نقطه صفر مسکو کجاست؟

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/2/31
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

نقطه صفر شهر مسکو جایی است که تمام مسافت‌ها از آن محاسبه می‌شوند. این نقطه در زمان امپراطوری روسیه در شهر سن پترزبورگ که پایتخت سابق این کشور بود قرار داشت.

تور اروپا

تجربه جادوی شهر مسکو در تورهای روسیه

مسکوی شگفت انگیز، پایتخت کشور روسیه، شهری بزرگ است که قلمرو ای به مساحت ۲۵۱۱ کیلومتر مربع را در بر داشته و بیش از ۱۲ میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر مرکز میراث فرهنگی، گردشگری، اقتصادی و سیاسی کشور به شمار می‌رود. مسکو مرکز زندگی شهری بوده و نه تنها اهالی خود روسیه را به خود جذب می‌کند که گردشگرانی از سرتاسر جهان نیز به دیدن آن می‌آیند. با توجه به اینکه مسکو بزرگ‌ترین نقطه حمل و نقل کل کشور به شمار می‌رود، به آسانی می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. در ادامه به توصیف نقطه صفر مسکو که تمام مسافت‌های جاده‌ای از آن محاسبه می‌شود می‌پردازیم.

کیلومتر صفر مسکو - روسیه

این نقطه امروزه تبدیل به یکی از دیدنی‌های شهر طی بازدید گردشگران شده است. البته تنها بیست سال از زمان رسمی شدن آن گذشته و یک جاذبه نو پا به حساب می‌آید. این نقطه مرجع، در بسیاری از شهرهای جهان وجود دارد. در برخی از آن‌ها این نقطه تنها یک نشان است، اما در برخی شهرهای دیگر به صورت یادمان در آمده که از این میان می‌توان به «بارنائول» (Barnaul) و یا «مینسْک» (Minsk) اشاره کرد. نشان نقطه صفر مسکو از یک صفحه برنزی تشکیل شده است. بر اساس شواهد، این نشان متعلق به سال ۱۹۸۵ بوده و به خاطر بحث بر سر اینکه در کدام نقطه کشور قرار بگیرد، در طی رویدادهای تاریخی آن زمان مفقود گشت. خوشبختانه این نشان در سال ۱۹۹۵ در یک انبار پیدا شده و به عنوان مکانی پر افتخار در شهر مسکو نصب گردیده و امروزه گردشگران می‌توانند از آن بازدید کنند.

کیلومتر صفر مسکو - روسیه

این نشان در بین میدان سرخ و مانژ قرار دارد. قبل از نصب نشان نقطه صفر، مسافت‌ها از ساختمان اصلی اداره پست مسکو حساب می‌شدند. این ساختمان اندکی دورتر در قسمت شمالی نشان فعلی معروف در خیابان «تِوِرسْکایا» (Tverskaya) قرار دارد. در زمان امپراطوری روسیه، کیلومتر صفر در پایتخت آن زمان یعنی سن پترزبورگ قرار داشت. گردشگران زیادی برای دیدن این نشان به اینجا آمده و نشان برنزی کار شده در بین سنگ‌های پیاده رو را تماشا می‌کنند. یادمان‌های تاریخی و دیدنی زیادی مانند موزه جنگ ۱۸۱۲ در نزدیکی نشان نقطه صفر مسکو وجود دارند.

مردم محلی اعتقاد دارند اگر کسی روی نشان ایستاده و سکه‌ای بالای شانه‌اش پرتاب کند و آن سکه داخل دایره برنزی بیفتد، آرزوی وی برآورده شده و متبرک می‌شود. همیشه می‌توانید مردمی را ببینید که وقتی کسی نگاه نمی‌کند مشغول جمع‌آوری سکه‌ها هستند. البته بنا به خرافات روسی، این سکه‌ها را اگر آدم بدی پرت کرده باشد حامل انرژی منفی می‌شوند و اگر آن‌ها را بردارید بیماری و بدیمنی می‌آورند. در تور روسیه، بازدید از این جاذبه را از دست ندهید.

نقطه صفر مسکو

تجربه جادوی شهر مسکو در تورهای روسیه

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}