کلیسای جامع بارتولومئوس مقدس در فرانکفورت

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/1/8
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

کلیسای جامع «بارتولومِئوس» واقع در فرانکفورت، در قرن سیزدهم میلادی ساخته شد. پادشاهان آلمانی و حاکمان امپراطوری مقدس روم از سال ۱۳۵۶ تا ۱۷۹۲ در این کلیسا تاج‌گذاری می‌کردند.

تور اروپا

سفر به شهر فرانکفورت در تورهای آلمان

برخلاف نام این کلیسای امپراطوری که به آن کلیسای جامع می‌گویند، اینجا هرگز محل جلوس اسقفان نبوده است. این عنوان بیشتر به خاطر آن‌که پادشاهان و امپراطوران در این مکان تاج‌گذاری می‌کردند در قرن هجدهم به آن اطلاق شد. ساخت کلیسای جامع بارتولومئوس مقدس در سال ۱۲۵۰ و در محوطه یک نمازخانه قرن هفتمی شروع شد. کلیسای مذکور پنجمین کلیسایی بود که در اینجا می‌ساختند. بعد از اتمام ساخت، این بنا به بارتولومئوس مقدس تقدیم گشت. سازه گوتیکی باشکوهی که امروز شاهد آن هستیم با اصلاحاتی که به مرور زمان صورت گرفته به وجود آمد.

کلیسای جامع فرانکفورت

در سال ۱۳۵۶، امپراطور «چارلز چهارم» دستور داد تا این کلیسا برای انتخابات و تاج‌گذاری پادشاه جدید مورد استفاده قرار گیرد. از آن زمان پادشاهان آلمانی و بعد از سال ۱۵۶۲ امپراطوران مقدس روم در اینجا تاج‌گذاری کردند. همین امر سبب رایج شدن نام «کایزردوم» (Kaiserdom) یا کلیسای جامع امپراطوران گردید. آتش‌سوزی عظیمی در سال ۱۸۶۷ سبب ویرانی بخش زیادی از بنا شد. بعد از بازسازی‌های که صورت گرفت دوباره در سال ۱۸۸۰ و این بار در اواخر جنگ جهانی دوم کلیسا آسیب جدی دید. در یک بازه چهار ساله از سال ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ کایزردوم دوباره بازسازی شد.

کلیسای جامع فرانکفورت

فضای داخلی کلیسای جامع فرانکفورت

این کلیسای گوتیکی دارای یک پلان صلیبی متقارن است. محراب اصلی با نقاشی‌های ارزشمندی به روی پانل‌های چوبی، متعلق به نیمه دوم قرن پانزده که زندگی مسیح را به تصویر می‌کشند، زیبایی خاصی را به نمایش می‌گذارد. این نقاشی‌ها در اصل برای کلیسای «کاترین مقدس» خلق شده بودند. محراب باشکوه «خواب مریم» واقع در نمازخانه مریم مقدس، در سال ۱۴۳۴ ساخته شده و مرگ وی را که با حواریون و قدیسین محاصره شده به تصویر می‌کشد. حتماً از نمازخانه کوچک «انتخابات» (Wahlkapelle) دیدن کنید. هفت انتخاب کننده در اینجا به دور هم جمع می‌شدند تا امپراتور جدید را مشخص کنند. ۱۶ امپراتور از ۲۳ امپراتور آلمان در همین اتاق کوچک گنبدی انتخاب شدند.

کلیسای جامع فرانکفورت

برج کلیسای فرانکفورت

برج گوتیکی کلیسای جامع فرانکفورت، در قرن پانزدهم به این بنا اضافه گردید. طراحی امروزی آن با یک منار بلند، حدود ۹۵ متر ارتفاع دارد و متعلق به اواخر قرن نوزدهم است. برج مذکور در این تاریخ بعد از ویرانی آن توسط آتش دوباره بازسازی شد. گنبد زیبای بنا در شب‌ها نورپردازی شده و بسیار دیدنی خواهد بود. دری که در سمت راست کلیسای جامع وجود دارد به شما امکان دسترسی به برج را نیز می‌دهد. بعد از بالا رفتن از ۳۲۸ پله می‌توانید نماهای شگفت‌انگیزی از بالای شهر فرانکفورت را تماشا کنید.

کلیسای جامع فرانکفورت

موزه کلیسای فرانکفورت

در صومعه کلیسای جامع بارتولومئوس مقدس می‌توانید موزه کلیسا (Dommuseum) را پیدا کنید که اشیا و آثاری مرتبط به تاریخ کلیسا را به نمایش می‌گذارد. این موزه دوشنبه‌ها تعطیل بوده و بازدید از آن در روز شنبه آخر هر ماه رایگان است. با توجه به اینکه در برخی روزها مراسم یا رویدادهای خاصی در کلیسا برگزار می‌شود، توصیه می‌کنیم قبل از بازدید با مسئولین موزه هماهنگ کرده و یا به سایت رسمی آن سر بزنید.

کلیسای جامع فرانکفورت

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}