باغ یو شانگهای، گردشگاهی بی‌ نظیر در چین

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/2/10
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

باغ یو (یویوان)، یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری شانگهای چین است که با فضای سبز و مطبوعش، تجربه دلپذیر و آرامی را برای گردشگران رقم خواهد زد.

تور اروپا

سفر به شانگهای تاریخی در تور ۱۵ روزه دور چین

باغ یو، یک باغ کلاسیک مشهور واقع در شانگهای است که به دستور یک نیروی دولتی سلسله مینگ به نام «پان یوندوان» (Pan Yunduan) پی ریزی و در سال ۱۵۷۷ کامل شد. «یو» در زبان چینی به معنی «راضی کردن» بوده و این باغ به طور ویژه برای والدین این افسر دولت ساخته شد تا در آن از آرامش و شادی دوران کهولت خود لذت ببرند.

در طی ۴۰۰ سال عمر، این مجموعه در اواخر دوران مینگ بارها شاهد تغییرات مختلف بوده و بعد از فوت والدین یوندوان رو به انحطاط گذاشت. در سال ۱۷۶۰ چند تاجر ثروتمند باغ را خریداری کرده و حدود ۲۰ سال برای بازسازی ساختمان‌های آن وقت صرف کردند. در طی جنگ تریاک قرن ۱۹، باغ یو به شدت آسیب دید. باغی که امروزه شاهد آن هستید، نتیجه پروژه ۵ ساله بازسازی است که در سال ۱۹۵۶ آغاز شد. این مجموعه از سپتامبر سال ۱۹۶۱ برای اهداف گردشگری در دسترس عموم مردم قرار گرفت.

باغ یو گاردن شانگهای

باغ یو مساحتی حدود ۲۰,۰۰۰ متر مربع را در بر می‌گیرد؛ هر چند در همین اندازه کوچک نیز زیبایی‌های بسیاری را در خود جای داده است. آلاچیق‌ها، تالارها، فضا‌های سبز سنگی، حوضچه‌ها و ایوان‌های زیبا هر کدام ویژگی‌های خاص خود را به نمایش می‌گذارند. شش محوطه زیبای اصلی به این ترتیب هستند: تالار «سانسویی» (Sansui)، اتاق «وانهوا» (Wanhua) یا شکوفه، تالار «دینچون» (Dianchun)، تالار «هوئیجینگ» (Huijing)، تالار «یوهوا» (Yuhua) و باغ درونی. هر کدام از این محوطه‌ها چندین نقطه زیبا و دیدنی دارند.

بعد از ورود به باغ، با فضای سبزی صخره‌ای روبه‌رو می‌شوید که به «باغ صخره‌ای بزرگ» شهرت دارد. این باغ صخره‌ای با ارتفاع ۱۴ متر، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین نمونه در منطقه جنوبی رودخانه یانگ تسه است. در بالای این فضای سبز سنگی، می‌توانید نمایی از بالای باغ را تماشا کنید. تالار «کوئیژو» (CuiXiu) با درختانی کهنسال و گل‌هایی تماشایی درست پایین همین قسمت قرار دارد.

باغ یو گاردن شانگهای

تالار سانسویی در سال ۱۷۶۰ و به منظور مکانی برای سرگرمی مهمانان ساخته شد. بعدها برای برگزاری جشن‌هایی خاص از آن بهره می‌گرفتند. می‌توان این بنا را با ۹ متر ارتفاع و ۵ تالار فرعی‌اش بزرگ‌ترین و جادارترین سازه باغ دانست. نام سانسویی از کتابی به نام «تاریخ سلسله هان» گرفته شده و به معنی «سعادتمند و خوشبخت» است.

با گردشی در اطراف اتاق وانهوا یا شکوفه، آلاچیق‌ها، راهرو‌ها، نهرها، حیاط‌ها و عناصر طبیعی زیادی را خواهید دید. این اتاق به طرز خوشایندی با ایوان‌های سبز اطرافش محصور شده است. بامبوهای بهاره نیز در اطراف آن می‌رویند. در روبه‌روی این قسمت دو درخت کهنسال قرار دارند که گفته می‌شود یکی از آن‌ها توسط صاحب اولیه باغ در چهارصد سال قبل کاشته شده است.

باغ یو گاردن شانگهای

گنجینه واقعی باغ یو را شاید بتوان «سنگ نفیس یشم» به شمار آورد. این صخره که در روبه‌روی تالار یوهوا قرار دارد، یکی از سه سنگ معروف منطقه جنوبی رود یانگ تسه است. این صخره ۳.۳ متر ارتفاع و ۷۲ سوراخ دارد. چیزی که درباره این صخره جالب توجه خواهد بود، این است که اگر عودی در زیر آن روشن کنید به طرز شگفت انگیزی دود آن از تمام سوراخ‌ها بیرون می‌آید. همچنین اگر از بالای آن آب بریزید به شکل زیبایی از تمام حفره‌ها آب به پایین می‌ریزد. مؤسس اولیه باغ بسیار به این سنگ علاقه داشت و تالاری درست در مقابل آن ساخت تا بتواند به تماشای صخره بنشیند.

باغ یو گاردن شانگهای

برای دسترسی به باغ یو می‌توانید از اتوبوس و مترو استفاده کنید. ساعات بازدید از ۸:۳۰ صبح تا ۱۶:۴۵ بعد از ظهر خواهد بود.

سفر به شانگهای تاریخی در تور ۱۵ روزه دور چین

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}