موزه خارق‌العاده خوان میرو

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1395/11/24
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

شهر بارسلونا مهد هنرمندان تأثیرگذار و مهم هنر اروپا بوده و به کشف و پرورش هنرمندان جدید نیز ادامه می‌دهد. خوان میرو نیز متولد و بزرگ شده بارسلونا و یکی از تأثیرگذارترین هنرمندان قرن بیستم بود. 

تور اروپا

سفر به شهر افسونگر بارسلونا در تور ۸ روزه اسپانیا

کارهای او بسیار ناسیونالیستی و ضد بورژوا محسوب می‌شد و همواره تلاش می‌کرد تا روح زادگاهش و همچنین دغدغه‌های طبقات پایین را در آثارش ثبت کند. میرو نقاشی را در سال‌های نوجوانی به صورت جدی شروع کرد و در آن زمان کارهایش بسیار تحت تأثیر جنبش امپرسیونیسم بودند؛ اما طی سال‌های بعد به مرور شیفته و مسحور رئالیسم جادویی و سورئالیسم شد. موزه خوان میرو یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌ها از آثار او را در قالب نقاشی، مجسمه، پارچه‌های بافته شده و بیش از همه طراحی، گرد آورده است.

بارسلونا جایی است که میرو متولد شد و نقشی کلیدی در بسیاری از آثارش ایفا کرد. سایه این شهر را می‌توان در عموم کارهای هنرمند مشاهده کرد. فرهنگ بارسلونا، از رنگ‌ها گرفته تا جو و اتمسفر محیطش در کارهای میرو بسیار پررنگ است. با توجه به تمام این موارد، کاملاً منطقی است اگر منسجم‌ترین مجموعه آثار خوان میرو در بارسلونا واقع شده باشد.

موزه خوان میرو

در این موزه برای توضیح زندگی و آثار میرو تعدادی کارگاه آموزشی و نمایش وجود دارند که همچنین در ادامه نحوه تأثیرگذاری وی بر هنرمندان معاصر را نیز شرح می‌دهند. این نمایش‌ها سرگرم‌کننده و آموزنده هستند و شاید یکی از دلایل یگانه بازدید موزه باشند. در کنار سایر فعالیت‌ها، این امکان را نیز دارید که به کلی در یک تجربه هنری غرق شوید.

در کنار نمایشگاه‌های دائمی خوان میرو، این موزه نمایشگاه‌های دیگری شامل آثار هنری سایر هنرمندان مقیم بارسلونا، به ویژه آن دسته آثاری که فلسفه‌های پیشگامی مانند میرو داشتند را نیز برگزار می‌کند. در اینجا همواره فضایی برای هنرمندان و آثار نوظهور در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر آثار هنری خود خوان میرو، تعدادی اثر خلق شده توسط هنرمندان دنباله‌روی او بعد از مرگش، با هدف ادای احترام به او به عنوان هنرمند و به جاذبه و اهمیت هنرش به نمایش گذاشته ‌شده‌اند. هرچند اکثر نقاشی‌های میرو به صورت همیشگی داخل موزه می‌مانند، برخی دیگر برای نمایش در موزه‌های مختلف در دنیا سفر می‌کنند.

موزه خوان میرو

یکی از مهم‌ترین مجموعه‌هایی که موزه به نمایش می‌گذارد، در قالب مستندی از نقاشی‌ها، طراحی‌ها و مجسمه‌های هنرمند است. این موارد، ارزیابی‌های منتقدانه و بررسی آثاری مشخص در کنار مطالعاتی در زمینه نقش میرو در قرن اخیر را شامل می‌شوند. وقتی بازدیدتان از نمایشگاه‌ها به اتمام رسید، زمانی را برای مطالعه چیزهایی که درباره خوان میرو و آثارش گفته شده صرف کنید.

در آخر هفته‌های موزه، تورهای هدایت‌شده‌ای برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زندگی خوان میرو و هنر بی‌همتایش موجود هستند. بازدید از این موزه نه تنها چشمان شما را به روی طبیعت غنی آثار این استاد باز می‌کند که همچنین دانش شما را درباره روح و تاریخ بارسلونا نیز افزایش می‌دهد. موزه خوان میرو به طور هم‌زمان خود را وقف تاریخ و آینده این شهر کرده است.

موزه خوان میرو

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}