با قلب سحرآمیز شهر پراگ در محله قدیمی آشنا شوید

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/1/9
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

میدان محله قدیمی پراگ، با ساختمان‌های تاریخی و خیابان‌های تو در توی قدیمی‌اش جو منحصر به فردی دارد که بدون تجربه‌ی آن، حس و حال پایتخت چک را لمس نمی‌کنیم.

تور اروپا

سفر به جواهر اروپا، شهر پراگ در تورهای جمهوری چک

قلب حقیقی پراگ در کجا می‌تپد؟ جواب سؤالتان را قطعاً در میدان محله قدیمی شهر خواهید یافت! کوچه‌ها و خیابان‌های پر پیچ و خم محله قدیمی شهر در این میدان زیبای پراگ به هم می‌پیوندند. برج باشکوه شهرداری و ساعت مشهور نجومی و برج‌های پر غرور کلیسای جامع «تین» (Týn)، کلیسای «سنت نیکولاس» و خانه‌های بی‌شمار رنگارنگ، با سبک‌های گوناگون، همگی در کنار هم جوی بی‌همتا را در این ناحیه خلق می‌کنند. این زیبایی افسونگر بدون شک نگاه شما را به خود خیره خواهد کرد.

میدان محله قدیمی پراگ در طی تاریخ هزار ساله‌اش شاهدی خاموش و آرام در برابر رویدادهای مهم تاریخ جمهوری چک بوده است. رد این تاریخ پر فراز و نشیب با تظاهرات‌های مهم، اعدام‌ها، عروسی‌ها، ملاقات‌های سیاسی و مسابقات را می‌توان بر چهره میدان مشاهده کرد.

محله قدیمی پراگ

در زمان بازدید از میدان اول، از کدام یادمان تاریخی عکس خواهید گرفت؟ اغلب مردم برج شهرداری قدیمی گوتیکی را انتخاب می‌کنند که از قرن چهاردهم در میدان قد برافراشته است. در دیوار جنوبی آن یک معجزه تکنولوژیکال را خواهید دید که به مدت ۶ قرن کل جهان را شگفت زده کرد؛ بله در مورد ساعت نجومی صحبت می‌کنیم. این وسیله هوشمندانه بدون هیچ خطایی زمان و تاریخ، موقعیت خورشید، وضعیت ماه، سیکل‌های نجومی و جشن‌های تقویم مسیحی را نشان داده است. برای بازدید توصیه می‌کنیم رأس ساعت روبه‌روی آن باشید؛ زیرا در هر ساعت، نمایشی کوتاه از مجسمه‌های کوچک حواریون و سایر مجسمه‌های متحرک که در لبه آن حرکت می‌کنند اجرا می‌گردد. پس از آن صدای بلند ناقوس بالای برج نیز به گوش خواهد رسید. بعد از ساخت این ساعت بسیاری از شهرهای دیگر اروپایی کوشیدند تا چیزی شبیه به این گوهر ارزشمند را به دست بیاورند.

محله قدیمی پراگ

هماهنگی بی‌نظیر موسیقی و معماری

ضلع مخالف میدان توسط برج‌های دوقلوی کلیسای جامع تین اشغال شده است که با ظاهر افسانه‌ای خود شما را مسحور می‌کند. بسیاری این کلیسای جامع را زیباترین کلیسای پراگ و بخش جدایی ناپذیر عکس‌های تمام نمای شهر می‌دانند. در داخل آن، نه تنها بلندترین محراب پراگ را خواهید دید که مقبره منجم معروف «تیخو براهه» (Tycho Brahe) نیز انتظار شما را می‌کشد. اگر شما هم جزو آن دسته افراد هستید که عاشق معماری باروک هستند، به هیچ عنوان تور کلیسای نیکولاس مقدس را از دست ندهید. در این تور علاوه بر لذتی که از جو بی‌همتای آن خواهید برد، می‌توانید به موسیقی کلاسیکی که در یکی از کنسرت‌های متعدد آنجا اجرا می‌شود نیز گوش بدهید.

محله قدیمی پراگ

در طی بازدید از میدان محله قدیمی حتماً سری گردانده و یادمان «یان هوس» (Jan Hus) را نیز از دست ندهید. این بنا امروزه محل گالری ملی کاخ «کینسْکی» (Kinský) است. شاید بتوان خاص‌ترین روزهای میدان را در تعطیلات کریسمس تجربه کرد که فضا پر از نور و عطرهای دلپذیر شده و شور و سرزندگی شگفت‌انگیزی در محیط قابل لمس می‌شود.

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}