والنسیا، قطعه‌ ای از آسمان بر روی زمین

ساناز محمدی
 • ساناز محمدی
 • 1396/4/22
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

چشم‌انداز بسیار زیبای شهر والنسیا، بناهای تاریخی، و موزه‌های هنری این شهر ساحلی، شما را شیفته و مسحور خود خواهد کرد.

تور اروپا

سفر به شهر بندری والنسیا در تورهای اسپانیا

در یک منظره ساحلی رویایی، در زیر اشعه‌های گرم خورشید جنوب، شهر بندری و مدیترانه‌ای «والنسیا»، که به گفته قدیمی‌ها «قطعه‌ای از آسمان که روی زمین افتاده است»، شما را به سمت خود فرامی‌خواند. به عنوان پایتخت قدیمی پادشاهی والنسیا، این شهر دارای میراث فرهنگی بی‌شماری است. در ادامه با مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری والنسیا آشنا خواهیم شد.

1. لونخا د لا سِدا

این سازه باشکوه سبک گوتیگ در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده است تا میزبان مرکز مبادله ابریشم شهر باشد؛ بازاری که در آن ابریشم مشهور والنسیا توسط بازرگانان خرید و فروش می‌شد. این ساختمان به یک قلعه قرون وسطایی با نمای کنگره‌دار و برج‌های تنومند شباهت دارد و نمای بیرونی آن دارای درها، پنجره‌ها و ناودان تزئینی بسیار زیبا است. بازدیدکنندگان می‌توانند از 144 پله سنگی راه‌پله مارپیچ برج بالا بروند و نمای خیره‌ کننده‌ای از شهر هدیه بگیرند. در روزهای یکشنبه، از لونخا د لا سِدا  (Lonja de la Seda) به عنوان محل برگزاری نمایشگاه‌های سکه و تمبر استفاده می‌شود.

والنسیا

2. شهر هنر و علم

گردشگران می‌توانند دنیای پیشرفته هنر و علوم را در این گوشه دنیا تجربه کنند. «کیوداد دِ لاس آرتِس ایلاس فیِنفیَس» (Ciudad de las Artes y las Ciencias) یکی از مراکز معروف نمایشگاه‌های فرهنگی و علمی است. در یک فضای دو کیلومتری در امتداد رود «توریا»، این مجموعه شامل چندین نمونه خیره‌ کننده از معماری آوانگارد طراحی شده توسط معمارانی چون «سانتیاگو کالاتراوا» (Santiago Calatrava) و «فلیکس کاندلا» (Félix Candela) است.

والنسیا

3. موزه سرامیک‌ ها

در مجاورت کلیسای سن مارتین (San Martín) عمارت چشم‌نواز قرن هجدهمی «پالاسیو دِل مارکز دِ داس آگواس» (Palacio del Marqués de Dos Aguas) واقع است. کاخ «مارکزیس» (Marquise) به خاطر نمای زیبای مزین به یک دروازه مرمرین ظریف شناخته می‌شود. این کاخ اشرافی هم‌ اکنون میزبان موزه ملی سرامیک است. این موزه دارای بیش از 5 هزار ظرف سفالین سنتی از والنسیا و حومه آن، سفالینه‌های رومی، یونانی و عربی است. همچنین چینی‌های مرغوب ساخته شده در چین و ژاپن به همراه آثاری مدرن از «ماریانو بنلیور» (Mariano Benlliure) و «پیکاسو» از دیگر جاذبه‌های این موزه هستند.

دیدنی های والنسیا

4. موزه هنرهای زیبا

موزه هنرهای زیبا، مکانی ایده آل برای کشف میراث هنری منطقه والنسیا است. در این موزه مجسمه‌ها، تابلوهای نقاشی و یافته‌های باستانی در معرض دید عموم قرار گرفته است. از میان آثار ارزشمند موزه می‌توان به نقاشی‌های «فرِی بونیفیسیو فِرر» (Fray Bonifacio Ferrer)، «هیرونومیس بوش» (Hieronymus Bosch) و همچنین آثار برجسته «شام آخر»، «سنت برونو» (Saint Bruno) و «سنت جرومو» (Saint Jerome) اشاره کرد. در کنار موزه هنرهای زیبا، باغ «خاردینس دل ریل» (Jardines del Real) قرار دارد؛ یک فضای سبز زیبا و آرامش‌بخش که مملو از مجسمه‌ها، چشمه‌ها و مسیرهای پیاده‌روی است.

