معبد دبود، تاریخ مصر باستان در دل مادرید

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/4/3
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

معبد «دِبود» (Debod) یک معبد باستانی مصری است که امروزه در پارک غربی مادرید قرار دارد. هر چند این معبد در گذشته در کشور مصر ساخته شده بود اما در سال ۱۹۶۰ آن را قطعه قطعه کرده و ۱۰ سال بعد به اسپانیا منتقل کردند تا از ویرانی آن به خاطر ساخت یک سد جلوگیری شود.

تور اروپا

سفر به شهر سرزنده‌ مادرید در تور ۸ روزه اسپانیا

تاریخ ساخت معبد دبود مادرید به ۲۲۰۰ سال قبل در قرن دوم قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد و فرعون بطلمیوس چهارم آن را پی ریزی کرد. محل سابق این سازه در شهر کوچکی به نام دبود در کرانه رود نیل در جنوب مصر بود. این معبد را وقف الهه ایسیس و خدای آمون ساختند. در قرن ۶ میلادی بعد از تغییر مذهب نوبیا به مسیحیت، معبد را مهر و موم نموده و رها کردند. در سال ۱۹۶۱ مصر شروع به ساخت سدی به نام «آسوام» (Aswam) کرد و بسیاری از معابدی که در نزدیکی این منطقه بودند به خاطر خطر آب گرفتگی قطعه قطعه شده و به مکان‌های جدیدی منتقل گردیدند. از این میان ۴ معبد به کشورهای دیگر انتقال یافت که برای حفظ و نگهداری آن‌ها به مصر کمک کرده بودند: معبد «دندور» (Dendur) به آمریکا، «السیا» (Ellesiya) به ایتالیا، «تافا» (Taffa) به هلند و معبد دبود که به کشور اسپانیا منتقل شدند.

ساختمان دبود دوباره تکه تکه بر روی هم نصب شده و در سال ۱۹۷۲ آن را به روی عموم مردم باز کردند. در نصب دوباره معبد، جهت شرق به غرب آن را نیز رعایت کردند و برای درک بهتر بازدیدکنندگان از شکوه مکان این سازه، طرح‌های تزئینی و تاریخش، مدل‌هایی به همراه ویدئو و سایر فایل‌های صوتی تصویری به نمایش در می‌آید.

بازدید از معبد دبود

بازدیدکنندگان می‌توانند همه روزه به رایگان از معبد دبود دیدن کنند. درهای معبد هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ و همچنین از ۱۶ تا ۱۸ باز هستند. ساختمان معبد دبود دو طبقه دارد؛ در طبقه اول تندیس‌های مصری و نقاشی‌هایی که تصوری از معابد گذشته مصر به ما می‌دهند به چشم می‌خورد. در طبقه دوم نیز یک موزه کوچک وجود دارد که اطلاعاتی درباره مکان اصلی معبد و تاریخچه آن را به بازدیدکنندگان ارائه می‌کند. برای حفظ هر چه بهتر بنا، در هنگام بازدید از داخل معبد تنها ۳۰ نفر به طور همزمان مجاز به ورود هستند و مدت زمان حضورشان نیز بیش از ۳۰ دقیقه نخواهد بود.

معبد دبود مادرید

برای رسیدن به معبد دبود می‌توانید از خط ۳ مترو استفاده کرده و در ایستگاه میدان اسپانیا پیاده شوید. معبد با پای پیاده تنها ۴ دقیقه از میدان فاصله دارد. اگر بعد از بازدید معبد قصد سر زدن به جاذبه‌های گردشگری همین حوالی را داشتید، به شما یادمان سروانتس در مرکز میدان اسپانیا، قصر سلطنتی مادرید، باغ‌های «ساباتینی» (Sabatini)، پارک غربی، موزه «سِرالبو» (Cerralbo) و رستوران‌های اطراف با غذاهای اسپانیایی لذیذ را پیشنهاد می‌کنیم.

معبد دبود مادرید


صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,990

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}