چانگ دیوک گونگ، دومین ویلای سلطنتی سئول

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/2/7
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

در میان پنج کاخ بزرگ داخل شهر سئول، «چانگ دیوک گونگ» (Changdeokgung) از همه بهتر حفاظت شده و نامش نیز در فهرست میراث جهانی یونسکو به چشم می‌خورد.

تور اروپا

سفر به کره جنوبی با آژانس مسافرتی ایوار

کاخ چانگ دیوک گونگ، به عنوان دومین ویلای سلطنتی و بعد از کاخ «گیونگ بوک گانگ» (Gyeongbukgung) در سال ۱۴۰۵ ساخته شد. در ۲۷۰ سال بعد از ساخت، خاندان سلطنتی از آن به خوشی استفاده کرده و گاهی نیز به عنوان اقامتگاه از آن بهره می‌گرفتند. در سال ۱۵۹۲ شهروندان خشمگین در زمان حمله ژاپن کاخ اصلی را به آتش کشیدند اما بنا دوباره در سال ۱۶۱۱ بازسازی شد. امروزه این کاخ یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری مهم کشور کره جنوبی به شمار رفته و می‌توانید در آن با تاریخ این سرزمین آشنا شوید.

کاخ چانگ دیوک گونگ سئول

سه بخش اصلی کاخ

کل مجموعه کاخ از سه بخش اصلی تشکیل شده است: باغ مخفی در پشت، محوطه عمومی کاخ و اقامتگاه خاندان سلطنتی. برای عبور از تمام این قسمت‌ها باید از روی پل تاریخی «گیوم چونگیو» (Geumcheongyo) عبور کنید که از ابتدای پی ریزی کاخ آنجا بوده است. اگر به این کاخ آمدید توصیه می‌کنیم حداقل ۲ الی ۳ ساعت را برای بازدید از کل مجموعه در نظر بگیرید. همچنین برای بازدید از بخش باغ مخفی بهتر است به تورهای هدایت شده بپیوندید زیرا اطلاعاتی بسیار جامع و غنی در اختیارتان می‌گذارند.

کاخ چانگ دیوک گونگ سئول

تالار این جیونگ جون

اینجیونگ جون (Injeongjeon Hall) تالار بزرگ مخصوص تاج‌گذاری و رویدادهای مهم سلطنتی مانند ازدواج‌ها است. در ورودی این تالار سنگ‌هایی را در سمت چپ و راست خواهید دید که رؤسا و اعضای اصلی بر اساس رتبه روی آن‌ها می‌ایستادند. تالار مذکور یک گنجینه ملی به حساب می‌آید زیرا تمام اعضای خاندان سلطنتی و سران عالی‌رتبه زمانی در آن حضور داشته‌اند. در داخل تالار می‌توانید تخت پادشاهی، پرده‌ها و لوستر‌های بی‌همتایی را تماشا کنید. در بیرون تالار، ساختمان‌های دولتی و اماکن گردهمایی‌ را خواهید دید. در پشت بنا نیز می‌توانید اتاق خواب‌های جداگانه شاه و ملکه را ببینید که از هم جدا زندگی می‌کردند.

کاخ چانگ دیوک گونگ سئول

مجموعه ناک سِئونجه

زمانی که پادشاه «هیون جونگ» (Heonjong) قصد انتخاب ملکه خود را داشت، عاشق و شیفته زنی به نام «گیونگ بین» (Gyeongbin) شد که یکی از سه گزینه اول برای ملکه شدن بود؛ اما زنان خاندان موافقت نکرده و به جای وی زنی دیگر به نام «میونگ هئون» (Myeongheon) را برگزیدند. زمانی که زنی به عنوان ملکه انتخاب نمی‌شد محکوم بود تا آخر عمر ازدواج نکرده باقی بماند. هیچ مردی این شایستگی را در خود نمی‌دید که با کسی باشد که زمانی جزو گزینه‌های ملکه شدن بوده است. بعد از چند سال پادشاه که قادر نبود از همسرش بچه دار شود، وی را به عنوان معشوقه خود انتخاب کرد و به او اجازه نقل مکان به دربار داده شد. شاه برای گیونگ بین اقامتگاه ناک سئونجه (Nakseonjae) را نزدیک به خودش ساخت و آن‌ها قادر بودند تا آخر عمر در نزدیک یکدیگر زندگی کنند. ظاهرِ بی رنگ این ساختمان‌ها در تضاد با تالارهای رنگارنگ توجه را جلب می‌کند.

کاخ چانگ دیوک گونگ سئول

باغ مخفی

باغ مخفی (The Secret Garden) توسط پادشاه «تایجونگ» ساخته شده و به عنوان جایی آرام برای لذت و تفریح خاندان سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گرفت. این باغ تا حد ممکن به صورت طبیعی رشد کرده و اصلاحات انسانی بسیار اندکی در آن صورت گرفته است. بازدید از این باغ در پاییز شما را با حال و هوایی اسرار آمیز روبه‌رو خواهد کرد. دیدنی‌ترین فصل‌های این باغ پاییز و زمستان بوده و می‌توان به جرئت آن را جزو زیباترین بخش‌های کاخ به شمار آورد. آلاچیق‌های زیبا و حوضچه کوچک داخل باغ مخفی بسیار آرامش‌بخش و زیبا هستند. با توجه به اینکه گردش در باغ حداقل ۲ ساعت به طول می‌انجامد و در برخی قسمت‌ها باید تپه‌ها و پله‌هایی را بالا بروید توصیه می‌کنیم کفش راحت بپوشید.

کاخ چانگ دیوک گونگ سئول

ساعات بازدید

بازدید از مجموعه کاخ و باغ مخفی از سه‌شنبه تا یکشنبه ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر امکان‌پذیر بوده و هزینه بلیط ورودی ۳ دلار برای کاخ، ۵ دلار برای باغ مخفی و جمعاً ۸ دلار است. تورهای هدایت شده به زبان‌های انگلیسی، کره‌ای و چینی اجرا می‌شوند. دسترسی به مجموعه از طریق خطوط مترو به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}