گردشی به یاد ماندنی در تپه سیگنال کیپ تاون

ساناز محمدی
 • ساناز محمدی
 • 1396/4/1
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

سبد پیک نیک خود را جمع کنید، چند ساندویچ و مقداری نوشیدنی با خود بردارید و به سمت تپه سیگنال بروید و گردشی خاطرانگیزی را برای خودتان رقم بزنید.

تور اروپا

«تپه سیگنال» (Signal Hill) یا «کفل شیر» یک تپه برجسته و با شیبی صاف در کیپ تاون (Cape Town) کشور آفریقای جنوبی و در کنار «سرشیر» (Lion’s Head) و «کوه تیبِل» (Table Mountain) قرار دارد. پارک ملی تیبل ماونتین تمام مسیر «کیپ‌ پوینت» تا تپه سیگنال امتداد یافته به طوری که این تپه به نوعی مرز پارک را نشان می‌دهد. تپه سیگنال یکی از معدود مکان‌هایی است که هنوز پوشش گیاهی مشابه شبه جزیره «شال رنسترولد» (Shale Renosterveld) را که در خطر انقراض قرار دارد، حفظ کرده است. رشد شهری در حال حاضر اکثر این اکوسیستم‌ها را پوشش داده، اما به جز بخش کوچکی در «قله شیطان»، تپه سیگنال تنها نمونه زنده از این پوشش در جهان است. در این تپه، شاهد غروب خورشیدی زیبا و دل‌انگیز خواهید بود.

سفر به آفریقای جنوبی با تورهای آژانس مسافرتی ایوار

در قرن هفدهم و هجدهم، هلندی‌ها سه پست نگهبانی در این منطقه داشتند که یکی در بالای «کلوف نیک»، یکی بالای «سر شیر» و آخری بر روی تپه «سیگنال» بود. آنها با استفاده از شلیک تیر و برافراشتن پرچم پیام‌های مختلفی را به افراد بومی منتقل می‌کردند. این پیام‌رسانی تا «رودخانه شور» قابل دریافت بود و به «تیخِربرخ» نیز (tygerberg) ارسال می‌شد. آنها با برافراشتن پرچم‌های خاصی کشاورزان را از ورود کشتی‌های جدید به بندر آگاه می‌کردند و آنها محصولات خود را برای فروش به خدمه کشتی‌ها به ساحل می‌آوردند؛ پرچم‌ها حتی ملیت کشتی‌ها را نیز برای آنها مشخص می‌کردند. به علت موقعیت جغرافیایی و مکانی و ارتفاع مناسب، این تپه مکان مناسبی برای آزمایش هواپیماها و پاراگلایدرها است و موسسه نجوم و رصد آفریقای جنوبی نیز برای مشاهدات و رصدهای خود از آن استفاده می‌کند.

تپه سیگنال کیپ تاون

سیگنال، تپه‌ی عاشقان

تماشای مناظر از ارتفاع 350 متری، به ویژه در شب، همراه با شامی لذیذ، سفری به یاد ماندنی برای شما رقم خواهد زد. در  شب‌های تابستان زوج‌های جوان، اوقات خود را در این تپه در زیر نورهای زیبا و منظره رمانتیک تیبل ماونتین سپری می‌کنند و از این‌رو، تپه سیگنال کمی شبیه به «خیابان عشاق» می‌شود. با تمام زیبایی‌های تپه سیگنال در شب، هر چه به پایان شب نزدیک می‌شویم از امنیت این مکان کاسته می‌شود، پس بهتر است به شهر برگردید و در میان مردم، از زندگی شبانه و رستوران‌های دوست داشتنی آن لذت ببرید.

تپه سیگنال کیپ تاون

جاذبه‌‌های اسلامی تپه سیگنال

مقبره‌ها یا «کرامات‌های» متعددی برای مبلغان مسلمان و رهبران مذهبی بر روی تپه سیگنال دیده می‌شود. یکی چشمگیرترین این مکان‌های مذهبی، یک ساختمان مربعی سفید رنگ با گنبد سبز متعلق به «شیخ محمدحسن غیب» (شاه القدری)، یکی از پیروان شیخ یوسف است. مقبره‌های دیگر شامل مستطیل‌های برافراشته هستند که با اطلس تزئین شده‌اند و هنوز توسط برخی از مسلمانان محلی بازدید می‌شوند. برای دسترسی به تپه سیگنال از جاده «بایتِنفراخ» (Buitengracht) که در ادامه به جاده کلوف نیک تبدیل می‌شود، با ماشین به بالای کوه بروید. در بالای تپه (در گوشه کلوف نیک و جاده تافِلبِرگ) به سمت راست پیچیده و وارد جاده تپه سیگنال شوید. کم کم باید خیابان‌های سر شیر را در سمت چپ خود ببینید که افرادی در حال پارک کردن ماشین خود و پیاده‌روی هستند. نقاط دیده‌بانی زیادی در مسیر وجود دارد که البته نطقه دیده‌بانی اصلی در تپه سیگنال و آخر جاده و با فاصله 10 دقیقه رانندگی از سر شیر قرار دارد.

تپه سیگنال کیپ تاون

ساناز محمدی ساناز محمدی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}