۸ قانونی که نباید در آلمان از آن سرپیچی کنید

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1396/9/14
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

احتمالاً همان‌طور که می‌دانید، آلمانی‌ها به قانونمند بودن و سخت‌گیری معروف هستند. هر چند که در توصیف ویژگی‌هایشان معمولاً کمی اغراق می‌شود اما در کل می‌توان گفت که قانون، برایشان ارزش زیادی دارد.

تور اروپا

لیست تور‌هایی که آلمان یکی از مقاصد آن‌هاست

نظم و قانونمندی آلمانی‌ها از اولین مواردی است که توجه گردشگران را به سمت خودش جلب می‌کند. البته همه یکسان نیستند و استثنا وجود دارد؛ اما در مجموع، رفتار آن‌ها در نگاه اول ممکن است برای گردشگران کمی گستاخانه به نظر برسد؛ برای مثال، اگر کار اشتباهی انجام دهید، خیلی راحت به شما تذکر می‌دهند و اصلاً به فکرشان هم نمی‌رسد که این موضوع می‌تواند برای دیگران ناراحت کننده باشد، چون صراحت و رک بودن جزئی از فرهنگشان است. پس قبل از سفر به آلمان، مطمئن شوید که به اندازه‌ی کافی از فرهنگ و اخلاق ویژه‌ی مردمش اطلاعات کافی دارید.

1. تا سبز شدن چراغ عابر پیاده صبر کنید

همان‌طور که قبلاً هم گفتیم، آلمانی‌ها برای قانون ارزش زیادی قائل هستند؛ پس وقتی چراغ عابر پیاده هنوز قرمز است، اما برای عبور کردن عجله دارید و نمیتوانید تا سبز شدن چراغ صبر کنید، منتظر واکنش‌های تند اطرافیان باشید؛ مخصوصاً اگر بچه‌ای آن اطراف باشد، مردم به شما گوشزد خواهند کرد که این کار شما برای کودکان بدآموزی دارد. علاوه بر این، اگر پلیس شما را در حال نقض این قانون ببیند، حدوداً 42 هزار تومان جریمه می‌شوید و هر چقدر بهانه بیاورید که بالغ هستید و هنگام عبور از خیابان حواستان کاملاً جمع بوده، در مبلغ جریمه تأثیری ندارد.

سفر به آلمان

2. در مسیر ویژه ی دوچرخه سواری راه نروید

بیشتر خیابان‌ها و پیاده روها در آلمان، مسیر ویژه‌ی دوچرخه سواری دارند که یا شبیه تصویر زیر هستند یا زمینشان با آجرهای قرمز رنگ پوشیده شده‌اند. دوچرخه سوارها نیز مانند راننده‌های ماشین، باید از قوانین راهنمایی و رانندگی پیروی کنند و به همان نسبت، عابران پیاده هم باید حقوق آن‌ها را رعایت کنند؛ پس برای خاطر خودتان هم که شده، بهتر است در این مسیر قدم نزنید! تصور کنید خط‌های سفید آن، مثل حصارهای الکتریکی هستند که اگر در سمت خودتان حرکت کنید به مشکلی بر نمی‌خورید. اما به محض این‌ که از خط مشخص شده عبور کنید، صدای بوق ممتد آن‌ها را می‌شنوید که در حال رد شدن، با عصبانیت شما را سرزنش می‌کنند. جالب است که موردی به این کوچکی می‌تواند تا این حد باعث عصبانیت کسی شود!

دوچرخه سواری در آلمان

3. یکشنبه ها همه جا تعطیل است

یکشنبه‌ها روز استراحت تلقی می‌شود و بیشتر جاها تعطیل است. البته بعضی از فروشگاه‌ها در شهرهای بزرگ، باز هستند؛ اما زیاد روی آن‌ها حساب باز نکنید. بهتر است اگر خریدی دارید، از قبل انجام بدهید. اگر می‌خواهید ناهار را در رستوران‌های بزرگ بخورید، حتماً با مراکز آن‌ها تماس بگیرید و بعد برای روزتان برنامه ریزی کنید.
قوانین آلمان

4. برای بازیافت وقت بگذارید

پلاستیک، کاغذ و شیشه، هر کدام سطل مخصوص به خودشان را دارند و اگر آن‌ها را به درستی از هم جدا نکنید، ممکن است سطل زباله‌ی شما را اصلاً خالی نکنند. بطری و قوطی‌ها را می‌توانید نگه دارید و آن‌ها را به فروشگاه‌ها برگردانید تا در عوض آن، پول دریافت کنید؛ برای این کار کافی است تا قوطی‌ها را درون دستگاه بگذارید و رسید آن را به مغازه‌دار بدهید تا پولش را به شما بدهد یا رسید را نگه دارید که هر وقت خواستید خرید کنید، با استفاده از آن تخفیف بگیرید. اگر با این شیوه راحت نیستید و معذب می‌شوید، کافی است تا بطری‌ها را کنار یا بالای سطل آشغال‌های عمومی بگذارید تا زمان تخلیه‌ی سطل، راحت‌تر برداشته شوند یا کسانی که درآمد کافی ندارند، با برداشتن و برگرداندن این بطری‌ها پولی به دست بیاورند.

بازیافت در آلمان

5. در بسته بندی سرعت عمل داشته باشید

در سوپر مارکت‌های این کشور، فروشنده‌ها اجناس را بسته‌بندی نمی‌کنند، چون این کار‎ به عهده‌ی خودتان است. اگر همان اول یادتان رفت که خریدتان را درون کیسه بگذارید، از پایین دستگاه انتقال، پلاستیک بردارید و منتظر بمانید تا اول اجناستان اسکن شود و وقتی زمانش رسید، نظم و ترتیب را فراموش کنید و هر چه دارید، سریع داخل کیسه بریزید و از فروشگاه خارج شوید. معطل نکنید!

قوانین آلمان

6. همیشه پول نقد با خودتان به همراه داشته باشید

در بعضی رستوران‌ها و فروشگاه‌ها نمی‌توانید با کارت‎های اعتباری هزینه‌ای پرداخت کنید؛ پس بهتر است همیشه پول نقد در کیفتان داشته باشید. برای استفاده از بیشتر دستشویی‌های عمومی نیز باید پول بدهید که پیشنهاد می‌کنیم برای این جور وقت‌ها سکه همراهتان باشد.

قوانین آلمان

7. بحث جنگ جهانی دوم و هیتلر را پیش نکشید

می‌توانید با دوستانتان در آلمان درمورد تاریخ کشورشان صحبت کنید و اطلاعات خوبی به دست بیاورید، اما تا جایی که می‌توانید در مورد جنگ جهانی دوم زیاد صحبت نکنید. قانون، خیلی از مواردی که مربوط به رژیم نازی‌ها می‌شود را منع کرده است. پس دقت کنید که بعضی جملات یا حرکاتی که مربوط به آن‌ها می‌شود را حتی به شوخی هم استفاده نکنید.
قوانین آلمان

8. آب شیر رایگان درخواست نکنید

هرچند که اگر در کافی شاپ‌ها یا رستوران‌ها آب شیر درخواست کنید، برایتان می‌آورند؛ اما این کار در آلمان مرسوم نیست و مردم با دید خوبی به آن نگاه نمی‌کنند. بهتر است یک بطری آب سفارش دهید و پول آن را پرداخت کنید تا از نگاه‌های سرزنش آمیز در امان باشید.
قوانین آلمان

آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}