوکا، یک آبشار خیره کننده به نام «هورتو» (Cachoeira do Horto) جریان دارد که با درختان بلندی احاطه شده و مناظر زیبایی را می‌توانید از آنجا تماشا کنید. این آبشار خیلی بزرگ نیست پس بازدیدکنندگان می‌توانند با خیال راحت زیر آن رفته و سپس در حوضچه آب یخی که پیش رویشان قرار دارد شیرجه بزنند. برای رسیدن به آبشار باید اندکی کوهپیمایی کنید و کمی شجاعت به خرج دهید و توصیه می‌کنیم تنهایی در آن قدم نگذارید.

دیدنی های پنهان ریودوژانیرو

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}