خوش آمدگویی بارسلون با دروازه پیروزی

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/3/6
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

دروازه پیروزی بارسلون با رنگ زیبای آجری‌اش برای نمایشگاه بین‌المللی سال ۱۸۸۸ ساخته شد. در ساخت این طاق پیروزی نمادهای متعددی از فرهنگ اسپانیا را می‌توان دید.

تور اروپا

دروازه پیروزی بارسلون یک سازه رنگی آجری به سبک «مودِخار» است. این طاق پیروزی که توسط یک معمار مدرنیست به نام «جوزپ ویلاسکا» (Josep Vilaseca) طراحی شده، با تعداد زیاد تندیس‌ها و نقش برجسته‌اش برای بازدیدکنندگان خودنمایی می‌کند. این طاق زیبا برای نمایشگاه بین‌المللی بارسلون در سال ۱۸۸۸ ساخته شد که در پارک «سیوتادیا» (Ciutadella) قرار داشت. طاق پیروزی در انتهای یک تفرجگاه عریض واقع شده بود و به عنوان ورودی نمایشگاه عمل می‌کرد. طراحی دروازه زیبای پیروزی که توسط معمار کاتالونیایی صورت گرفته بود، با الهام از طاق نصرت‌های معروفی مانند طاق نصرت پاریس ساخته شد. آجرکاری رنگی و چشم نواز آن برگرفته از سبک مودخار، متعلق به معماری مورها است.

ارتفاع دروازه پیروزی بارسلون ۳۰ متر بوده و با کاشی‌های سرامیکی و نقش برجسته‌های سنگی متعددش چشم را به سمت خود جذب می‌کند. بالای قسمت جلوی دروازه که توسط «جوزپ رینس» (Josep Reynés) طراحی شده شهر بارسلون را به نمایش می‌گذارد که در حال خوشامد گویی به بازدیدکنندگان است. طرف دیگر که توسط «جوزپ لیمونا» (Josep Llimona) کار شده، مراسم اهدای جوایز را به تصویر می‌کشد. قسمت راستی دروازه اثر «آنتونی ویلانوا» (Antoni Vilanova)، نمادی از صنعت، تجارت و کشاورزی بوده و قسمت چپ نیز اثر «ترکاتو تاسو» (Torcuato) نمادی از تجارت و هنرهای گوناگون است.

طاق پیروزی بارسلون

دروازه پیروزی بارسلون با نقش برجسته‌‌ای سنگی از نشان رسمی اسپانیا شکوه خاصی دارد. دو شیر غران در دو طرف این نشان حضور دارند که در بالای آن یک تاج قرار گرفته است. در قسمت پایینی علامت تمام استان‌ها را مشاهده می‌کنید. نشان مرکزی که اندکی بزرگ‌تر از بقیه و بر روی سنگ بنا نقش بسته، نماد شهر بارسلون را به تصویر می‌کشد. دوازده تندیس زنی که می‌بینید به نمادی از شهرت برای تزئین دروازه به کار رفته‌اند.

طاق پیروزی بارسلون

خفاش‌های سنگی الحاقی روی طاق پیروزی نشان پادشاه «ژائومه» (Jaume) اول هستند. تحت حکومت این شاه، بارسلون از نظر اقتصادی رشد قابل توجهی کرده و همچنین وی شهرهای والنسیا، «منورکا» (Menorca) و «مایورکا» (Mallorca) را نیز از چنگ مورها آزاد کرد. خفاش افسون شانس او بود و هنوز هم نشان شهر والنسیا به شمار می‌رود. این خفاش‌ها را بارها و بارها در سازه‌های مدرن و آرنووی کاتالونیا خواهید دید. نمادهای حیوانی بسیار زیاد در مدرنیسم استفاده می‌شدند که نشانی از آزادی و استقلال کاتالونیا بود. دسترسی به این یادمان زیبا و باشکوه، از طریق ایستگاه متروی طاق پیروزی بسیار آسان بوده و از پارک سیوتادیا نیز پیاده‌روی اندکی برای رسیدن به آن لازم است.

طاق پیروزی بارسلون


صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}