پارک و موزه صلح هیروشیما

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/3/1
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

حادثه هیروشیما، خاطره تلخی است که در حافظه کشور ژاپن نقش بسته. در محل انفجار بمب هسته‌ای، امروزه پارک و موزه‌ای به نام «یادبود صلح» تأسیس شده که این ماجرای دردناک تاریخی را برای بازدیدکنندگان شرح می‌دهد.

تور اروپا

سفر به ژاپن در تورهای آژانس مسافرتی ایوار

پارک یادبود صلح هیروشیما، یکی از برجسته‌ترین نقاط دیدنی شهر به شمار می‌رود. حتی بازدیدکنندگانی که به دنبال آن نیستند هم ناگاه خود را روبه‌روی پارکی بزرگ با ۱۲۰,۰۰۰ متر مربع مساحت می‌یابند. درختان، چمن‌ها و مسیرهای پیاده‌روی داخل پارک در تضاد قابل توجهی نسبت به مرکز شهر هستند.

قبل از انفجار بمب، محلی که امروزه پارک صلح را در آن می‌یابید، قلب سیاسی و تجاری شهر بود. به همین خاطر هم هدف انتخابی خلبان بمب افکن واقع شد. چهار سال پس از انداختن بمب، تصمیم بر آن بود که منطقه دوباره توسعه نیابد اما به جای آن، تبدیل به پارکی برای یادبود حادثه شود. یکی از اصلی‌ترین بخش‌هایی که در پارک شکل گرفت، موزه یادمان صلح است که از دو ساختمان تشکیل می‌شود. در این موزه تاریخ هیروشیما و حادثه بمب هسته‌ای مورد بررسی قرار می‌گیرد. البته توجه اصلی بر روی رویدادهای ۶ آگوست است: انداختن بمب و نتایج آن در درد و رنج بشریت. جزئیات به نمایش در آمده بسیار غم‌انگیز و دردآور هستند، اما مدام یادآوری می‌کنند که باید قدر صلح را دانست.

موزه و پارک صلح هیروشیما

ساختمانی که در این پارک تحت عنوان گنبد A-Bomb وجود دارد، بقایای تالار توسعه صنعتی استانی سابق است. این بنا در گذشته به عنوان مکانی برای توسعه صنعت‌های هیروشیما مورد استفاده قرار می‌گرفت. زمانی که بمب منفجر شد این ساختمان جزو معدود سازه‌هایی بود که توانست سر پا بایستد و تا به امروز نیز باقی بماند. این بنا که جزو میراث جهانی یونسکو به شمار می‌رود پیوندی دردناک به گذشته تکرار نشدنی هیروشیما به حساب می‌آید. بین این سازه و موزه هیروشیما گورستانی نمادین برای قربانیان انفجار هسته‌ای ساخته شده است. این گور خالی از یک مقبره طاق دار برای کسانی که به خاطر انفجار بمب و یا تشعشعات بعدی آن کشته شدند تشکیل می‌شود. در زیر طاق سنگی وجود دارد که نام تمامی این قربانیان روی آن حک شده و مجموع آن‌ها از ۲۲۰,۰۰۰ نفر نیز تجاوز می‌کند.

موزه و پارک صلح هیروشیما

هر ساله در روز سالگرد بمب، مراسمی در پارک برپا می‌شود. در این مراسم بعد از سخنرانی‌ها حلقه‌های گل بر روی گور نمادین قرار گرفته و در ساعت ۸:۱۵ صبح، یعنی زمان دقیق انفجار همگی یک دقیقه سکوت می‌کنند. بعد از این فعالیت‌های دیگری نیز در طول روز صورت می‌گیرند و بسیاری از کارمندان برای کمک و راهنمایی بازدیدکنندگان خارجی استخدام می‌شوند. بازدید از موزه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۸ امکان‌پذیر بوده و ۳۰ دقیقه قبل از پایان ساعت کاری فروش بلیط به پایان می‌رسد. هزینه ورودی ۲۰۰ ین خواهد بود. این موزه 30 و 31 دسامبر بسته است.

موزه و پارک صلح هیروشیما

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}