۱۰ دلیل برای آن که به جئونجو سفر کنید

آرمینا مشعشعی
 • آرمینا مشعشعی
 • 1396/9/4
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

جئونجو از مقاصد گردشگری در کره‌ی جنوبی است که به ده دلیل نباید دیدن این شهر را از دست بدهید. پس با ما همراه باشید تا از این ده دلیل آگاه شوید.

تور اروپا

سفر به جئونجو در تور ۱۵ روزه کره جنوبی و ژاپن

جئونجو از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در کره‌ جنوبی برای مسافران  بوده و دلیل آن هم واضح است: معماری تاریخی در کنار غذاهای محلی هیجان‌ انگیز، آن را به یکی از مقاصد محبوب سفر تبدیل می‌کند. ناگفته نماند در سال ۲۰۱۲ به عنوان شهر بهترین خوراکی‌ها در لیست یونسکو قرار گرفت. جئونجو علیرغم تمام جاذبههای خاص خودش، هنوز برای مسافران خارجی آن قدرها شناخته شده نیست.پیش بینی‌ می‌شود به دلایل زیر، این مسئله در آیندهای نزدیک تغییر کند.

۱. هانوک، خانه های سنتی کره

سقفهای کهنهی سفالی که به سمت آسمان تاب خوردهاند، دیوارهای گِلی سفید کاری شده و حیاطهای بزرگ اجزای تشکیل‌دهنده خانه‌ای سنتی به اسم «هانوک» هستند که اقامتگاه ثروتمندان در زمانهای قدیم بوده است. جئونجو بزرگترین مجموعه هانوکهای کشور به نام «دهکدهی هانوکی جئونجو» را در مرکز خود دارد که کوچه و خیابان‌های اطراف آن سنگفرش شده است. تعداد خیلی کمی از هانوکها امروزه استفادهی مسکونی دارند و بیشتر آنها تبدیل به چایخانه، بوتیک یا موزههای کوچک شدهاند

هانوک

۲. جئونجو، خاستگاه بی‌ بیم‌ بپ

«بی‌بیم‌بپ» (Bibimbap)، برنج هم‌زده‌ای که با سبزیجات تهیه می‌شود، از محبوب‌ترین غذاهای کره‌ای است. با آن که می‌توان به روش‌های بسیار متنوعی آن را طبخ کرد، اما خاستگاه و بهترین محل برای خوردن آن، جئونجو است. کره‌ای‌ها مثَل معروفی دارند که می‌گوید «غذا در جئونجو خوشمزه‌تر می‌شود.» رستوران‌های محلی، بی‌بیم‌بَپ را با ژله‌ی جوانه‌ی لوبیای مانگ برایتان سرو می‌کنند.

بی بیم بپ

۳. زادگاه خاندان چوسان

جئونجو محل تولد بنیان‌گذار یکی از بزرگ‌ترین و آخرین خاندان‌های سیاسی کره، یعنی خاندان چوسان است. قصر «گیونگ‌گیجیون» (Gyeonggijeon) که چند سال بعد از مرگ اولین پادشاه چوسان، «یی سئونگ جی» (Yi Seong-gye) بنا شده بود، با پرتره‌ها و مجسمه‌های او تزئین شده است. البته در سال 1614 این قصر بازسازی شد.

قصر گیونگ‌ گیجیون

۴. استراحت کردن مثل یک اشراف زاده

بیشتر هانوک‌ها از جمله حتی یکی‌ از آن‌ها که متعلق به نوه‌ی آخرین پادشاه کره است امروزه تبدیل به مهمان‌‌خانه شده‌اند.این خانه‌ها به قدری ساده و بی شیله‌اند که شبیه یک اقامتگاه اشرافی نیستند، چرا که استراحت در هانوک به معنای خوابیدن روی یک قالیچه روی زمین است که خوشبختانه با نوعی سیستم گرمایشی باستانی به نام «اوندول» گرم می‌شوند. وقتی نوبت به محل اقامت می‌رسد. از طرفی به نظر می‌آید که شهر جئونجو حسابی مسافرها را تحویل می‌گیرد: می‌توانید یک هانوک قدیمی و سنتی دلچسب را انتخاب کنید یا آن‌هایی را که با امکانات مدرن تجهیز شده‌اند.

