خانه و موزه حیرت‌انگیز پیکاسو

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1395/11/25
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

داستان پیکاسو رابطه تنگاتنگی با شهر تولدش یعنی مالاگا دارد. مالاگا بعد از بازگشایی موزه پیکاسو در این شهر، تبدیل به یکی از مقصدهای اصلی گردشگران علاقه‌مند به فرهنگ و هنر شده است.

تور اروپا

این گالری، هزاران بازدیدکننده را به خود جذب می‌کند که این رقم بیشتر از هر شهر دیگری در آندلس می‌باشد. همچنین در شهر مسیری به نام مسیر پیکاسو وجود دارد که نقاط برجسته مرتبط با زندگی و کار این استاد هنر قرن بیستم را به نمایش می‌گذارد. زمانی که در این مسیر قدم می‌زنید، اطلاعاتی درباره میراث پابلو پیکاسو کشف خواهید کرد و درباره زندگی وی حقایقی را می‌آموزید. اگر با تور اسپانیا راهی شهر مالاگا شدید، بازدید از موزه پیکاسو را نباید از دست بدهید.

سال‌های اولیه پابلو پیکاسو

پابلو پیکاسو در خانه‌ای کنار میدان قدیمی شهر مالاگا، یعنی میدان مِرسِد (Merced) چشم به جهان گشود. در حال حاضر این خانه متعلق به بنیاد پیکاسو است. این بنیاد برای رشد و توسعه فرهنگ شکل گرفت و اسنادی مرتبط به کار پیکاسو را نگهداری می‌کند. در اینجا گالری‌ای نیز وجود دارد که نمایشگاه‌هایی موقتی که به نوعی به پیکاسو مرتبط باشند در آن برگزار می‌شود. در آرشیو بنیاد، اسناد و مواردی مرتبط به زندگی و کار هنرمند و همچنین هنر معاصر وجود دارند. دارایی‌های اینجا متشکل از ۳۵۰۰ اثر هنری، به ویژه چاپ و سرامیک است.

ساختمانی که در جوار خانه تولد پیکاسو قرار دارد، جایی است که خانواده‌اش قبل از ترک به قصد لاکرونیا در سال ۱۸۹۱ به آن نقل مکان کردند. آن‌ها در خانه شماره ۱۷ در طبقه سوم زندگی می‌کردند، جایی که پابلوی کوچک طراحی و نقاشی را در زمانی که تنها پسری جوان بود شروع کرد.

خانه پیکاسو مالاگا

شهر مالاگا و خانواده پیکاسو

مسیر پیکاسو در میدان مرسد توقف می‌کند، جایی که او از پنجره‌ خانه‌اش می‌توانست به تماشای کبوترهایی بنشیند که بارها در آثارش به تصویر کشیده شدند. کاله گرانادا ما را به سمتی خواهد برد که پدر پیکاسو به ملاقات روشنفکران معروف می‌رفت. امروزه در این قسمت یک داروخانه قرار دارد. با دقایق اندکی پیاده‌روی از اینجا، به کلیسای سانتیاگو خواهیم رسید، یکی از قدیمی‌ترین‌ها در شهر که به سبک باروک ساخته شده‌است. پدربزرگ و مادربزرگ پیکاسو و همچنین والدینش در کلیسای سانتیاگو ازدواج کردند و او و دو خواهرش نیز در اینجا غسل تعمید داده شدند.

بعد از آن، مسیر پیکاسو ما را به موزه قدیمی شهر، مدرسه هنری سن تِلمو، کالج سن رافائل، کنسرواتوار ماریا کریستینا، دبیرستان گائونا و صد البته میدان گاوبازی لامالاگِتا می‌برد. این میدان گاوبازی جایی است که پیکاسو برای اولین بار شاهد نمایش هیجان‌انگیز گاو و گاو باز بود. مطمئن باشید که از هر گوشه و کنار این مسیر لذت خواهید برد!
خانه پیکاسو مالاگا

موزه پیکاسوی مالاگا

عمارت بوئِنا ویستا، ساختمانی قرن شانزدهمی است که موزه پیکاسو در آن واقع شده و دروازه‌ای ایده‌آل برای ورود به دنیای هنرمند محسوب می‌شود. مجموعه دائمی موزه شامل نقاشی‌ها و مجسمه‌های او شده و اتاق‌هایی نیز وجود دارند که میزبان نمایشگاه‌های موقتی‌اند. برپایی موزه‌ای وقف آثار پرکارترین هنرمند زاده مالاگا برخاسته از آرزوی هنرمند برای نگهداری برخی از آثارش در شهر محل تولد و زندگی سال‌های اولیه‌اش بود. آثار اهدایی این موزه توسط کریستین (دخترخوانده‌اش که ۱۳۳ اثر را اهدا کرد) و برنارد پیکاسو (نوه‌اش که ۲۲ اثر اهدا نمود) به موزه هدیه شدند. آنها همگی آثاری بودند که توسط هنرمند به خانواده‌اش اهدا شده و یا برای خودش نگه داشته بود. در تمامی این آثار می‌توان نوآوری‌های تکنیکی، تنوع سبک، مدیوم و مواد استفاده شده توسط این نابغه هنری عصر مدرن را مشاهده کرد.

خانه پیکاسو مالاگا

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}