دهکده فرهنگی لسدی، رنگین کمان آفریقای جنوبی

الهام غایب
 • الهام غایب
 • 1396/2/11
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

دهکده فرهنگی لسدی (Lesedi) در آفریقای جنوبی قرار دارد و هفت قبلیه‌ی آفریقایی در آن زندگی می‌کنند که حتی خانه‌ها، لباس‌ها، طرز صحبت، صدا و لهجه‌شان با هم فرق دارد.

تور اروپا

سفر به آفریقای جنوبی با تورهای آژانس مسافرتی ایوار

در جاهای دیدنی آفریقای جنوبی انتظار تجربه‌ای عالی و اصیل از آفریقا را داشته باشید که دیدگاهی گرم، عمیق و به یادماندنی از فرهنگ هزار رنگ آفریقای جنوبی را در ذهن شما ماندگار خواهد کرد. وقتی اسقف اعظم آفریقای جنوبی «دزموند توتو» (Desmond Tutu» برای اولین بار این کشور را «ملت رنگین کمان» نامید در واقع به مردمش و فرهنگ‌های متنوع آنها اشاره داشت. آفریقای جنوبی دارای تنوعی گسترده از مردم و فرهنگ‌های مختلف است و ۱۱ زبان رسمی دارد. از قبیله‌ی «زولو» (Zulu) تا تبار «خوسا» (Xhosa)، آفریقایی‌ها، انگلیسی‌ها و مردمان رنگین پوست همگی ساکنان این سرزمین کهن هستند. دهکده‌ی فرهنگی لسدی یکی بهترین جاذبه‌های توریسی آفریقای جنوبی است که گردشگران در آن می‌توانند از تنوع فرهنگی مردمان دهکده دیدن کنند.

لسدی در زبان بومی به معنای «نور» است. با ورود گردشگران به دهکده، فردی که مسئولیت دیده‌بانی را بر عهده دارد بقیه را از ورود افراد با خبر می‌کند. آنها با آواز و رقص‌های سنتی خود به استقبال بازدیدکنندگان می‌آیند و هم‌زمان گروه‌های موسیقی دهکده هم شروع به نواختن می‌کنند. می‌توانید صنایع دستی و لباس‌های سنتی قبایل این دهکده و یا سی‌دی آوازهایشان را به عنوان سوغاتی خریداری کنید.

دهکده لسدی در آفریقا جنوبی

دهکده لسدی که با تپه‌های سنگی و درختان کوتاه احاطه شده، با اتومبیل تنها یک ساعت با ژوهانسبورگ فاصله داشته و در مسیر سان سیتی قرار دارد. این دهکده متشکل از قبایل «زولو»، «خوسا»، «پدی» (Pedi)، «دبیل» (Ndebele) و «باسوثا» (Basotha) است و مردم می‌توان از تمام این قبایل دیدن کرده و از تفاوت‌های چشمگیری که هر قبیله با قبیله‌ی دیگر دارد شگفت زده شوند. در آنجا شما با مردم واقعی رو‌به‌رو می‌شوید نه بازیگرانی در لباس‌های فانتزی، به خانه‌هایشان قدم می‌گذارید و به داستان‌هایی که در مورد فرهنگشان و آیین‌های زندگی رومزه‌شان می‌گویند گوش می‌سپارید.

دهکده لسدی در آفریقا جنوبی

دیدنی های دهکده لسدی

تمامی مهمانان به سمت روستای دبیل حرکت کرده و در آنجا مراسمی برای خوشامدگویی به بازدیدکنندگان از دهکده‌ی فرهنگی لسدی توسط تمامی ساکنان قبیله برگزار خواهد شد. پس از آن یک نمایش کوتاه اجرا خواهد شد که از طریق صداها و حرکات بازیگران با تاریخ و مردم آفریقای جنوبی آشنا خواهید شد.

قبل از اینکه به روستای خودتان یعنی همان جایی که اقامت داشته‌اید برگردید و برای شام آماده شوید، میزبان شما را به تمام خانه‌های روستا برده و شما را با فضای روستا آشنا می‌کند. وقتی خورشید آفریقا غروب می کند، خود را برای یکی از زیباترین بخش‌های سفر خود آماده کنید. در هنگام غروب شما به «اینگوما» (Ingoma) می‌روید تا شاهد نمایشی تأثیرگذار از رقص و موسیقی آفریقایی باشید که نشان‌دهنده‌ی پیوند ناگسستنی بین موسیقی و فرهنگ است. پس از آن جشنی مرکب از سنت‌های مختلف آفریقایی برگزار خواهد شد که بسیار دیدنی خواهد بود.

دهکده فرهنگی لسدی

سوغات و غذاهای محلی

برای شام می‌توانید «Potjiekos» سفارش دهید که یک نوع خورشت سنتی گوشت به حساب می‌آید که در دیگچه‌های سیاه فلز اندود شده با پوره‌ی ذرت و لوبیا پخته می‌شود و بسیار لذیذ است. همچنین می‌توانید کباب دنده، سوسیس گوشت، استیک یا جوجه هم سفارش دهید. اگر به چشیدن طعم‌های تازه علاقه دارید، گوشت کروکودیل، گوزن آفریقایی و گراز منتظر شماست.

برای خرید سوغاتی فروشگاه‌های صنایع دستی زیادی وجود دارد که با ورود به آنها با دنیایی از کاردستی‌های قبایل مختلف آفریقای جنوبی رو‌به‌رو خواهید شد. کلاً هر چیزی که در آفریقا می‌بینید به نوعی به حیوانات ختم می‌شود. سوغاتی‌هایی که می‌بینید از شاخ، پوست و عاج حیوانات و یا مجسمه‌ی آنها تهیه می‌شوند. البته قبایل مهربانی هم وجود دارند که با کشتن حیوانات و استفاده از اجزای آنها مخالفند و سوغات آنها شامل کارهای بافتنی و چوبی بسیار زیبا است.

دهکده لسدی در آفریقا جنوبی

الهام غایب الهام غایب
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}