مجسمه‌های ویگلند در پارک فروگنر اسلو

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/1/17
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

پارک مجسمه‌های «ویگلند» (Vigeland)، یک نمایشگاه دائمی از آثار مجسمه‌ساز برجسته نروژ، گوستاو ویگلند است که در محوطه‌ای وسیع در پارک فروگنر در اسلو قرار دارد.

تور اروپا

سفر به اسلو در تور ۱۵ روزه کشورهای اسکاندیناوی

زمانی که شهر اسلو مجبور تخریب خانه‌ی هنرمند مشهور گوستاو ویگلند شد، خانه‌ای جدید به او اهدا گردید تا در آن بتواند کار و زندگی کند. در عوض ویگلند تمام آثار بعدی خود اعم از مجسمه، طراحی، حکاکی و مدل‌هایش را به شهر تقدیم کرد. گوستاو ویگلند در سال ۱۹۲۴ به استودیوی جدیدش در «نوبلز گیت» (Nobels gate) نقل مکان نمود. در طی بیست سال بعدی، او خود را وقف پروژه نمایشگاهی روباز از آثارش کرد که امروزه تحت عنوان پارک مجسمه‌ ویگلند در پارک فروگنر می‌بینید. این پارک رکورد بزرگ‌ترین پارک مجسمه خلق شده توسط یک هنرمند را با ۲۱۲ مجسمه برنزی و گرانیتی در دست دارد.

پارک فروگنر اسلو

ویگلند صدها زن، مرد و کودک را در دوران مختلف زندگی یعنی بزرگسالی، نوجوانی، کودکی، نوزادی و حتی جنینی به تصویر کشیده است. الگوی غالب کارهای او رابطه بین زن و مرد، بزرگسال و کودک و مرحله‌های متفاوت شرایط انسانی را در بر می‌گیرد. اکثر تندیس‌های ویگلند مردم را در حال دویدن، کشتی، رقص، در آغوش کشیدن، گرفتن دست و ... به نمایش می‌گذارد. هنرمند برخی تندیس‌های تجریدی‌ نیز دارد که از این میان می‌توان به تندیس مردی در حال درگیری با تعداد زیادی بچه اشاره کرد.

پارک فروگنر اسلو

ویگلند تمام مجسمه‌هایش را به تنهایی با گِل و در اندازه طبیعی مدلسازی کرد. حکاکی سنگ و ریخته‌گری برنز بعداً به صنعتگران با استعداد و حرفه‌ای سپرده می‌شد. این هنرمند همچنین نقشه‌ها و چیدمان فضای اطراف، شامل پل‌ها و دروازه‌ها را نیز طراحی کرد. ساخت این پارک چند سالی به طول انجامید. در واقع عمر ویگلند آنقدر نبود که بتواند پایان کار را تماشا کند. قسمت اعظم مجسمه‌ها و عناصر معماری تا حوالی سال ۱۹۵۰ نصب نشدند.

پارک فروگنر اسلو

معروف‌ترین جاذبه پارک را شاید بتوان «منولیت» (The Monolith)، یک سازه ۱۴ متری گرانیتی دانست که ۱۲۱ پیکر در تقلای بالا رفتن از آن را به تصویر می‌کشد. این تندیس نمادی از تمایل انسان برای نزدیک‌تر شدن به معنویت و الوهیت است. منولیت احساس باهم بودن پیکرهای انسانی را که یکدیگر را در راه رسیدن به رهایی در آغوش کشیده‌اند به نمایش می‌گذارد. ساخت این سازه بزرگ در سال ۱۹۲۴ شروع شده و خود ویگلند با گل آن را مدلسازی کرد. حدود ۱۴ سال طول کشید تا ۳ سنگتراش بتوانند از روی مدل، سنگ را بتراشند.

پارک فروگنر اسلو

در موزه ویگلند واقع در همین پارک، قالب‌های تندیس‌های برنزی و گرانیتی و همچنین آثار اولیه ویگلند را که بیشتر تحت تأثیر «اوگوست رودَن» (Auguste Rodin) و حکاکی‌های چوبی او بودند نیز برای بازدیدکنندگان به نمایش در آمده‌اند.


صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}