هانوک

۵. گسترش صنعت غذاهای خیابانی

غذای خیابانی به غذای ارزان قیمتی گفته می‌شود که توسط دستفروش‌ها در خیابان به فروش می‌رسند و معمولاً شامل غذاهای محلی کشورها هستند. حال، جئونجو به بی‌بیم‌بَپ‌های خوشمزه‌اش راضی نیست و غذاهای خیابانی در کوچه پس‌کوچه‌های این شهر به سرعت مانند دهکده‌ی هانوکی پرطرفدار شده‌انده؛ به خصوص برای دانشجوها یا مسافرانی که می‌خواهند کم خرج کنند. وعده‌های کلاسیکی در انتظار شماست، مثل کیک گندمی تابه‌ای به اسم «هتوک» (hotteok) یا میان‌وعده‌های معمولی مثل ماهی مرکب سرخ شده. انتخاب‌های شما در صحنه‌ی غذاهای خیابانی جئونجو بی شمار خواهند بود. هم چنین جمعه و شنبه شب‌ها می‌توانید تا دیروقت در بازار شبانه‌ی این غذاها پرسه بزنید.

غذا های خیابانی جئونجو

۶. جامان، دهکده ای از آثار هنری

دهکده‌ی «جامان» (Jaman) ابتدا کلبه‌ی کوچکی در دامنه‌ی تپه بود که بعد از جنگ کره گسترش پیدا کرد. هنرمندها به جای این که بنشینند و منتظر خرابی آن باشند، دست به کار شدند و دیوار خانه‌ها را با نقاشی‌های مختلف رنگ کردند و روح تازه‌ای به آن دادند. بعضی از هنرمندان تصمیم گرفته‌اند با باز کردن گالری‌ها و بوتیک‌ها نامی برای خود کسب کنند. 

دهکده جامان

۷. عصرانه با قوری های مسی مکلی

عصرهای جئونجو آرام و سرزنده هستند، اما نه با نوشیدنی‌ و کارائوکه. از معمولی‌ترین آداب و رسوم مردم محلی این است که مردم با هر سن و سالی دور هم جمع می‌شوند و با قوری‌های مسیِ «مَکِلی» (Makgeolli) نوشیدنی سنتی کره‌ای که از برنج صاف نشده درست می‌شود، جشن می‌گیرند. نکته مثبت اینجاست که باهر قوری‌ای که سفارش می‌دهید، یک پرس غذای مجانی سر میزتان می‌آورند.

قوری های مسی مکلی

۸. کافه های تراس دار 

می‌توانید از تراس کافه‌های هنری که نزدیک گالری‌های جامان هستند، تا جاهای هیپستر پسند در نامبو-سیانگِ قدیم (Nambu-sijang) و همینطور مکان‌های روشنی که پر از کتاب هستند، کافه‌ی موردعلاقه‌تان را در هانوک‌‌های نوساز انتخاب کنید.

بازار نامبو

۹. شهری با تاریخ مذهبی غنی

دو جاذبه‌ی گردشگری خیلی مهم در جئونجو تاریخ پرمخاطره‌ی مسیحیت در کره را تعیین می‌کنند: کلیسای کاتولیک «یئون‌دانگ» (Jeondong) و کوهستان شهدا. اولی ساختمانی است با آجرهای قرمز، که روی مکانی ساخته شده که کاتولیک‌های کره حدود صد سال قبل قتل عام شدند و دومی جایی است آنجا دفن شده‌اند؛ دامنه‌ی کوهی با سیزده صلیب روی آن. در عین ارزش تاریخی‌اش، این تپه برای پیاده‌رو‌ها و پرسه‌زن‌ها جای خوبی است، چراکه مردم محلی معتقدند که منظره‌ی قله‌ی این تپه بهترین منظره‌ی شهر است.

کلیسای کاتولیک یئون‌ دانگ

۱۰. منظره ی چشم گیر کوه ها در افق

جئونجو در مرکز یک جلگه‌ی بسیار حاصلخیز توسط کوه‌ها شده است. در حقیقت این مکان که از روی نقشه‌های جنگی استراتژیک انتخاب شده، حتی حالا هم فایده‌های خودش را دارد. از لحاظ گردش‌ها در دل طبیعت و مکانی برای استراحت، هیچ جا بهتر از جئونجو نیست. «نایانگسان» (Naejangsan)، با مناظر بی نظیر پاییزی‌اش و «مایسان» (Maisan)، با صخره‌‌های عجیبش به شکل گوش‌های یک اسب قله‌های نزدیک این شهر هستند. با سیستم حمل و نقل بسیار عالی، جئونجو بهترین مکان برای گشتن در چشم‌ اندازهای کره جنوبی است.

قله نایانگسان

آرمینا مشعشعی آرمینا مشعشعی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}