گشت و گذار در عمیق ترین ایستگاه مترو جهان

  نیلوفر عباسیان
  • نیلوفر عباسیان
  • 1396/8/29
  • 0 دیدگاه
  {{selectedRate}}

  به پایین نگاه نکنید! این عمیق‌ترین ایستگاه متروی جهان، به عمق حدود صد متر در زیر زمین است.

  تور اروپا

  اگر به شهر کیف (Kiev) پایتخت کشور اوکراین در اروپا سفر کنید، ممکن است حدس نزنید عمیق‌ترین ایستگاه متروی جهان در این شهر قرار دارد. با وجود جاذبه‌های مهمی مانند کلیساهای جامع، دروازه‌های شهر و پارک مجسمه‌ها (گردشگاه چشم نواز)، کمتر کسی به این فکر می‌افتد که گشت و گذاری در زیر آن‌ها داشته باشد.

  شاهکار مهندسی

  شبکه متروی کیف سه خط با پوشش مسافت بیش از ۶۰ کیلومتر و ۵۲ ایستگاه و ۲ خط در حال راه اندازی دارد. در سال ۲۰۱۶ نزدیک به نیم بیلیون نفر با این مترو جا به جا شدند؛ با این حال این ارقام در مقایسه با نحوه ساخت مترو بسیار کم است. به عنوان سومین سیستم مترو ساخته شده در اتحاد جماهیر شوروی سابق، این مترو به نظر می‌رسد یک شاهکار واقعی از مهندسی است. با وجود تپه‌های بسیار در سراسر شهر، خطوط مترو در عمق زیاد و بدون برخورد با رودهای اصلی به خوبی جای گذاری شده‌اند.

  مترو اوکراین

  ایستگاه «آرسنالنا» (Arsenalna) در خط «سیاتوشینکو-برووارسکا» (Sviatoshynsko-Brovarska)، عمیق‌ترین ایستگاه مترو جهان شناخته می‌شود. آرسنالنا با عمق ۱۰۵ متر، معادل یک آسمان خراش ۳۲ طبقه است. برای تصور بهتر این عمق فرض کنید اگر مجسمه آزادی را بر محور عمودی زمین فرو ببرید، باز هم بیش از دوازده متر فضای خالی بالای آن می‌ماند. یک پله برقی به سمت سکوهای قطار وجود دارد و ۵ دقیقه کامل طول می‌کشد که به بالا یا پایین بروید. درست است که هیجان انگیزترین سواری دنیا نیست، اما جالب است که بگویید سوار آن شده‌اید.

  عمق عجیب آرسنالنا به دلیل جغرافیای شهر کیف است. ورودی ایستگاه در بالای یک خیابان سراشیبی و بعد از رود «دنیپر» قرار دارد که کناره‌های بلند آن، بالاتر از بخش بزرگی از شهر قرار می‌گیرد. ایستگاه مجاور آرسنالنا، «دنیپرو»، پیش از عبور از زیر کناره‌های بلند رود دنیپر، نزدیک به سطح زمین و کناره رود قرار می‌گیرد. برای جلوگیری از شیب تند، ایستگاه آرسنالنا بر سطح یکسان ساخته شده و در نتیجه ورودی ایستگاه بیش از صد متر بالاتر از کناره‌های رود قرار گرفته است.

  عمیق ترین مترو اوکراین

  تزئینات مدرن

  تزئینات ایستگاه آرسنالنا کمی ساده است، اما ایستگاه‌های دیگر دکور رنگارنگ‌تری دارند. یکی از این ایستگاه‌ها، «زولوتی وروتا» (Zoloti Vorota) است که در زیر «دروازه طلایی»، یکی از سه دروازه‌ اصلی کیف قرار دارد. سقف‌های فوق‌العاده، طاق‌های تزئین شده، ستون‌های مرمری و لوسترهای زیبا این ایستگاه را جذاب کرده‌اند. چندین ایستگاه در دهه گذشته با دکور مدرن با استفاده از کاشی‌های مرمر و نورپردازی عالی بازگشایی شدند. دکور برخی از ایستگاه‌های قبلی هم بازسازی شد و ستاره‌های شوروی سابق حذف شد. از سال ۲۰۱۵ اوکراین مشغول پاک کردن نشانه‌های کمونیسم از کشورش است.مترو اوکراین

  بهترین نکته در مورد سیستم مترو در کیف، قیمت آن است. اگر شما علاقمند به دیدن چند ایستگاه مترو باشید، می‌توانید از یک ایستگاه به دیگری با یک بلیت سفر کنید. از جولای ۲۰۱۷، بلیت‌ها ۵ گریونای اوکراین قیمت دارند. هر دلار آمریکا معادل ۲۶ گریونا است و در نتیجه یک سفر با مترو برای شما ۱۹/۰ دلار هزینه خواهد داشت. این مبلغ یکی از ارزان‌ترین مبالغ در حمل و نقل عمومی محسوب می‌شود.

  نیلوفر عباسیان نیلوفر عباسیان
  {{selectedRate}}
  زوریخ، لوگانو

  تور زوریخ و لوگانو

  • 8 روز
  • هتل 4 و 5 ستاره
  • ترکیش , ترک
  قیمت از
  49,900,000
  1,690
  پاریس

  تور پاریس

  • 8 روز
  • هتل 5 و 4 ستاره
  • ترکیش , ترک
  قیمت از
  49,900,000
  1,890
  مادرید، بارسلونا

  تور مادرید و بارسلونا

  • 8 روز
  • هتل 4 و 5 ستاره
  • ترکیش , ترک
  قیمت از
  49,900,000
  1,790

  بنر تورهای تابستان

  {{totalCount}} دیدگاه

  {{nameError}}
  {{emailError}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessageError}}
  {{responseMessage.text}}