دهکده پوبله اسپانیول، نمایی زیبا از اسپانیا

مجتبی ذکایی
 • مجتبی ذکایی
 • 1395/12/14
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

قبل از سفر به بارسلونا باید بدانید «پوبله اسپانیول» یکی از زیباترین دهکده‌‌های شهر بارسلونا است؛ بازدید از این دهکده کوچک و دنج، سفر اسپانیای شما را کامل خواهد کرد.

تور اروپا

پوبله اسپانیول (Poble Espanyol) در منطقه‌ی «مونت جویک» (Montjuïc) شهر بارسلونا قرار دارد و تا حدی رنگ و بوی مناطق شهری را به خود گرفته است. این دهکده دارای مراکز خرید، تئاترها، رستوران‌‌ها، پارک‌‌‌ها و بناهای معماری زیبایی است که به راحتی شما را مجذوب خود می‌‌کنند. بازدید از این منطقه گردشگری زیبا، زمانی‌‌ که در اسپانیا هستید، می‌‌تواند امکان انجام دادن فعالیت‌‌های زیادی را برای شما فراهم کند.

پوبله اسپانیول در سال 1929 با هدف ساختن یک دهکده اسپانیایی در مرکز شهر در کنار نمایشگاه بین‌المللی بارسلونا ساخته شد؛ این مرکز توریستی در مدت زمانی در حدود یک سال ساخته شد و ابتدا قرار بود که تنها به مدت فعالیت نمایشگاه باقی بماند اگرچه‌‌که به‌دلیل محبوبیت خود توانست تا به امروز پذیرای گردشگرانی در سفر به اسپانیا از سرتاسر جهان باشد. در این دهکده ویژگی‌ها و عناصر همه روستاهای اسپانیایی به تصویر کشیده شده است.

پوبله اسپانیول برای تفریح مردم و بازدیدکنندگان ساخته شده اما لحظات تلخی را نیز در جنگ داخلی اسپانیا سپری کرده است؛ این دهکده در آن زمان ماهیت واقعی جنگ را به خود دید و به‌عنوان یک اردوگاه اسرای جنگی مورد استفاده قرار می‌‌گرفت.

معماری و موزه

معماری این دهکده توسط معمارانی به نام «رامون رونتوس» (Ramon Reventos) و «فرانسیس فول گوئرا» (Francesc Folguera) و همچنین هنرمندانی به‌ نام «ژاویر نوگوس» (Xavier Nogues) و «میکوئل اوتریلو» (Miquel Utrullo) انجام شده است.

این افراد سرتاسر اسپانیا را سفر کرده‌اند و در نهایت با جمع‌آوری تصاویر مناطق مختلف، ایده‌های مردم و همچنین رسم طرح‌های اولیه گوناگون این روستا را به شکل یک موزه غیرمسقف ساخته‌اند. پوبله اسپانیول بیش از 15 منطقه از اسپانیا را نشان می‌‌دهد و همچنین در حدود 100 نسخه کپی‌‌سازی شده از بناهای یادبود و ساختمان‌‌های موجود در کشور اسپانیا را در خود دارد.

دهکده پلبلو اسپانیول بارسلونا

مناطقی که در این روستا بازسازی شده‌‌اند مادرید، آندالوسیا، آراگون، ناوارا، کامونیداد والنسیا و ایزا بالئارس (Isla Baleares) هستند؛ در کنار این مناطق ساختمان‌‌ها و بناهایی مشابه آنچه که در کشور ساخته شده‌‌اند نیز شکل گرفته‌اند؛ این بناها نمونه‌‌های مشابه «ناوالکارنرو» (Navalcarnero) از مادرید، «توره دو اوتبو» (Torre de Utebo) از آراگون و «پورت سان وینسنت» (Puerta de San Vicente) از «کاستیلا وای لیون» (Castilla y Leon) هستند.

موزه «فران دائورل» که در سال 2001 در این روستا ساخته شد، نمونه دیگری از جاذبه‌های پوبله اسپانیول است. این موزه بیش از 300 اثر هنری از سبک‌‌ها و زمان‌‌های مختلف را در خود دارد که آثار هنری «پابلو پیکاسو»، «چیلیدا» و «بارچلو» (Barcelo) تنها برخی از آن‌‌ها هستند.

دهکده پلبلو اسپانیول بارسلونا

رستوران‌ ها و شب نشینی‌ ها

رستوران‌ها و کافه‌ها نیز در پوبله اسپانیول به سبکی ساخته شده‌اند که بازدیدکنندگان با خوردن یک وعده غذا در آن‌‌ها تجربه‌ای مشابه آنچه که در بهترین رستوران های بارسلون و کافه‌‌های اسپانیا را کسب می‌کنند، دریافت کنند زیرا غذاهایی که در این مکان‌‌ها سرو می‌‌شوند نیز براساس غذاهایی که در سایر رستوران‌‌ها و کافه‌‌های اسپانیا ارائه می‌شوند، انتخاب می‌گردند.

دهکده پلبلو اسپانیول بارسلونا

فعالیت‌ های دیگر

در پوبله اسپانیول هرگز احساس خستگی نمی‌‌کنید زیرا در این مکان علاوه‌‌بر معماری، تاریخچه، نمایشگاه‌ و رستوران‌‌ها، مکان‌های بسیار زیبای دیگری نیز برای رفتن و فعالیت‌‌های بسیار متنوع دیگری هم برای انجام دادن وجود دارد. مغازه‌‌های دایر در این مکان هرآنچه را که می‌‌خواهید، از لباس گرفته تا اسباب‌بازی و مجسمه‌‌های زیبا در اختیار شما می‌‌گذارند. بازدیدکنندگان در کنار خرید می‌‌توانند اوقات خوبی را در تئاترها با فرزندانشان سپری کنند.

دهکده پلبلو اسپانیول بارسلونا

مجتبی ذکایی مجتبی ذکایی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}