موناکو، کشوری کوچک با تفریحاتی لاکچری

  وحید کوکبی
  • وحید کوکبی
  • 1395/12/30
  • 1 دیدگاه
  {{selectedRate}}

  موناکو، شاید پر زرق و برق و دلرباترین کشور در دنیا باشد که در نزدیکی سواحل جنوبی فرانسه واقع شده است. گردگشگران با حضور در این کشور می توانند در میان بسیاری از افراد مشهور و ثروتمند به تفریح بپردازند.

  تور اروپا

  موناکو پس از واتیکان، کوچک‌ترین کشور جهان محسوب می‌شود. اگرچه حتی این وسعت کم، گردشگران را از سفر به این کشور فوق العاده زیبا و دیدنی منصرف نمی‌کند. خانواده گریمالدی (Grimaldi) از قرن 13 میلادی در این کشور حکمرانی می‌کنند. موناکو به دلیل شرط‌بندی در مسابقات اسب دوانی، مسابقات رالی و نیز عاشقانه‌های رؤیایی شهرت یافته است؛ عاشقانه‌هایی همچون ازدواج بازیگر زن خوش چهره‌ی آمریکایی، خانم «گریس کلی» (Grace Kelly) با شاهزاده‌ی خوش سیما، «پرنس رینیه» (Prince Rainier)! در ادامه به برترین جاذبه‌های گردشگری کشور کوچک موناکو نگاهی خواهیم انداخت.

  فهرست تفریحات موناکو

  ۱. بندر فونتویل

  «بندر فونتویل» (Port de Fontvieille)، در حقیقت تفرجگاه افراد مشهور و ثروتمندی است که به واسطه‌ی درآمد‌های چند هزار دلاری در هر روز؛ قایق‌ها و کشتی‌های کوچک تفریحی آنها می‌توانند در این اسکله پهلو بگیرند. این تفرجگاه ساحلی، گنجایش 275 قایق و کشتی در ابعاد و اندازه‌های مختلف را دارد و تمام امکانات مورد نیاز دریانوردان را ارائه می‌دهد. بندر فونتویل تا پنجاه سال قبل، تنها یک محوطه‌ی شنی در کنار صخره‌ها بود. این تفرجگاه، مرکز روستای فونتویل را با خیابان‌ها و ساختمان‌های بنا شده در امتداد ساحل، احاطه کرده است. چشم انداز‌‌‌های حیرت‌آور این تفرجگاهِ خوش منظره را می‌توانید از «صخره‌ی موناکو» نظاره کنید.

  جاذبه‌ های گردشگری موناکو

  ۲. کلیسای جامع سنت نیکلاس موناکو

  هر کشور کاتولیکی کلیسای جامع ملی خود را دارد؛ کلیسای جامع موناکو نیز «کلیسای جامع سنت نیکلاس» نامیده می‌شود. کلیسای جامع سنت نیکلاس، نام اولین کلیسای جامع موناکو است که در قرن 13 میلادی بنا و در قرن 19 میلادی تخریب شد. این کلیسا امروزه با نام «کلیسای بانوی معصوم ما» شهرت دارد. کلیسای سنت نیکلاس محل دفن برخی از اعضای خاندان گریمالدی از جمله «گریس کلی» و «رینیه سوم» است. بازدیدکنندگان از این کلیسای ساخته شده به سبک رومی با نمای سنگ مرمر سفید به عنوان مکانی زیبا و آرام یاد می‌کنند.

  جاذبه‌ های گردشگری موناکو

  ۳. موزه‌ی اقیانوس شناسی 

  عاشقان اقیانوس‌ و دریا‌، احتمالاً از تماشای «موزه ی اقیانوس شناسی» لذت خواهند برد، موزه‌ای که وقف علم دریا و دریانوردی شده است. این ساختمان بازسازی شده به سبک باروک و مشرف به دریای مدیترانه، در سال 1910 میلادی تأسیس شده و «ژاک ایو کوستو» (Jacques-Yves Cousteau) اقیانوس‌شناس معروف، مدیریت این مکان را به مدت سه دهه بر عهده داشته است. موزه‌ی اقیانوس شناسی از کوسه‌ها، لاک پشت‌ها و عروس‌های دریایی گرفته تا اسکلت‌های جانوران دریایی را در بر دارد و مجموعه‌ای زیبا از زندگی دریایی به شمار می‌رود. آکواریوم مستقر در طبقه همکف این موزه، محل زندگی چهار هزار گونه از انواع ماهی‌ها است. ویژگی‌ها و خصوصیات زیست بوم‌های مدیترانه‌ای و آب‌های استوایی را می توان در این آکواریوم مشاهده کرد.

