پارک رتیرو، نگینی سبز بر انگشتری شهر مادرید

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/3/1
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

پارک رتیرو، اولین پارک بزرگ شهر مادرید به شمار رفته و ۱/۴ کیلومتر مربع مساحت دارد. این پارک که به خاندان سلطنتی اسپانیا تعلق داشت، در اواخر قرن ۱۹ به روی مردم باز شد.

تور اروپا

سفر به شهر سرزنده‌ مادرید در تور ۸ روزه اسپانیا

باغ‌های باشکوه و سبز پارک «رتیرو» (El Retiro) زیباترین نمونه‌هایی هستند که می‌توانید در یک شهر اروپایی پیدا کنید. یادمان‌های مرمری پراکنده در پارک، چمن‌های خوش منظر، ساختمان‌های مجللی مانند «کاخ کریستال» و فضاهای سبز دل‌ انگیز، موارد ارزشمندی هستند که در این پارک خواهید دید. هر چند در طول هفته پارک خلوت و آرام است، اما در آخر هفته‌ها با انبوه جمعیت شور زندگی به آن بازمی‌گردد. پارک رتیرو به سادگی در فهرست اماکن برتر مادرید برای گردشگران قرار می‌گیرد. رتیرو در قرن ۱۷ توسط شاه فیلیپ چهارم به عنوان مکانی برای گردش پادشاهان، ملکه‌ها و نزدیکانشان ساخته شد و از سال ۱۸۶۸ عموم مردم می‌توانستند از آن استفاده کنند.

امروزه در آخر هفته‌ها و هر زمان دیگری که هوا خوب باشد، مردم مادرید از تمام نواحی شهر به اینجا آمده و به استراحت، گردش، روزنامه خواندن و یا قایق سواری مشغول می‌شوند. کافه‌های روباز متعددی نیز برای تهیه نوشیدنی خنک در پارک وجود دارند. قلب تپنده پارک رتیرو را شاید بتوانید در دریاچه مصنوعی آن پیدا کنید که یک سازه تزئینی بزرگ به نام «یادمانی برای آلفونسوی هفتم» متشکل از یک ردیف ستون نیم دایره و تندیس این شاه اسب سوار بر مرکز، در سمت شرق بر آن مشرف بوده و با شیرهای مرمری‌اش تکمیل می‌شود. نزدیک غروب در یک بعد از ظهر یکشنبه، جمعیت رو به فزونی گذاشته و صدای موسیقی در پارک بلند شده و مردم به رقص مشغول می‌شوند. در ضلع شمالی دریاچه می‌توانید قایق کرایه کنید و یک تجربه عالی در طی سفرتان رقم بزنید. 

پارک رتیرو مادرید

در ضلع جنوبی دریاچه، سازه‌ای عجیب تزئین شده با تعدادی اسفنکس وجود دارد. این سازه که به «فوئنته اِخیپسیا» (Fuente Egipcia) شناخته می‌شود، بر اساس افسانه‌های محلی، مکان دفن گنجینه‌ای متعلق به شاه فیلیپ چهارم در قرن ۱۸ است. کاخ کریستال که در بین درختان جنوب دریاچه پنهان شده، یک ساختمان فلزی- شیشه‌ای بوده که زیباترین یادمان معماری پارک به حساب می‌آید. این بنا در سال ۱۸۸۷ به عنوان باغ زمستانی برای گیاهان نادر ساخته شده و امروزه برای برگزاری نمایشگاه‌های موقتی توسط «مرکز هنری ملکه سوفیا» مورد استفاده قرار می‌گیرد. درست در شمال اینجا، کاخ «ولاسکز» (Velázquez) قرار دارد که در آن هم نمایشگاه موقتی برگزار می‌گردد.

پارک رتیرو مادرید

در انتهای جنوبی پارک رتیرو، نزدیک باغ رز با ۴۰۰۰ گل رزش، مجسمه «فرشته سقوط کرده» (El Ángel Caído) را خواهید دید. این تندیس عجیب در ارتفاع ۶۶۶ متری بالای سطح دریا قرار دارد و ادعا می‌شود که تنها تندیس معروف ساخته شده از ابلیس است. در انتهای جنوب شرقی پارک هم دروازه «دانته» (Puerta de Dante) را می‌بینید که دوزخ دانته، یک نقش برجسته دیواری بر آن اشراف دارد. یکی از قسمت‌های پارک که بازدیدکنندگان کمتری به آن سر می‌زنند،‌ «باغ گیاهان» است که اکثر محوطه جنوب شرق رتیرو را اشغال می‌کند. در این ناحیه، مسیرهای پیاده‌روی آرامی به سمت درختان سایه‌دار در هم تنیده می‌روند. در غرب این قسمت، درختان زیتونی به عنوان یادبود برای ۱۹۱ قربانی بمب گذاری قطار در ۱۱ مارس سال ۲۰۰۴ کاشته شده‌اند. قدیمی‌ترین درخت مادرید را می‌توانید در داخل دروازه فیلیپ چهارم پیدا کنید. این درخت بلند کهنسال در سال ۱۶۳۳ کاشته شده است.ءارک رتیرو مادرید

یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی پارک، موزه ارتش، یکی از بهترین موزه‌های ارتش در اسپانیا خواهد بود که «لا تیزونا» (La Tizona) شمشیر مبارز مشهور کشور یعنی «ال سید» (El Cid) در آن نگهداری می‌شود. صلیبی که کریستف کلمب طی سفر دریایی خود حمل می‌کرد نیز در این موزه قرار دارد. پارک همه روزه پذیرای گردشگران بوده و ساعت بسته شدن آن در تابستان ساعت ۱۲ شب و زمستان ۱۰ شب خواهد بود. ورودی‌های اصلی در خیابان «آلکالا» و «آلفونسوی هفتم» قرار دارند.

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}