هتل فولرتون، تلفیقی از سنگاپور مدرن و کلاسیک

الهام غایب
 • الهام غایب
 • 1396/5/6
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

«هتل فولرتون» سنگاپور با آن خصوصیات نئوکلاسیک خود مثل ستون‌بندی شیاردار به سبک یونانی دوریک، نمونه‌ای الهام‌ بخش از پیشرفت معماری به شمار می‌رود.

تور اروپا

هتل فولرتون بر روی زمین «دژ فولرتون» که در سال ۱۸۲۹ برای دفاع از شهر در برابر حملات دریایی ساخته شده بود واقع شده و از «اسکله کلارک» تنها به اندازه‌ی ۵ دقیقه رانندگی و از فرودگاه بین‌المللی «چانگی» تنها ۲۵ دقیقه فاصله دارد. از ویژگی‌های این هتل سالن اسپا، استخر بسیار بزرگ و مرکز بیست و چهار ساعته‌ی تناسب اندام و ورزش است. با اینکه این بنا شاهد جنگ‌ها و تغییرات زیادی بوده اما هنوز شکوه و اقتدار را در درون دیوارهای خود حفظ کرده است.

در سال ۱۹۲۴ یک شرکت معماری چینی این پروژه را در مسابقات طراحی معماری برنده شد و نمای نئوکلاسیکی ساختمان فولرتون را طراحی کرد. بعد از چهار سال کار و صرف هزینه‌ی ۴ میلیون دلاری این ساختمان دولتی با ارتفاع تقریبی ۳۷ متر و مساحت ۴۱۱۰۰ متر مربعی آماده‌ بهره‌برداری شد. این ساختمان خیلی زود به نماد سنگاپور مدرن تبدیل شد و تصویر آن روی کارت پستال‌ها نقش بست و توریست‌های بسیاری از آن دیدن می‌‌کردند.

هتل فولرتون سنگاپور

گرچه هتل فولرتون یک سازه‌ی نمادین در سنگاپور محسوب می‌شود اما قبلاً محل استقرار دولت بوده و اهمیت خود را تنها به جهت موقعیت استراتژیک خود حفظ می‌کرده و ویژگی‌های زیبایی شناختی آن چندان مورد توجه نبوده است. موقعیت مکانی این هتل در خط افق سنگاپور است و یکی از مهم‌ترین و زیباترین ساختمان‌های شهر محسوب می‌شود. گرچه از تغییر کاربری این بنا به هتل تنها پانزده سال می‌گذرد اما ساختمان هتل فولرتون قدمتی بسیار طولانی‌تر از این دارد.

داستان ساختمان فولرتون سال ۱۹۲۸ آغاز شد و محل ادارات دولتی بسیاری مثل صرافی، سازمان مدیریت بنادر و سازمان واردات و صادرات بوده که مهم‌ترین آنها اداره پست کل (GPO) به حساب می‌آمد. جایی که در آن زمان با طول ۹۰ متر طولانی‌ترین پیشخوان پستی جهان بود امروز به بخش فروش نوشیدنی تبدیل شده است. سقف و پنجره‌های اولیه‌ی اداره پست کل به همان شکل حفظ شده است. دو صندوق پستی قرمز رنگ استوانه‌ای از دوران استعمار انگلیس در سال ۱۸۷۳ به جای مانده که هنوز هم از آنها استفاده می‌شود. هر روز ساعت ۵ عصر پستچی‌هایی ملبس به لباس‌ پستچی‌های آن زمان از راه می‌رسند و صندوق‌ها را خالی می‌کنند.

هتل فولرتون سنگاپور

یکی دیگر از مکان‌هایی ساختمان فولرتون «کلوب انحصاری سنگاپور» است که در طبقات بالایی ساختمان قرار دارد و به عنوان محل اجتماع ثروتمندان شناخته می‌شود. سالن بیلیارد فولرتون که شش میز در آن جای می‌گرفته اکنون به سالن اجتماعات و برگزاری جشن‌های هتل تبدیل شده اما سقف طاق گهواره‌ای و مشبک آن که تنها نمونه در سنگاپور است بدون تغییر باقی مانده است. این کلوب در دوران کشمکش‌ها برای استقلال سنگاپور از استعمار انگلستان محل دپارتمان‌های اقتصادی مختلفی بوده است.

رفته رفته با پیشرفت کشور این ساختمان نتوانست خود را با سرعت تغییرات همگام سازد و مشخصه‌های اولیه‌ی این سازه دیگر برای یک دفتر مدرن که مجهز به کامپیوتر و اینترنت باشد مناسب نبود. بنابراین دولتی‌ها تصمیم گرفتند از آنجا نقل مکان کرده و مسئولیت تغییر کاربری آن را به مردم محول کنند. تصمیم مردم تبدیل این ساختمان به هتل بود؛ بنابراین نوسازی‌ها و تغییراتی بر بنا اعمال شد تا بتواند منطبق بر این تغییر کاربری باشد و در عین حال یکپارچگی بنا حفظ شود.

هتل فولرتون سنگاپور

در ژانویه ۲۰۰۱، ساختمان فولرتون به عنوان هتل شش ستاره‌ی فولرتون بازگشایی شد. چالشی که پیش روی طراحان نوسازی‌های ساختمان قرار داشت این بود که چطور شکوه و عظمت بنای اولیه را با تجملات و سرزندگی مدرن که اقتضای کاربری جدید آن بود ادغام کنند. نوسازی‌های انجام شده برای تبدیل این ساختمان اداری به یک هتل لوکس ۴۰۰ اتاقی حدود چهارصد میلیون دلار هزینه در پی داشت. تلاش بر این بود که نمای داخلی و خارجی ساختمان تا جای ممکن به همان شکل اولیه باقی بماند.

فانوس دریایی تاریخی ساختمان که کشتی‌ها را به سوی بندر هدایت می‌کرد به یک رستوران زیبا و خوش نقشه به نام «فانوس دریایی» تبدیل شد. پس از گذشت بیش از یک دهه از تغییر کاربری ساختمان، هنوز هم فولرتون قصه‌ی سنگاپور  و مسیری که تا استقلال پیمود را بیان می‌کند. این هتل از سال ۲۰۱۱ به عضویت «هتل‌های تاریخی جهان» درآمده است.

هتل فولرتون سنگاپور

الهام غایب الهام غایب
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}