درباره آکواریوم سیام بانکوک بیشتر بدانید

نیلوفر عباسیان
 • نیلوفر عباسیان
 • 1396/9/1
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

بعد از دیدن معابد و مجسمه‌های بودا در بانکوک، وقت آن است که آکواریوم دریایی بزرگ با حجم باورنکردنی پنج میلیون لیتر آب در زیر زمین مرکز شهر را ببینید.

تور اروپا

آکواریوم سیام با نام قدیم دنیای اقیانوس سیام (Siam Ocean World) دو طبقه زیرزمین مرکز خرید «سیام پاراگون» (Siam Paragon) بانکوک در تایلند قرار دارد و یکی از جاهای دیدنی تایلند است که در سال ۲۰۰۵ بازگشایی شد.

دنیای اقیانوس سیام با اندازه‌ای سه برابر استخر شنای المپیک و با بیش از ۳۰,۰۰۰ موجود آبزی از اعماق و نواحی مختلف جهان و نماهایی دیدنی و نوآورانه، بازدیدکنندگان در سفر به تایلند را مجذوب خود می‌کند.

در این دنیای اقیانوس برخی از رکورد داران جهان را می‌بینید که از رود آمازون یا از دوران ژوراسیک (که دایناسورها هنوز بر روی زمین پرسه می‌زدند)، به اینجا آورده شده‌اند.

در اینجا می‌توانید مرگبارترین شکارچیان اقیانوس را در تونل ۲۷۰ درجه زیر آب ببینید، از کف شیشه‌ای قایق به موجودات آبزی نگاه کنید یا اگر خواستید حتی می‌توانید شیرجه بزنید و در میان کوسه‌ها شنا کنید.

چند ساعت گشت و گذار در دنیای اقیانوس سیام برای کودکان هم آموزنده و هم هیجان انگیز و به یاد ماندنی خواهد بود. 

مخفیگاه سنگی

سفرتان را به دنیای شگفت انگیز زیر آب با نگاهی به خرچنگ عنکبوتی غول پیکر (بزرگ‌ترین خرچنگ جهان) و اختاپوس غول پیکر اقیانوس آرام در بخش رنگارنگ «مخفیگاه سنگی» (Rocky Hideout) شروع کنید. این موجودات آبزی با توانایی استتار در بین سنگ‌ها و صخره‌ها و محیط اقیانوس انسان را مبهوت می‌کنند.

آکواریوم سیام بانکوک

پیاده‌ رو کوسه ها

با قدم زدن در «پیاده‌رو کوسه‌ها» (Shark Walk) شجاعت خود را محک بزنید. یک ورقه نازک آکریلیک جان شما را در مقابل پنج نوع مختلف کوسه درون مخزن حفظ می‌کند. این پیاده‌روی هم مفرح و هم ماجراجویانه است؛ هم از دیدن کوسه‌ها در زیر ورقه شیشه‌ای زیر پایتان حیرت زده می‌شوید و هم نکات جالبی در مورد آن‌ها یاد می‌گیرید. سه نمایشگر بزرگ، حقایقی را درباره گونه‌های مختلف کوسه‌های موجود در مخزن به شما نشان می‌دهند.

آکواریوم سیام بانکوک

صخره های مرجانی و استخر سنگ

با بازدید از بخش «صخره‌های مرجانی» (Coral Reef) رنگین کمانی درخشان را در زیر آب ببینید. ماهی‌ها و گونه‌های مرجانی متنوع تصویر خوش آب و رنگی را از زندگی در زیر آب به شما ارائه می‌دهند. در «استخر سنگ» (Rockpool) نیز می‌توانید با بالا رفتن در مخزن‌های برجسته و مخزن‌های غاری مخفی، به نوعی دیگر از تماشا کردن ستاره‌های دریایی لذت ببرید یا یکی از آن‌ها را از قسمت استخر لمسی بردارید.

