برج‌های سرانوس، بزرگ‌ترین دروازه‌های گوتیکی اروپا

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/4/11
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

برج‌های سرانوس در شهر والنسیا، بزرگ‌ترین دروازه‌های گوتیکی در کل اروپا به شمار می‌روند. این برج‌ها به عنوان بخشی از دیوار دفاعی شهر در انتهای قرن ۱۴ ساخته شدند. این برج‌ها شکلی پنج ضلعی داشته و تزئینات معماری گوتیکی را در آن‌ها می‌توان مشاهده کرد.

تور اروپا

سفر به شهر بندری والنسیا در تورهای اسپانیا

هزار سال پیش، دیوارهای محکمی از والنسیا در برابر مهاجمین و ارتش‌ دشمنان محافظت کرده و هر کسی آرزو داشت بتواند به یکی از ۱۲ دروازه یادمانی آن دسترسی پیدا کرده و از آن عبور کند. امروزه این دیوارهای قرون وسطایی دیگر وجود ندارند اما دو دروازه هنوز هم سر جای خوی ایستاده‌اند: برج‌های «سرانوس» (Serranos) به سمت شمال و برج‌های «کوارت» (Quart) به سمت غرب. از آن زمان که در اواخر قرن ۱۴ ساخت مجموعه به پایان رسید، برج سرانوس دروازه اصلی به سمت والنسیا محسوب می‌شد. در گذشته دسته‌های سلطنتی پادشاهانی که برای بازدید به اینجا می‌آمدند از همین دروازه عبور می‌کردند و برای مدتی طولانی برج‌های با ابهت گوتیکی به عنوان زندانی برای نجیب زادگان استفاده می‌شد. طی جنگ داخلی اسپانیا، برج سرانوس از آثار هنری موزه پرادو محافظت می‌کرد.

برج های سرانوس والنسیا

با توجه به قدمت این سازه، وضعیت کنونی آن در امروز بسیار قابل توجه است. تماشای این یادمان برجسته تاریخی چه از «توریا» (Turia) بر روی پل سنگی یا از داخل خود دیوارها بسیار تحسین برانگیز خواهد بود. امروزه برج‌های سرانوس به روی عموم مردم باز هستند و می‌توانید به بالای آن‌ها رفته و از مناظر بی‌بدیل مرکز شهر و رودخانه لذت ببرید.

برج های سرانوس والنسیا

در لبه غربی دیوارهای شهر، برج‌های کوارت به همان کیفیت و تازگی باقی نمانده‌اند. این برج‌ها را از لحاظ بزرگی و قدمت نمی‌توان با برج‌های سرانوس مقایسه کرد؛ اما از نظر مناظری که می‌توانید از بالای آن‌ها تماشا کنید، کوارت از سرانوس پیشی می‌گیرد. شاید جنبه جالب توجه برج‌های کوارت را بتوان آثار واضح بمب‌گذاری نیروهای ناپلئون در محاصره والنسیا دانست که در سال ۱۸۰۸ اتفاق افتاد. در نزدیکی دروازه تندیسی از «ال پایِتِر» (El Palleter) قرار دارد که مردمش را به جنگ علیه فرانسوی‌ها تحریک کرد. البته جالب است بدانید این فرد تنها یک پارچه فروش ساده بود!

برج های سرانوس والنسیا

چه از بالای برج‌های سرانوس و چه از بالای برج‌های کوارت، به‌ هرحال می‌توانید درک خوبی از اندازه والنسیای قرون وسطایی به دست آورید. در واقع اگر به نقشه امروزی شهر والنسیا نگاه کنید، به راحتی می‌توانید محل دیوارهای قرون وسطایی را تشخیص دهید. کافی است سه جاده بزرگی که به دور بافت قدیمی شهر کشیده شده‌اند را دنبال کنید. وقتی به عظمت و زیبایی باقیمانده‌های دیوار قرون وسطایی می‌نگرید، حتماً شما هم از ویران شدن ۱۰ دروازه دیگر و دیوارهای آن متأسف می‌شوید.

برج های سرانوس والنسیا

ساعت بازدید از این یادمان تاریخی سه‌شنبه تا شنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۴ و از ۱۶:۳۰ الی ۲۰:۳۰ و در روزهای یکشنبه و تعطیلات رسمی این ساعت از ۱۰ الی ۱۵ خواهد بود. این یادمان در روزهای دوشنبه بسته است. هزینه بلیط برای هر نفر بزرگسال حدود ۲ یورو و برای کودکان ۷ تا ۱۲ سال ۱ یورو بوده و در روزهای یکشنبه نیز برای همه رایگان حساب می‌شود. اگر قصد بازدید از جاذبه‌های دیگر شهر والنسیا را نیز داشتید به شما موزه سرامیک، موزه هنرهای زیبا، کلیسای جامع والنسیا، موزه هنرهای مذهبی، انستیتوی هنر مدرن والنسیا و بازار مرکزی شهر را پیشنهاد می‌کنیم. در هر کدام از این جاذبه‌ها با بخشی جذاب از تاریخ و فرهنگ این شهر زیبا و رنگارنگ روبه‌رو می‌شوید و تجربه‌ سفرتان بسیار غنی‌تر خواهد شد.


صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}