  جاذبه‌ های گردشگری موناکو

  ۴. ساحل لاروتو

  «ساحل لاروتو» (Larvotto Beach) محبوب‌ترین و البته تنها ساحل موناکو است. لاروتو بیشتر از اینکه از شن پوشیده شده باشد، پوشیده از سنگ ریزه است و گردشگران ساحلی در هنگام پیادروی در ساحل، ممکن است ترجیح بدهند تا از کفش‌هایی با کفی سفت استفاده کنند؛ هر چند که برخی از بازدیدکنندگان این ساحل را برای خانواده‌ها نیز توصیه می‌کنند اما برخی دیگر از گردشگران چنین نظری ندارند. برخی از بخش‌های ساحل موناکو برای گردشگران و بازدیدکنندگان رایگان است، اما استفاده از سایر بخش‌های این ساحل منوط به پرداخت هزینه‌ی ورودی خواهد بود. این ساحل فقط چند دقیقه از مونت کارلو فاصله دارد. خیابان «شاهزاده خانم گریس» در امتداد این ساحل کشیده شده است.

  جاذبه‌ های گردشگری موناکو

  ۵. باغ ژاردین اگزوتیک

  باغ «ژاردین اگزوتیک» با گیاهان کوچک و بند انگشتی، یکی از مکان‌هایی است که گردشگران نباید از خیر تماشای آن بگذرند. این باغ گیاه‌شناسی در دامنه‌ی یک صخره ایجاد شده و دارای بیش از 1000 گونه‌ی گیاهی پرطراوت است که اغلب از خانواده کاکتوس‌ها هستند. برخی از گیاهان موجود در این باغ بیش از هزار سال عمر دارند. یک غار زیر زمینی در پای این صخره واقع شده است و تورهای گردشگری با راهنما می توانند از این غار بازدید کنند. «موزه‌ی مردم شناسی ماقبل تاریخ» نیز در همین باغ واقع شده است. این باغِ مشرف به بندرگاه، می‌تواند بهترین مکان برای گرفتن عکس‌های پانوراما از موناکو باشد.

  جاذبه‌ های گردشگری موناکو

  ۶. گرند پریکس موناکو

  گردشگرانی که جنون سرعت دارند، هرگز مسابقات گرند پریکس (گرند پری) موناکو (Monaco Grand Prix) را از دست نمی‌دهند. به یاد داشته باشید که مسابقات فرمول یک گرند پریکس موناکو یکی از معتبرترین مسابقات اتومبیل رانی (رالی) جهان است. مسیر مسابقات اتومبیل رانی گرند پریکس موناکو به دلیل داشتن خیابان‌های باریک و پیچ‌های تند، یکی از سخت‌ترین و جذاب‌ترین مسیرهای مسابقات فرمول یک دنیا محسوب می‌شود. طبق قوانین اجباری این مسابقات، رانندگان نباید از سرعت 305 کیلومتر در ساعت تجاوز کنند. با وجود اینکه اولین مسابقه‌ی گرند پریکس در سال 1929 برگزار شد اما این مسابقات از سال 1955 با همکاری «فرمول یک» انجام می‌شود. این مسابقه در ماه می هر سال در همان مسیر همیشگی برگزار می‌شود.

  جاذبه‌ های گردشگری موناکو

  ۷. بندر مونت کارلو 

  بندر مونت کارلو ، یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری موناکوست که به لنگرگاه قایق‌ها و کشتی‌های تفریحی افراد مشهور و ثروتمند تبدیل شده است. این بندر در مجاورت شهر «لا کوندامین» (La Condamine) قرار دارد. کشتی سلطنتی شاهزاده‌ی موناکو نیز در این بندر در کنار سایر قایق‌ها و کشتی‌های تفریحی پهلو گرفته است و گردشگران می‌توانند این کشتی سلطنتی را در این بندر مشاهده کنند. بندر مونت کارلو می تواند تا 500 قایق و کشتی را با یک چینش خوش منظره و زیبا، در خود جای دهد. گردشگران ممکن است ترجیح بدهند تا در رستوران‌های کنار ساحل دریا به استراحت بپردازند و از تماشای قایق‌های لوکس و تماشایی و همچنین منظره‌ای فوق العاده مسحور کننده، لذت ببرند.

