کلیسای سنت‌ پاول، نماد مقدس اتحاد آلمان

حسین رسولی
 • حسین رسولی
 • 1396/2/16
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

 کلیسای سنت‌ پاول (سنت پل) در شهر فرانکفورت به عنوان محل بنیانگذاری دموکراسی و اتحاد آلمان شناخته می‌شود. در این محل یک موزه و تالار دیدنی وجود دارد که بازدید از آن رایگان است.

تور اروپا

سفر به شهر فرانکفورت در تورهای آلمان

کشور آلمان را می‌توان یکی از تاثیر‌گذارترین کشورهای قاره اروپا دانست که همواره نقش مهمی در تاریخ این قاره ایفا کرده است. در این میان؛ «کلیسای سنت‌ پاول» (St. Paul’s Church) در شهر فرانکفورت نقش مهمی در تاریخ آلمان ایفا کرده و نخستین سنگ بنای اتحاد این کشور در زیر زمین این کلیسا بنا نهاده شد. امروزه این محل تبدیل به موزه شده و با بازدید از آن می‌تواند شما را با بخش‌هایی از تاریخ این کشور آشنا کند.

کلیسای سنت‌ پاول در یکی از میادین شهر قرار داشته و دارای طرحی استوانه‌ای و شگفت انگیز است. تمامی تزئینات ورودی این کلیسا نیز با آجرهای ساده قرمز رنگ تزئین شده‌اند. ورود به مجموعه از طریق یک برج ساعت منفرد امکان‌پذیر است که در ورودی کلیسا قرار دارد. پس از ورود به صحن کلیسا با یک سالن بسیار بزرگ روبه‌رو خواهید شد که با دیدن این سالن، درک این مساله که 150 سال پیش، سیاستمداران آلمانی این محل را برای بحث و تبادل نظر انتخاب کرده بودند، ساده و آسان می‌شود.

کلیسای سنت پاول فرانکفورت

رویدادهای سال 1848 میلادی برای آلمانی‌ها بسیار مهم محسوب می‌شود زیرا پیش از این تاریخ، کشور آلمان از ایالت‌هایی مستقل و خود‌مختار تشکیل می‌شد که دائماٌ با یکدیگر در حال منازعه بودند و این موضوع سبب ناخشنودی مردم این سرزمین شده بود. این روند نارضایتی عمومی رفته رفته تبدیل به انقلابی بزرگ شد که برپایه آن اساس دموکراسی و اتحاد آلمان بنیان نهاده شد. در این زمان یک جلسه مهم در کلیسای سنت‌ پاول برگذار شده و پس از آن نخستین انتخابات آزاد در آلمان ترتیب داده شد. اگرچه این مدل اولیه را نمی توان نمونه یک دموکراسی کامل قلمداد کرد، اما این فعل و انفعالات، نخستین قدم‌ها در مسیر رسیدن به شرایط امروزی کشور آلمان محسوب می‌شود.

کلیسای سنت پاول فرانکفورت

امروزه سنت‌ پاول کاربری کلیسایی ندارد اما رویدادها و مناسبت‌های مختلفی از جمله مراسم اهدای جوایز و ... به میزبانی این کلیسا برگزار می‌شود. برای نمونه می‌توان به مراسم ویژه اهدای جایزه ادبی و بسیار با اهمیت گوته اشاره کرد که مراسم ویژه آن هر سه سال یکبار و به میزبانی کلیسای سنت‌ پاول برگذار می‌شود. زمانی که برای بازدید از این کلیسای زیبا در شهر فرانکفورت مراجعه کردید، حتماً سری هم به زیرزمین آن بزنید تا با دنیای شگفت‌انگیز تاریخ سیاست در آلمان آشنا شوید. در این موزه امکان کشف نکات و موارد متعددی درباره انقلاب سال 1848، چگونگی اتحاد کشور آلمان و جزئیاتی درباره نخستین مجلس دموکراتیک این کشور به بازدیدکنندگان ارائه می‌شود.

کلیسای سنت‌پاول

در دیواره‌های این کلیسا نقوش زیبایی تصویر شده است که در آن گروهی از مردان در برابر یک ردیف از سیاستمداران در حال کشتی گرفتن هستند. این تصاویر توسط «یوهانس گروتزک» (Johannes Grützke) هنرمند نامدار آلمانی کشیده شده اند و در تفسیر آن گفته می‌شود که به طور نمادین به مسیر تاسیس نخستین مجلس کشور اشاره دارد.

کلیسای سنت پاول فرانکفورت

در هنگام سفر به کشور آلمان و بازدید از شهر فرانکفورت، حتماً زمانی را برای بازدید از کلیسای سنت‌ پاول اختصاص دهید. درهای این کلیسا همه روزه به روی بازدیدکنندگان باز بوده و تماشای سالن کلیسا و موزه آن رایگان است. در صورتی که قصد دارید از خدمات حمل و نقل شهری برای رسیدن به کلیسای استفاده کنید، از ایستگاه طریق متروی «آلتسادت» (Altstadt subway) می‌توانید به این محل مراجعه کرده و پس از خروج از ایستگاه با کمی پیاده‌روی از محله قدیمی شهر، به کلیسای سنت‌ پاول برسید. اگر هم با خودروی شخصی برای بازدید از این کلیسای زیبا مراجعه می کنید، به خاطر داشته باشید در نزدیکی این کلیسا و در منطقه «کورن مارکت» (Kornmarkt) یک پارکینگ رایگان وجود دارد.


حسین رسولی حسین رسولی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}