معبد کیومیزو درا و اعتقادات عجیب گذشتگان

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/4/23
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

یکی از معروف‌ترین معابد ژاپن، معبد «کیومیزو درا» (Kiyomizu Dera) به معنی «آب پاک» است. این معبد در سال ۷۸۰ میلادی در کیوتو ساخته شد و هنوز هم به عنوان یک معبد بودایی ژاپنی فعالیت می‌کند.

تور اروپا

سفر به کره جنوبی با آژانس مسافرتی ایوار

اگر چه کیومیزو درا در سال ۷۸۰ بنیان نهاده شد، اما مجموعه‌ معبدی که امروزه شاهدش هستید در سال ۱۶۳۳ توسط سومین شوگان «توکوگاوا» (Tokugawa) مورد بازسازی قرار گرفت. انعکاس معماری این معبد را در بسیاری از معابد سر تا سر ژاپن می‌توان شناسایی کرد. کیومیزو درا در سال ۱۹۹۴ به فهرست میراث جهانی یونسکو افزوده شد.

دیدنی‌های کیومیزو درا

این معبد در دامنه تپه‌ای بسیار زیبا و دیدنی در شرق کیوتو واقع شده است. خیابان باریکی که به سمت معبد می‌رود پر از مغازه‌های سوغاتی فروشی، رستوران و مسافرخانه‌های سنتی ژاپنی بوده و در حوالی آن نیز می‌توانید غذاهای سنتی خوشمزه‌ای را تهیه کنید. در این مکان فروشندگان دوره‌گردی را می‌بینید که به شما طلسم، عود و «اومیکوجی» (O-mikuji) یا همان ورق‌های طالع‌بینی را پیشنهاد می‌کنند.

معبد کیومیزو درا - کیوتو

تالار اصلی کیومیزو درا وقف «کانون» (Kannon)، الهه شفقت و مهربانی بودایی‌ها شده است. اینجا به خاطر ایوانی با ۱۳۹ ستون چوبی شهرت دارد که رو به تپه قرار داشته و مناظر شگفت‌انگیزی از شهر را به شما هدیه می‌کند. مناظر و محوطه معبد به ویژه در فصل‌های بهار و پاییز بسیار دیدنی هستند. در دوران «اِدو» خرافه‌ای وجود داشت که می‌گفت اگر کسی بتواند بعد از پریدن از تراس این معبد جان سالم به در ببرد، آرزویش برآورده می‌شود. از بین ۲۳۴ پرشی که به ثبت رسیده حدود ۸۵ درصد آن‌ افراد زنده ماندند!

معبد کیومیزو درا - کیوتو

در زیر تالار اصلی، آبشار «اوتوا نوتاکی» (Otowa no taki) قرار دارد که نامش به معنای «صدای پرها» بوده و از آن سه کانال آب به سمت دریاچه می‌روند. بازدیدکنندگان معبد، فنجان‌های فلزی خود را با آب آبشار پر کرده و به نیت سلامتی، طول عمر و خرد آن را می‌نوشند. بنا به سنت اعتقاد داشتند اگر کسی حریص بوده و از آب هر سه کانال بنوشد گرفتار بدشانسی خواهد شد. در واقع فقط نوشیدن از آب دو کانال مجاز بود.

معبد کیومیزو درا - کیوتو

در مجموعه معبد، زیارتگاه‌های متعددی وجود دارند که از این میان می‌توانیم به طور ویژه به «جیشو-جینجا» (Jishu-jinja) اشاره کنیم که وقف خدای عشق و جفت مناسب شده است. در نزدیک این زیارتگاه دو صخره وجود دارد که در فاصله ۱۸ متری از هم واقع شده و گذشتگان اعتقاد داشتند اگر کسی بتواند با چشمان بسته از روی یکی تا دیگری راه برود عشق خود را پیدا خواهد کرد. اگر لازم بود کسی در این میان به فردی که در حال عبور است کمک کند این به معنی نیاز به وساطت فرد سوم برای رسیدن به معشوق بود.

معبد کیومیزو درا - کیوتو

یکی از قسمت‌های جالبی که قبل از ورود به محوطه اصلی معبد باید امتحان کنید، «تای نای مگوری» (Tainai-meguri) است که ورودی آن روبه‌روی ورودی اصلی معبد قرار دارد. با ورود به این مکان به طور نمادین وارد زهدان بخش مؤنث وجود بودا شده و زمانی که در تاریکی به سنگ مخصوص می‌رسید باید آن را به طرفی چرخانده و یک آرزو کنید!

معبد کیومیزو درا - کیوتو

 با استفاده از ایستگاه قطار کیوتو و یا یک سفر ۱۵ دقیقه‌ای با اتوبوس می‌توانید به معبد کیومیزو درا برسید. برای این کار باید در ایستگاه‌های «کیومیزو-میشی» (Kiyomizu-michi) یا «گوجو-زاکا» (Gojo-zaka) پیاده شده و از آنجا نیز یک مسافت ۱۰ دقیقه‌ای را پیاده تا معبد بالا بروید.


صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}