پارک توریا، بزرگ‌ترین پارک شهری اسپانیا

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/1/8
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

باغ‌ توریا در والنسیا، بزرگ‌ترین پارک شهری اسپانیا بوده و طیف وسیعی از گیاهان و درختان زیبا را در کنار پل‌های تاریخی شگفت‌انگیزش به نمایش می‌گذارد.

تور اروپا

سفر به شهر بندری والنسیا در تورهای اسپانیا

والنسیا با بیش از ۸۰۰,۰۰۰ نفر جمعیت، سومین شهر بزرگ اسپانیا محسوب می‌شود. باغ «توریا» (Jardín del Turia) یکی از پر بازدیدترین پارک‌های والنسیا است که در مرکز شهر، در نزدیکی «شهر هنر و دانش» قرار دارد. این پارک به علت اینکه در بستر رودخانه خشک شده توریا گرفته شده به این نام خوانده می‌شود. در واقع در ۱۴ اکتبر سال ۱۹۵۷ شهر دوباره با طغیان توریا زیر آب رفت و خسارات فراوانی دید. این سیل چنان مخرب بود که دولت تصمیم گرفت تا مسیر اصلی رودخانه را تغییر دهد تا شهر، دیگر شاهد همچنین رویدادهای تلخی نباشد.

باغ توریا والنسیا

امروزه باغ توریا یک پارک سر سبز عمومی با بیش از ۷۰۰۰ متر طول و ۱,۰۰۰,۰۰۰ متر مربع مساحت است و درختان گوناگون، گیاهان، گل‌ها، آب‌نما‌های متعدد، محوطه‌های ورزشی، زمین بازی و فضاهای زیادی برای استراحت در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. بعد از تغییر مسیر رودخانه، مهندسین شهرسازی و طراحان مناظر متعددی به روی بخش‌های گوناگون پارک کار کرده تا منظره رود سابق را بازسازی کنند. یک مسیر بی‌همتا از درختان نخل، پرتقال، آب‌نما، گیاهان عطری، حوضچه و درختان کاج انتظار شما را می‌کشد. این باغ‌ها در سال ۱۹۸۶ تکمیل شدند.

باغ توریا والنسیا

باغ توریا و تفریحات آن

گردش شما در باغ توریا، پر بازدیدترین پارک اسپانیا و بزرگ‌ترین پارک در محوطه کلان‌ شهری این کشور، از باغ وحش والنسیا شروع شده و طی آن از حدود ۱۵ پل زیبا و به یاد ماندنی عبور خواهید کرد. بازدید هیجان‌انگیزتان در «شهر هنر و دانش» والنسیا به پایان خواهد رسید. در باغ توریا، تفریحات جذاب زیادی در اختیار خواهید داشت؛ امکاناتی شامل زمین‌های بازی متعدد برای کودکان و یک قطار کوچک بامزه برای گردش در فضای پارک از این دست هستند. اگر کودکی به همراه دارید، پارک گالیور را به هیچ عنوان از دست ندهید. یک مجسمه غول‌آسا از گالیور در اینجا قرار داشته و کودکان می‌توانند مانند لی‌لی‌پوت‌ها از دستان، موها و پاهای آن بالا رفته و دوباره به پایین سر بخورند.

باغ توریا والنسیا

بازدیدکنندگان حین گردش در پارک، با مجسمه‌های آهنی بزرگی روبه‌رو خواهند شد که بسیار زیبا و خیره کننده هستند. در طول مسیر، نیمکت‌های متعددی وجود دارند که می‌توانید اندکی روی آن‌ها نشسته و استراحت کنید و به تحسین این آثار هنری بپردازید. بخش دیگر امکانات برجسته‌ای که در این پارک موجود است، امکانات ورزشی با کیفیت و عالی مانند بیس‌بال، فوتبال، بسکتبال، راگبی، دوچرخه سواری و ... خواهد بود. با توجه به اینکه باغ توریا در مرکز شهر قرار دارد دسترسی به آن بسیار آسان خواهد بود. هرچند اگر بخواهید کل شهر را ببینید احتمالاً چند روز زمان لازم دارید.

باغ توریا والنسیا

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}