چهارمین دوره آموزشی راهنمایان ایوار به پایان رسید

تیم ایوار
 • تیم ایوار
 • 1396/9/27
 • 1 دیدگاه
{{selectedRate}}

قطار چهارمین دوره آموزشی راهنمایان تورهای خروجی ایوار به ایستگاه آخر رسید. امروز 27 آذرماه، این دوره همراه با آزمون عملی در شهر قزوین پایان یافت.

تور اروپا

بعد از آغاز فراخوان چهارمین دوره‌ی آموزشی راهنمایان تورهای خروجی ایوار در شهریور‌‌ماه، حدود 110 رزومه به واحد منابع انسانی شرکت اسرا پرواز (ایوار) رسید که از این میان حدود 58 نفر به مرحله‌ی مصاحبه حضوری رسیدند. پس از انجام مصاحبه‌ها، 29 نفر برای شرکت در این دوره انتخاب شدند که از میان آن‌ها، 18 نفر تجربه‌ی تورلیدری نداشتند و 11 نفر دیگر، از دوستان با سابقه‌ی ما در این عرصه بودند که حالا می‌خواستند به تیم ایوار اضافه شوند.

چهارمین دوره آموزشی راهنمایان ایوار

مدیر منابع انسانی و واحد کنترل کیفیت شرکت ایوار، سرکار خانم نسیم فیوضات، در ارتباط با این دوره بیان کردند: «کلاس‌های آموزشی این دوره در هشت روز، مجموعاً 64 ساعت برگزار شده که تاریخ جهان، تاریخ معماری، تاریخ هنر، اسطوره و ادیان از سرفصل دروس تئوری بودند. سایر درس‌ها نیز در قالب فنون تورگردانی تدریس شد. همچنین، متقاضیان با مباحث ابزار الکترونیک، مشتری مداری و قوانین داخلی شرکت ایوار آشنا شدند.» ایشان آزمون عملی را بسیار مهم برشمردند و افزودند: تنها در صورت گرفتن نمره کامل قبولی است که دوستان به مجموعه‌ی ایوار راه خواهند یافت.

منابع انسانی

9 نفر از راهنمایان برجسته‌ی ایوار، از جمله آرش نور‌آقایی، اشکان بروج، ایمان روئین دژی، مهسا مطهر، ژاله ابراهیمی، دینا چراغوند، پگاه حاجی مختاری، شیرین دولتخواه و لیلا فرمانی، از مدرسین این دوره بودند. جناب آقای شعیبی از همکاران بخش آموزش نیز، هماهنگی‌های این دوره را برعهده داشتند. در این دوره همچنین آقایان سام ایروانی و بهنام سیفان در دو بخش جداگانه به معرفی «واحد رزرواسیون» و «آنچه راهنمایان ایوار باید بدانند»، پرداختند. جناب آقای مهدی عنبر، مسئول آموزش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران هم مهمان ویژه‌ی چند جلسه‌ از این دوره بودند که حضوری ایشان علاوه بر دلگرمی به دست‌اندرکاران ایوار، از اهمیت مبحث آموزش در صنعت گردشگری دلالت می‌کند.

چهارمین دوره آموزشی راهنمایان ایوار

ژاله ابراهیمی، از اساتید این دوره در مصاحبه با واحد تولید محتوای ایوار، سطح این دوره را نسبت به دوره‌های قبل بالاتر ارزیابی کردند و در ادامه گفتند: «دانشجویان این دوره با توجه به سطح اطلاعات، ویژگی‌ها و پتانسیل‌های فردی خود، می‌توانند نیرو‌های بسیار خوب و قدرتمندی در زمینه‌ی اجرای تور‌های خروجی باشند.» ایشان بارز‌ترین تفاوت این دوره با دوره‌های قبل را اساتید دانستند و افزودند: «برخلاف دوره‌های قبل که بعضاً از اساتید تخصصی، مثلاً رشته تاریخ در یک حوزه برای تدریس دعوت به عمل می‌آمد، اساتید این دوره فقط از راهنمایان هستند. همچنین، در دوره قبل اکثر اطلاعات آکادمیک بود؛ اما در این دوره مباحثی مطرح شد که علاوه‌ بر افزایش اطلاعات و آگاهی، کاملاً کاربردی به نظر می‌آمد.» ایشان همچنین اذعان داشتند: «در این دوره، بر اساس کتاب‌ها و مباحث معرفی‌شده در کلاس، دانشجویان تکالیفی را باید انجام می‌دادند که در روز بعد مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌گرفت.» 

چهارمین دوره آموزشی راهنمایان ایوار

خانم مهسا مطهر، از دیگر تورلیدر‌های ایوار و مدرسان این دوره، در ارتباط با مفهوم آموزش به واحد تولید محتوا گفتند: «به نظر من آموزش در هر سطح و شکلی مطلوب است. دوره‌های قبل زمینه‌ای برای آزمون و خطا بوده‌اند. در این دوره سعی کرده‌ایم نکات مفید دوران قبل را برجسته‌تر و نکات منفی را به حد‌اقل برسانیم.» ایشان شیوه‌ی تدریس و برگزاری این دوره را بهتر از دوره‌های قبل دانستند، اما بیان کردند که نتیجه‌ی نهایی این دوره را زمانی می‌توان با قطعیت بیان کرد که خروجی‌ این دوره در عرصه اجرای تور محک زده شود.

چهارمین دوره آموزشی راهنمایان ایوار

اشکان بروج، از دیگر اساتید این دوره، خود از دانشجویان دوره‌ی اول همین کلاس‌ها بوده است. اشکان آموزش را رکن اصلی گردشگری پایدار می‌داند و در مصاحبه با تیم محتوای ایوار گفت: «ما که الان جزو اساتید این دوره هستیم، مثل دیگر دوستان در کلاس‌ها می‌نشینیم تا از نکته‌ها و تجربیات دوستانمان استفاده کنیم.» اشکان از وضعیت راهنمایان گردشگری دل خوشی نداشت و در ادامه اینطور صحبت‌های خود را جمع‌بندی کرد: وضعیت دانش راهنمایان ما بسیار پایین‌تر از حدی است که باید باشد و نیاز مبرم به آموزش در این زمینه بیشتر از هر زمان دیگری احساس می‌شود. او اینطور ادامه داد که: «آمار‌ کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری می‌گوید که تا سال 2020، آموزش به مهم‌ترین نکته در زمینه گردشگری بدل خواهد شد و دیگر دوستان باید همچون ایوار، کمر همت به آموزش نیروی انسانی خود ببندند.»

چهارمین دوره آموزشی راهنمایان ایوار

عزیزانی که از آزمون عملی این دوره سربلند بیرون بیایند، در تورهای نوروز 97 ایوار به عنوان راهنمای همراه مشغول به کار خواهند شد. در پایان جا دارد از مجموعه‌ی هتل طوبی، به خاطر همدلی و همراهی‌ بسیاری که با ما داشتند صمیمانه سپاسگزاری کنیم.

صحبت‌های آقای سام ایروانی، مدیر رزرواسیون ایوار در ارتباط با‌ دوره چهارم آموزش راهنمایان ایوار

تیم ایوار تیم ایوار
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}