یک طلوع دل انگیز از بالای کوه سئونگ سان

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/2/9
 • 2 دیدگاه
{{selectedRate}}

کوه سئونگ سان، واقع در جزیره جیجو در کشور کره جنوبی، با طبیعت دلنواز و آرام، بادهای اقیانوسی دلچسب و مناظری شگفت انگیز، از جاذبه‌های طبیعی گردشگری بی‌نظیر این منطقه به شمار می‌رود.

تور اروپا

سفر به ژاپن با تورهای آژانس مسافرتی ایوار

مردان و زنان بسیاری با ملیت‌های گوناگون از کوه «سئونگ سان» بالا می‌روند. پیمودن مسیر برای برخی افراد اندکی نفس گیر می‌شود، اما همگی به سمت مقصد خود یعنی قله «طلوع» سئونگ سان حرکت می‌کنند. اینجا یکی از قلل آتشفشانی واقع در جزیره «جیجو»، بزرگ‌ترین جزیره کره است که از آن می‌توانید طلوع زیبای خورشید را تماشا کنید. بر خلاف ارتفاع ۱۸۲ متری و شیب تند کوه، مجموعه‌ای از پلکان‌ها برای سهولت بالا رفتن بازدیدکنندگان تعبیه شده اند. مردم در قسمت‌هایی از مسیر توقف کرده و هم‌زمانی که از مناظر فوق‌العاده جزیره جیجو لذت می‌برند نسیم خنک اقیانوسی عرقشان را خشک خواهد کرد.

کوه سئونگ سان جیجو - کره جنوبی

حین بالا رفتن به سمت قله، مناظر شگفت انگیزی نمایان می‌شوند که هر کسی را می‌تواند به هیجان بیاورد. دور تا دور قله را ۱۰۰ صخره طبیعی و یک علفزار بزرگ به مساحت ۹۹,۰۰۰ متر مربع در بر گرفته است. وقتی گردشگران به بالای کوه می‌رسند از منظره‌های چشمگیر دورشان به وجد آمده و هر کدام به زبان خود این احساس شگفتی را بروز می‌دهند. کوه سئونگ سان زمانی شکل گرفت که یک آتشفشان زیر آب، در پنج هزار سال قبل فوران کرد. دهانه آن مانند یک کاسه عظیم بوده و از شاخصه‌های اصلی قله به حساب می‌آید. اینجا شاید یکی از بهترین نقاط برای کاوش در ویژگی‌های آتشفشانی جزیره باشد.

کوه سئونگ سان جیجو - کره جنوبی

در بالای کوه سئونگ سان برجسته‌ترین مناظر خلق شده توسط طبیعت، باد، آب و آتش را می‌توانید نظاره کنید. کسانی که به بالای قله می‌رسند، بر روی تراس وسیع نشسته و مشکلات روزمره خود را به بادهای اقیانوسی می‌سپارند. حین پایین رفتن از کوه گام‌ها سبک‌تر می‌شوند. مسیر پلکان بازگشت به دو مسیر مجزا تقسیم می‌گردد. در مسیر سمت چپ می‌توانید سوار اسب‌های پونی جیجو شوید و در مسیر سمت راست نیز اقیانوس با صخره‌های سیاه بازالت را خواهید دید.

کوه سئونگ سان جیجو - کره جنوبی

افسانه‌های زیادی حول ریشه‌های جیجو در فرهنگ کره وجود دارد که یکی از آن‌ها اینگونه بیان شده است: مادر بزرگ «سئول مونده» (Seolmundae)، دختر امپراطور بزرگ جِید بود. این امپراطور دخالت در جهان انسان‌ها را ممنوع اعلام کرد، اما دخترش آسمان را باز کرده و پنهانی بر روی زمین فرود آمد. به خاطر رفتار خودخواهانه وی، پدرش عصبانی شده و او را به زمین تبعید کرد. «سئول مونده» که عاشق اهالی زمین بود از این حکم اصلاً آزرده نشد. طبق این افسانه جزیره جیجو، اودو و سئونگ سان از ساخته‌های او هستند.

کوه سئونگ سان جیجو - کره جنوبی

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}