والنسیا

5. کلیسای جامع والنسیا

کلیسای جامع والنسیا یک کلیسای گوتیک با شکوه و برجسته است که در بالای شهر قرار دارد و در محوطه مسجد مقدس «موریه» در قرن 13 ساخته و در قرن 17 بازسازی شد. بیرون این کلیسا، ترکیبی از عناصر معماری اصلی رومی، گوتیک و باروک است. این کلیسا و اطراف آن، دارای محیطی آرامش‌بخش و چشم‌نواز است. این کلیسا، صحنه ای از حضور 12 یار حضرت مسیح (ع) و حضرت مریم (س) را نمایش می‌دهد.

والنسیا

6. موزه هنرهای مذهبی

ساختمان « کُلخیو دِل پاتریرا» (Colegio del Patriarc) یک ساختمان نفیس عصر رنسانس با یک محوطه چشم‌نواز است که بین سال‌های 1586 و 1610 ساخته شده است. این ساختمان در ابتدا توسط «خوان د ریبرا» (Juan de Ribera)، اسقف اعظم والنسیا برای تعلیم کشیشان تاسیس شده است. در اقامتگاه او، نقاشی‌های شگفت‌انگیز زیادی از بزرگ‌ترین نقاشان دوران به چشم می‌خورد. در مدرسه دینی «ایگلسیا کورپوس کریستی» (Iglesia Corpus Christi) یک نقاشی بی‌نظیر از اثر شام آخر ریبالتا قرار دارد که زینت‌بخش محراب بالا است.

دیدنی های والنسیا

 7. کلیسای سنت توماس و سن فلیپ نِری

کلیسای «سنت توماس و سنت فیلیپ» که در سال 1725 ساخته و به عنوان یک بنای ملی شناخته شده، با گنبد خیره‌ کننده‌ی آبی‌ رنگش، نمونه بسیار زیبایی از سبک مدیترانه‌ای والنسیا به نمایش می‌گذارد. این کلیسا با نمای باروک (Baroque) تزیین و طرح معماری آن با تقلید از کلیسای «جِزو» (II Gesú) در رم کار شده است. فضای داخلی شگفت‌انگیز این کلیسا دارای یک بخش مرکزی بسیار وسیع با چندین رواق جانبی است. مراسم عبادت کاتولیک‌ها به طور روزانه در کلیسا برگزار می‌شود اگرچه؛ این بنای باشکوه پذیرای بازدید عموم نیست.

دیدنی های والنسیا

8. جشنواره فالاس

هرساله در ماه مارس، والنسیا صحنه برگزاری «جشن سن خوزه» (جشن فالاس - Fallas) است. این جشن مذهبیِ دوست‌ داشتنی به خاطر شمایل خلاقانه‌اش شناخته می‌شود، شمایلی که با کاغذهای مچاله ساخته می‌شوند. این شمایل در خیابان‌ها نصب شده و در نیمه‌های شب آخرین روز برگزاری جشن، سوزانده می‌شوند. ریشه‌های این سنت به قرون وسطی برمی‌گردد، هنگامی که نجارها و سایر پیشه‌وران، بقایای زائد چوب و سایر مواد را در جشن سنت خوزه آتش می‌زدند.

دیدنی های والنسیا

9. موسسه هنر مدرن والنسیا

موسسه هنر مدرن والنسیا که در یک ساختمان عجیب و غریب فضایی ساخته شده، میزبان هنر آوانگارد قرن بیستم است. این موسسه کلکسیونی دائمی از تمامی جنبش‌های مدرن را در خود جای داده است، از «آبستره» و «پاپ آرت» گرفته تا «اینفرمالیسم» و «نیو فیگوراتیو». این موزه همچنین میزبان نمایشگاه‌ها، سخنرانی‌ها و کارگاه‌های آموزشی است. یک اتاق زیرزمینی که نمایانگر ویرانه‌های شهر والنسیا در قرون وسطی است نیز در این موزه وجود دارد. این بقایای باستانی در طول ساخت بنای موزه کشف شده‌اند.

دیدنی های والنسیا

10. برج های سرانوس

برج « تورِس دِ سرانوس» (Torres de Serranos) نماد اصلی والنسیا و نمایانگر دروازه این شهر قدیمی و یادآور دورانی است که شهر دارای دیوارهای دفاعی بود. باروهای این برج در قرن چهاردهم میلادی در بالای ابنیه رومی ساخته شده‌اند. در سال 1930، برج‌های «سرانوس» شکوه سابق خود را بازیافتند. از بالای این برج‌های عظیم، بازدیدکنندگان می‌توانند چشم‌اندازهای بی‌نظیری از فضای شهر را به نظاره بنشینند. گذرگاه ورودی دروازه دارای تزئینات ظریف سبک گوتیک و دو حفاظ است.

والنسیا


ساناز محمدی ساناز محمدی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}