از ساختمان شهرداری هلسینکی بیشتر بدانید

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/3/4
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

ساختمان شهرداری هلسینکی در کشور فنلاند، سازه‌ای زیبا و باشکوه است که ساخت آن در سال ۱۸۳۳ به اتمام رسید. در حین بازدید می‌توانید در نمایشگاه‌های هنری و کنسرت‌های رایگان نیز شرکت کنید.

تور اروپا

سفر به هلسینکی در تور ۱۵ روزه کشورهای اسکاندیناوی

شهرداری هلسینکی اداره‌های شهردار این شهر را در بر می‌گیرد. این ساختمان تاریخی، محلی برای گردهمایی گردشگران و مردم منطقه است. می‌توانید در رویدادهای عمومی آن مانند رسیتال موسیقی مجلسی شرکت کرده و یا به جاذبه‌های متعددی شامل میدان بازار، پارک شهر و مجسمه‌های برنزی و یا کلیسای جامع زیبای انجیل لوتری فنلاند سر بزنید.

این ساختمان شگفت انگیز در اصل در اوایل قرن ۱۹ به عنوان یک هتل ساخته شد. معماری آلمانی به نام «کارل لودویگ اِنگِل» (Carl Ludvig Engel) طراحی این بنا را به عهده داشت. البته در اواخر قرن ۲۰ یک معمار فنلاندی کاملاً طرح ساختمان را تغییر داد. به ورودی‌های شیشه‌ای و الحاقات داخلی این ساختمان خیره کننده توجه کنید. در قسمت لابی، کامپیوترهایی با شبکه رایگان در اختیار عموم مردم قرار داده شده و همچنین بسیاری از خدمات شهری و بروشورهای گردشگری نیز در آن پیدا می‌شود.

اسختمان شهرداری هلسینکی

اگر در گالری «ویرکا» (Virka) در ساختمان شهرداری هلسینکی توقف کردید، نمایشگاه هنریِ هنرمندان محلی و سرشناس را نیز تماشا کنید. این نمایشگاه سعی دارد تا دیدگاهی جامع و بی‌همتا از شهر هلسینکی را به بازدیدکنندگان ارائه کند. آثار هنری متعددی به رایگان در اتاق اصلی نمایشگاه قرار داده شده‌اند که می‌توانید مشغول تحسین زیبایی آن‌ها شوید. مواردی که خواهید دید از حوزه معماری، تاریخ، چند فرهنگی، فرهنگ شهری و یا بسیاری دیگر از جنبه‌های زندگی در هلسینکی هستند. تمامی آثار نیز به زبان‌های انگلیسی، فنلاندی و سوئدی معرفی می‌شوند. در تمام طول سال می‌توانید در کنسرت‌های رایگانی که در لابی پایینی یا تالار ضیافت ساختمان شهرداری برگزار می‌شوند شرکت کنید. رویدادهای دیگر شامل دیدار با هنرمندان، کنفرانس‌های خبری و ... خواهند بود.

اسختمان شهرداری هلسینکی

 از شهرداری تا کلیسای جامع هلسینکی تنها پنج دقیقه پیاده راه در پیش دارید و می‌توانید در زمان بازدید به دیدن این کلیسای باشکوه و زیبای نئوکلاسیک که یکی از معروف‌ترین سازه‌های شهر است نیز بروید. یکی دیگر از جاذبه‌هایی که در این نزدیکی پیدا می‌کنید میدان بازار خواهد بود که در منطقه «کرونون هاکا» (Kruununhaka) واقع شده است. این میدان ۲۱ کیلومتر از فرودگاه هلسینکی فاصله دارد. اینجا در تمام روزهای سال به استثنا تعطیلات عمومی و مذهبی فنلاند باز بوده و همچنین می‌توانید در پارک نزدیک آن از یک پیک نیک دلچسب لذت برده و یا به یکی از رستوران‌ها و کافه‌های عالی دور شهرداری سر بزنید. به طور معمول جلسات شورای شهر در دومین چهارشنبه هر ماه برگزار می‌شود. عموم مردم می‌توانند از قسمت معینی شاهد این جلسات باشند. البته این جلسات فیلم‌برداری شده و از برخی شبکه‌ها نیز قابل تماشا هستند.

اسختمان شهرداری هلسینکی

معماری ساختمان شهرداری هلسینکی

ساختمانی که امروزه شاهد آن هستید، از زمان تکمیلش تا به امروز شاهد تغییرات زیادی بوده است. این بنا که در ابتدا به عنوان هتل ساخته شده بود، در دهه ۱۸۶۰ به کلی مورد بازسازی قرار گرفت. تالار ضیافت پیشین تبدیل به اتاق‌هایی برای هتل شد؛ هر چند بعداً هتل با مشکل کمبود تالاری برای مراسم‌های خود مواجه بود. در نهایت در سال ۱۸۶۳ یک تالار ضیافت توسط معماری به نام «اکسل هامپوس دالستروم» (Axel Hampus Dahlström) برای هتل طراحی شد.

با آغاز دهه ۱۸۸۰ به خاطر قدیمی شدن هتل، دوباره تغییراتی روی آن صورت گرفت. رمپ جلوی ورودی اصلی برچیده شده و یک تراس روی بام در اتصال با این قسمت ساختند. تالار ضیافت گسترش یافته و تغییرات آن در تابستان سال ۱۸۸۹ بالاخره به پایان رسید. شهرداری هلسینکی این ساختمان را در سال ۱۹۰۱ خریداری کرد و تمام هزینه‌های نوسازی آن را پرداخت نمود. در سال ۱۹۳۱ نوسازی خفیفی روی ساختمان صورت گرفت و بعد از اتمام اصلاحات در سال بعد از این ساختمان رسماً به عنوان محل استقرار شهرداری بهره برداری شد.

ساختمان شهرداری هلسینکی

در دهه ۱۹۵۰ مقامات مسئول تصمیم به مدرنیزه کردن امکانات ساختمان شهرداری گرفتند تا فضای اداری آن جذاب و به روز باشد. در سال ۱۹۶۰ یک رقابت معماری برگزار شد که از میان طرح‌های پیشنهادی آن طرحی را برای این منظور انتخاب کردند. از سال ۱۹۶۵ تا ۱۹۷۰ نوسازی ساختمان صورت گرفت. خروجی نهایی بنای ارزشمندی از نظر فرهنگی، تاریخی و معماری بود. تغییرات قسمت‌های مختلف ساختمان شهرداری تا سال‌های اخیر نیز ادامه داشته است.

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}