  جاذبه‌ های گردشگری موناکو

  ۸. موناکو ویل

  موناکو ویل که به «لو راچر» (Le Rocher) نیز شهرت دارد، به گردشگران این فرصت را می‌دهد تا از قدم زدن در میان قدیمی‌ترین ناحیه‌ی موناکو لذت ببرند. این شهر قدیمی روی یک زمین صخره‌ای و به سمت دریای مدیترانه بنا شده است و قدمت آن احتمالاً به 600 سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد، یعنی از زمانی که امپراطوری یونان باستان، این مکان را به عنوان یک مستعمره ایجاد کرد. خاندان گریمالدی، بنیانگذاران موناکو در قرن سیزده میلادی، یک قلعه‌ی باستانی را به ستاد فرماندهی خود تبدیل کردند. تقریباً می‌توان گفت که موناکو ویل تماماً از پیاده رو و گذرگاه‌ها تشکیل شده و همچنان طبیعت قرون وسطایی خود را حفظ کرده است. در این شهر تعدادی هتل، رستوران و فروشگاه‌های سوغاتی و البته مکان‌های تاریخی مشهوری از جمله «کاخ شاهزاده» و «باغ‌های سنت مارتین» قرار دارند.

  جاذبه‌ های گردشگری موناکو

  ۹. کاخ شاهزاده‌ موناکو 

  کاخ شاهزاده‌ی موناکو به عنوان خانه‌ی رسمی حاکمان موناکو یعنی خانواده‌ی گریمالدی به شمار می‌آید و این کشور هم اکنون زیر نظر شاهزاده «آلبرت دوم» (Prince Albert II) فرزند گریس کلی و شاهزاده رینیه اداره می‌شود. این کاخ افسانه‌ای در قرن 12 میلادی به عنوان یک قلعه شروع به کار کرد و به تدریج در قرون بعدی تبدیل به خرابه شد. شاهزاده رینیه این کاخ را بازسازی کرد و عظمت قبلی کاخ را به آن بازگرداند. این کاخ از ماه ژوئن تا ماه اکتبر به روی عموم باز است. گردشگران هنگامی که وارد این کاخ می‌شوند با یک حیاط ساخته شده از سه میلیون سنگ ریزه روبرو خواهند شد که دارای یک الگوی هندسی و نقاشی‌های دیواری تاریخی به سبک جنووسی است. بازدیدکنندگان همه روزه در ساعت 11:55 دقیقه در مقابل ورودی اصلی کاخ می‌توانند شاهد تشریفات تعویض گارد نگهبانی باشند که توسط «کارابینر ها» (Carabiniers) یا همان تفنگداران اجرا می شود.
  کاخ شاهزاده موناکو

  پرسش‌های متداول

  بهترین تفریحات موناکو کدامند؟
  میتوان از بهترین تفریحات موناکو به بندر فونتویل، کلیسای جامع سنت نیکلاس موناکو، موزه‌ی اقیانوس شناسی و... اشاره کرد.
  ساحل لاروتو کجاست؟
  «ساحل لاروتو» (Larvotto Beach) محبوب‌ترین و البته تنها ساحل موناکو است. لاروتو بیشتر از اینکه از شن پوشیده شده باشد، پوشیده از سنگ ریزه است.
  وحید کوکبی وحید کوکبی
  {{selectedRate}}
  زوریخ، لوگانو

  تور زوریخ و لوگانو

  • 8 روز
  • هتل 4 و 5 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,690
  پاریس

  تور پاریس

  • 8 روز
  • هتل 5 و 4 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,890
  مادرید، بارسلونا

  تور مادرید و بارسلونا

  • 8 روز
  • هتل 4 و 5 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,790

  بنر تورهای تابستان

  {{totalCount}} دیدگاه

  {{nameError}}
  {{emailError}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessageError}}
  {{responseMessage.text}}