خیابان بانهوف، لوکس‌ترین خیابان خرید در سوئیس

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/3/17
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

خیابان بانهوف در شهر زوریخ، یکی گران‌ترین و منحصر به فردترین خیابان مختص خرید در سوئیس و اروپا به شمار می‌رود و در آن برندهای بسیار لوکسی مانند رولکس، شانل و بِربِری را خواهید دید.

تور اروپا

بازدید از زوریخ حتماً شامل گشت و گذاری در خیابان بانهوف نیز می‌شود. چه برای تماشای ویترین مغازه‌ها یا برای خرید به اینجا بیایید، به هر حال تماشای این بهشتِ عاشقان خریدهای لوکس، شما را شگفت زده خواهد کرد. اگر وارد هیچ مغازه‌ای نشده و فقط به قدم زدن بپردازید طی کردن سر تا ته خیابان ۲۰ دقیقه طول خواهد کشید. قطعاً اگر مشغول خرید بشوید این زمان چند برابر طولانی‌تر می‌شود. در طول این خیابان از رستوران‌ها گرفته‌ تا مغازه‌های مد و سوغاتی فروشی را می‌توانید پیدا کنید. همچنین برخی از بهترین خوردنی‌های سوئیس مانند شکلا‌ت‌های معروفش را می‌توانید بیابید. دیپارتمنت استورهای بسیار معروفی مانند COOP، «مانور» (Manor) و همچنین دیپارتمنت استور لوکس «گلوبوس» (Globus) در اینجا حضور دارند. اگر با تور سوئیس راهی شهر زوریخ شدید، بانهوف باید اولین ایستگاه بازدید شما باشد.

خیابان بانهوف امروزی که ۱/۲ کیلومتر طول دارد حدود ۱۵۰ سال قبل ساخته شد. این خیابان ساحل دریاچه زوریخ را به ایستگاه قطار اصلی پیوند می‌دهد. اینجا با حضور برندهای بسیار بزرگ، مغازه‌های ساعت فروشی و همچنین یکی از اندک کسب و کارهای خانوادگی باقیمانده در سوئیس به نام «برونوس» (Brunos)، یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین خیابان‌های خرید این کشور به حساب می‌آید. تماشای دنیا از پشت ویترین این مغازه با کلاه‌های کلاسیک و پاپیون‌هایش یک چیز بسیار نادر در این خیابان به شمار می‌رود.

در گذشته رقابت زیادی بین مغازه‌ها وجود داشت اما متأسفانه بسیاری از آن‌ها ناپدید شدند و تنها فروشگاه‌هایی با محصولات بسیار لوکس مانند شانل، بِربِری و برونوس باقی مانده‌اند. در طی یک ارزیابی سالیانه از بخش خرده فروشی، فهرستی از گران‌ترین خیابان‌های خرید کل دنیا منتشر شد که در سال ۲۰۱۶ خیابان بانهوف در رده نهم قرار داشت.

خیابان بانهوف زوریخ

قدیمی‌ترین کسب و کار این خیابان معروف، شیرینی پزی و کافه «اشپرونگلی» (Sprüngli) بوده که جزو اندک مغازه‌هایی به شمار می‌رود که مالک زمین خود در خیابان بانهوف است. اکثر املاک این خیابان تحت مالکیت بانک‌ها و در مواردی نادر افراد و خانواده‌ها بوده و مواردی از این دست که شامل برونوس و شرکت‌های بیمه می‌شود انگشت شمارند. هیچ کس نمی‌داند در آینده چه پیش می‌آید؛ شاید قیمت اجاره‌ها آنقدر بالا برود که دیگر بسیاری از فروشگاه‌ها نتوانند آن را پرداخت کنند. چیزی که قبل‌تر نیز در این خیابان اتفاق افتاده است.

خیابان بانهوف زوریخ

یکی از معروف‌ترین دیپارتمنت استورهای خیابان بانهوف، شعبه زوریخ «مانور» (Manor)، یکی از چهار دیپارتمنت استور این خیابان است که در میان بقیه مقاصد خرید به نظر اقتصادی‌تر می‌نماید. مانور در ساختمان «اسکار وبر» (Oscar Weber) قرار دارد. البته این فروشگاه بزرگ به علت افزایش نامتعارف اجاره که پیش‌تر گفتیم در معرض بسته شدن است. توصیه می‌کنیم فقط روی خیابان بانهوف تمرکز نکنید زیرا در برخی از خیابان‌های فرعی نیز چیزهای ارزشمندی پیدا می‌شود. یکی از این خیابان‌ها «اوگوستینر» (Augustiner) خواهد بود که متعلق به دوران قرون وسطایی است و خانه‌هایش ورودی‌های زیبایی دارند. خیابان بانهوف در نزدیکی تفرجگاه دریاچه به پایان می‌رسد. در این ناحیه می‌توانید از کروزهای روی دریاچه لذت ببرید و خستگی چند ساعت خرید را از تن به در کنید.

خیابان بانهوف زوریخ

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}