آکواریوم سیام بانکوک

جنگل باران خیز استوایی

با عبور از ناحیه «جنگل باران‌خیز استوایی» (Tropical Rainforest) وقفه‌ای در سفر زیر آب خود داشته باشید. در این ناحیه صدای آبشارها به گوش می‌رسند و شما حس می‌کنید در یک جنگل بارانی با طراوت قدم می‌زنید. به همراه کودکان می‌توانید قورباغه‌های نیزه سمی (poisonous dart frogs) که در جلوی چشمان شما مخفی شده‌اند را بیابید و با دیدن ماهی‌ غول آسای آب‌های شیرین (آراپایما) هیجان‌زده شوید.

آکواریوم سیام بانکوک

ساحل سنگی و تونل اقیانوس

در ناحیه «ساحل سنگی» (Rocky Shore) به حوزه سفره ماهی‌ها وارد می‌شوید و شاهد حرکات زیبای آن‌ها در زیر آب خواهید بود. پنگوئن‌های آفریقایی با مزه (به خاطر صدایشان که بسیار شبیه به عرعر خر است، خر پنگوئن هم نامیده می‌شوند) را در طی نمایش غذا تماشا خواهید کرد. هر روز نمایش‌های مختلفی در ساحل سنگی وجود دارد.

اطمینان حاصل کنید که برای بازدید از جالب‌ترین قسمت زندگی دریایی، «تونل اقیانوس» (Ocean Tunnel) زمان داشته باشید. با گشت و گذار در این تونل زیر آب در شگفتی‌های اقیانوس غوطه‌ور شوید. انواع موجودات دریایی مانند کوسه‌ها، دال ماهی‌ها و دسته‌های ماهی که با هم حرکت می‌کنند، دور تا دور شما را احاطه خواهند کرد. روایت یک افسانه تایلندی در این بخش هم برای شما همانند دیگر بازدیدکنندگان حتما جذاب خواهد بود.

آکواریوم سیام بانکوک

اقیانوس گرمسیری و لاشه کشتی کوسه

بازدید از منطقه «اقیانوس گرمسیری» (Tropical Ocean) شما را شگفت زده خواهد کرد. آکواریوم غول آسای آن با ارتفاع ۸ متر با نمای پانوراما از انواع ماهی‌ها و گونه‌های مرجانی چشمان شما را به خود خیره خواهد کرد. نمایشگرهای اطلاعات در این بخش دانستنی‌هایی جالب درباره چرخه زندگی و همچنین محافظت از موجودات دریایی به شما ارائه می‌دهند.

یک شیرجه دیگر به اعماق آب بزنید و به «لاشه کشتی کوسه» (Shark Shipwreck) که به صورت تزئینی ساخته شده، بروید. ماهی‌های بازیگوش اطراف لاشه کشتی را تماشا کنید و مواظب کوسه‌هایی که در کمین هستند باشید. البته نگران نباشید دهان کوسه‌ها کوچک‌تر از آن است که برای انسان خطرناک باشند و در واقع جاذبه‌های این آکواریوم مناسب اکوتوریسم طراحی شده‌اند.

آکواریوم سیام بانکوک

عروس دریایی ها و منطقه یخی

در این بخش در میان ژله ماهی‌های (عروس دریایی) رنگارنگ قدم بزنید که درخشش آن‌ها در تاریکی اقیانوس این موجودات زیبا را برجسته و نمایان می‌کند. این بخش از قسمت‌های فریبنده این ماجراجویی در زیر آب است که نباید از دست بدهید. آخرین گشت شما می‌تواند به تماشای پنگوئن‌های «جنتو» (Gentoo Penguins) در ناحیه ماجراجویی یخی (Ice Adventure) باشد، چرا که این موجودات بامزه چه در حال شنا و چه در حال راه رفتن بسیار دوست داشتنی هستند. با قطعات برف و یخ موجود در محیط احساس می‌کنید به قطب جنوب سفر کرده‌اید.

آکواریوم سیام بانکوک

نیلوفر عباسیان نیلوفر عباسیان
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}