آکواریوم اوزاکا، دومین آکواریوم بزرگ ژاپن

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/2/25
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

آکواریوم اوزاکا یا «کایوکان» که در منطقه بندر تمپوزان قرار گرفته، دومین آکواریوم بزرگ ژاپن به حساب می‌آید. در اینجا می‌توانید چند هزار گونه جانور دریایی هیجان انگیز را تماشا کنید.

تور اروپا

سفر به کره جنوبی با آژانس مسافرتی ایوار

یکی از نماهایی که در طی گردش قایقی دور بندر اوزاکا به راحتی شناسایی می‌شود، ساختمان عظیم و مدرنی شبیه به یک اسباب بازی ساخته شده از لگو است. شاید به نظر نرسد، اما این ساختمان در بندر «تمپوزان»، در واقع دومین آکواریوم بزرگ ژاپن به شمار می‌رود. در زبان ژاپنی این آکواریوم را «کایوکان» می‌نامند. آکواریوم کایوکان با بیش از ۱۵ تانکر با ۴۰۰ گونه جانور دریایی، در سال ۱۹۹۰ ساخته شد. یکی از حقایقی که این آکواریوم بر آن تأکید دارد آن است که در اقیانوس آرام، هر منطقه‌ای که فعالیت آتش‌فشانی بیشتری دارد، تنوع زیستی غنی‌تری نیز در آن به چشم می‌خورد.

آکواریوم اوزاکا (کایوکان)

دیدنی‌ های کایوکان

در اینجا قبل از هر چیزی با محل عکاسی آرواره کوسه روبه‌رو می‌شوید که با ثبت عکسی جالب در آن می‌توانید خاطره بازدیدتان را ماندگار کنید. به عنوان خوشامدگویی به بازدیدکنندگان، مسیر تیوب مانندی برای ورودی طراحی شده که یک آکواریوم پر از ماهی‌های رنگارنگ است. دروازه آبی مقدمه جذابی برای این دنیای اسرار آمیز و زیبا خواهد بود. بخش‌های بعدی نمایشگاه گونه‌های مختلف را بر اساس مکان معرفی می‌کنند. به طور کل ۱۹ قسمت برای بازدید وجود دارد و برخی از تانکرها نیز برای نمایشگاه‌های فصلی استفاده می‌شوند. تانکر اقیانوس آرام بزرگ‌ترین قسمت بوده و وسیع‌ترین گونه‌های جانوری را به نمایش می‌گذارد. یک کوسه نهنگی –بزرگ‌ترین ماهی جهان- در این بخش آکواریوم وجود دارد و ماهی‌های جذاب دیگری مانند کوسه سر چکشی و سفره‌ ماهی‌های بزرگ نیز در آن دیده می‌شوند.

آکواریوم اوزاکا (کایوکان)

کلمه آکواریوم شاید به نظر دریایی بیاید اما کایوکان حیوانات خشکی را نیز نگهداری می‌کند. برای مثال بخش جنگلی ژاپن، خانه حیواناتی مانند سمور دریایی پنجه کوچک بوده یا در جنگل‌های بارانی اکوادور موجودی به نام کاپیبارای را خواهید دید. شاید جادویی‌ترین بخش کایوکان عروس دریایی‌های شناور در مجموعه عروس‌های دریایی باشد که گونه‌های متعددی از این جانور دریایی را به نمایش می‌گذارد. در کایوکان قسمت‌هایی در نظر گرفته شده که در آن می‌توانید با جانوران مستقیماً در تماس باشید. برای مثال در بخش شمالگان، مالدیو یا فالکلند می‌توانید کوسه‌های کوچک یا موجوداتی دیگر را لمس کنید. این تجربه چیزی نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت! ساعات بازدید از آکواریوم اوزاکا از ۱۰ صبح تا ۸ شب بوده و هزینه ورودی آن بر اساس سن افراد از ۶۰۰ ین تا ۲۳۰۰ ین متفاوت خواهد بود.

آکواریوم اوزاکا (کایوکان)

چرا باید آکواریوم اوزاکا را ببینیم؟

 • اینجا یکی از مکان‌های ایده آل برای گذران زمان در کنار کل خانواده است. کودکان و بزرگسالان به یک اندازه از زیبایی و شکوه جانوران کایوکان شگفت زد خواهند شد.
 • بسیاری از جانورانی که در نمایشگاه‌های آکواریوم اوزاکا وجود دارند از انستیتو تحقیقات بیولوژیکی مرکز «ایبوری» (Iburi) می‌آیند. اگر هر کدام از جانوران توجه شما را به خود جلب کرد می‌توانید از آخرین تحقیقات و مطالعاتی که درباره آن صورت گرفته با خبر شوید!
 • آکواریوم اوزاکا به خاطر نحوه نمایش دادن جانورانش به صورتی خلاقانه شهرت دارد. جانوران در تانکرهایی بزرگ نگهداری می‌شوند که به خوبی شبیه به زیستگاه اصلی آن‌ها درست شده است.
 • جاذبه اصلی آکواریوم بزرگ کایوکان، تانکر عظیم اقیانوس آرام، بزرگ‌ترین اقیانوس کره زمین خواهد بود. این قسمت و سایر بخش‌ها ۳۰۰۰۰ جانور دریایی شامل سمور، شیر دریایی، پنگوئن‌ها و ماهی‌های عظیم را به نمایش می‌گذارند.
 • در زمان غذا دادن به جانوران، تورهایی هدایت شده برای شرح بیولوژی زندگی دریایی گونه‌های مختلف برگزار می‌شود. شما می‌توانید حیوانات را در حال غذا خوردن تماشا کرده و حقایق جالبی درباره زندگی آن‌ها کشف کنید.

آکواریوم اوزاکا (کایوکان)

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}