میدان آریستوتلوس، قلب تپنده تسالونیکی

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1395/12/18
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

میدان اصلی تسالونیکی محل برگزاری بسیاری از رویدادهای سالانه بوده و در آن هارمونی بی‌بدیل نور و معماری را در کنار هم تجربه خواهید کرد. این میدان را قلب تپنده تسالونیکی نیز می‌نامند.

تور اروپا

سفر به شهر تسالونیکی در تورهای یونان

یونان پر از شهرهای جادویی و شهرک‌های زیبا و دیدنی است. در این شهرهای کوچک و بزرگ، میدان‌هایی وجود دارند که زندگی و فرهنگ غنی کشور را در فضا منتشر می‌کنند؛ یکی از معروف‌ترین این میدان‌ها در سرتاسر یونان، میدان «آریستوتِلوس» (Aristotelous) در شهر تسالونیکی می‌باشد. این میدان منحصر به فرد و موزون در مرکز شهر واقع شده و رو به خلیج «تِرمایکوس» (Thermaikos) قرار گرفته است.

میدان آریستوتلوس

میدان آریستوتلوس یا میدان در سال ۱۹۱۷ ساخته شد و معماری که طرح موزون و هماهنگ این میدان را خلق کرد کسی نبود جز «ارنست هِبرار» (Ernst Hebrard) معمار فرانسوی. وی بعد از آتش‌سوزی و ویرانی میدان، آن را مجدداً در سال ۱۹۱۸ طراحی کرد اما قسمت اعظم ساختش تا دهه ۵۰ به تأخیر افتاد. آریستوتلوس تلفیقی از معماری بیزانسی و غربی را در عین هماهنگی و زیبایی در کنار هم به نمایش می‌گذارد. شکل نهایی میدان در دهه ۶۰ کامل شد. امروزه اینجا برای بسیاری از رویدادهای عمومی سالانه و سخنرانی‌های سیاستمداران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میدان آریستوتلوس تسالونیکی

دور تا دور این میدان منحصر به فرد را ساختمان‌های بازسازی شده‌ و کافی‌شاپ‌هایی دلپذیر و راحت گرفته‌اند و بازدیدکنندگان می‌توانند با صرف یک فنجان قهوه یا استراحت بر روی یکی از نیمکت‌ها و لذت بردن از مناظر زیبای شهر اوقاتی خوش و به یاد ماندنی را سپری کنند. این میدان در تابستان با توجه موقعیتی که دارد به گردشگران اجازه می‌دهد تا نسیم خوشایندی که از دریای خنک بلند می‌شود را بر روی پوستشان احساس کنند.

اگر به گردش دور میدان بپردازید با هتل کاخ «الکترا» مواجه خواهید شد که یکی از لوکس‌ترین هتل‌های شهر به شمار ‌می‌رود. قدمت این بنا به اوایل دهه ۱۹۷۰ رسیده و طراحی آن، سبک تاریخی بیزانسی را منعکس می‌کند. در خیابان «میتروپولئوس» (Mitropoleos) می‌توانید تئاتر «اٌلمپیون» را پیدا کنید که در دهه ۱۹۲۰ ساخته شد و میزبان جشنواره بین‌المللی فیلم تسالونیکی است.

بازدیدکنندگان می‌توانند از این میدان شگفت‌انگیز در شب هم به همان اندازه روز لذت ببرند زیرا جو سرزنده و پویای آن تا بعد از غروب خورشید نیز ادامه خواهد داشت. معماری زیبا و نورپردازی هماهنگی که با معماری ساختمان‌های دور میدان همخوانی دارد، یک سمفونی کامل و بی‌همتا از رنگ‌ها را در مقابل چشمانتان به نمایش خواهد گذاشت!

میدان آریستوتلوس تسالونیکی

فصل تعطیلات بهترین زمان سال برای بازدید میدان است. در این موقع شهر میزبان جشنواره‌های کریسمس و سال نو می‌شود. به عنوان بخشی از سنت کریسمس یونانی‌ها یک کشتی فلزی بزرگ نورانی در میدان نصب می‌گردد. در سایر ماه‌های سال نیز کنسرت‌های متعدد، نمایشگاه‌ها و رویدادهای فرهنگی دیگری در میدان برگزار می‌شوند.

به طور کل میدان آریستوتلوس با ردیف مغازه‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها و هتل‌هایی که در دورش دارد، مکانی ایده آل برای تجربه جریان زندگی شهری محسوب می‌شود. این میدان با فاصله اندکی که از خلیج دارد مناظر فوق‌العاده و کم‌نظیری را به شما هدیه خواهد کرد.

میدان آریستوتلوس تسالونیکی

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}