برای تجربه غذاهای بوداپست به کدام رستوران‌ ها برویم؟

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/5/9
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

بوداپست یک شهر زیبای تاریخی با یادمان‌های دیدنی و موزه‌های جذاب است، اما در کنار تمام این جاذبه‌ها، تجربه کردن غذاهای بومی نیز بخش مهمی از سفر شما را تشکیل می‌دهد. برای شناسایی بهترین رستوران‌های این شهر با ما همراه باشید.

تور اروپا

سفر به بوداپست خیره‌کننده در تورهای مجارستان

بوداپست تلفیقی از مردم‌، زبان‌ و فرهنگ‌های گوناگون بوده و یادمان‌های تاریخی، کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مراکز آبگرم آن نیز شهرت ویژه‌ای دارند. غذاهای مجارستانی تنوع زیادی داشته و بعد از شناخت محبوب‌ترین غذاها پیشنهاد می‌کنیم رستوران‌های مقصد خود را پیشاپیش بشناسید تا بتوانید بهترین خاطرات را در رستورانی مناسب سلیقه‌تان رقم بزنید.

۱. اونیکس

رستوران «اونیکس» (Onyx) در آوریل سال ۲۰۰۷ افتتاح شد و همواره برای ارائه بهترین کیفیت در سطح بین‌المللی تلاش کرده است. سر آشپز «سابینا سولو» (Szabina Szulló) و «تاماش سل» (Tamás Széll) به همراه تیم آشپزخانه، بدون خستگی فعالیت می‌کنند تا بهترین غذاهای سنتی و مدرن مجارستان را به مهمانان عرضه نمایند. کادر این رستوران تحت آموزش‌های سخت به یادگیری ملزومات شغلشان پرداخته و جایزه‌های متعددی را نیز برنده شده‌اند. اونیکس که یکی از بهترین رستوران‌های بوداپست محسوب می‌شود، در میدان «وروشمارتی» (Vörösmarty) قرار داشته و یک ستاره میشلن را در رزومه کاری خود به ثبت رسانده است.

بهترین رستوران های بوداپست

۲. مِگِری چَردا

رستوران «مگری چردا» (Megyeri Csárda) در محوطه‌ای با یادگارهایی متعلق به دوران روم ساخته شد و به خاطر این پیوند با گذشته تاریخی کشور به خود می‌بالد. طی قرن ۱۸ و ۱۹ میخانه‌ای که سابقاً در این مکان قرار داشت تغییر کاربری داده و اندکی توسعه یافت. در آن زمان یک اسطبل و مسافرخانه نیز به ساختمان اصلی چسبیده بود. طاق‌های تاریخی درها و پنجره‌ها در همین دوران ساخته شدند. در گذشته این مکان به دهقانانی که در حال سفر به «پِست» بودند خدمات رسانی می‌کرد و تاریخ غنی‌اش بسیار شگفت انگیز است. در رستورانی که به شما پیشنهاد می‌کنیم، غذاهای سنتی مجارستان با گستره‌ای وسیع از گوشت، ماهی و اشتهاآورها ارائه می‌شود. می‌توانید حین صرف غذا از موسیقی کلاسیک و رقص‌های بومی این کشور لذت ببرید.

بهترین رستوران های بوداپست

۳. استحکامات ماهیگیر

استحکامات ماهیگیر (Halászbástya) به خوبی ابهت یک دژ نظامی و شکوه یک قلعه افسانه‌ای را در کنار هم به نمایش گذاشته است. این مجموعه در بین سال ۱۸۹۵ تا ۱۹۰۲ ساخته شد و در بلندای منطقه «قلعه بودا» به چشم می‌خورد. از بالای این قلعه مناظر خیره‌کننده‌ای از بوداپست پیش روی شما خواهد بود. رستورانی که در این مجموعه وجود دارد خود به تنهایی مناظری ۳۶۰ از شهر را به مهمانان هدیه کرده و متناسب با تعداد نفرات یکی از میزهای خود در چند طبقه و تراس را در اختیار می‌گذارد. منوی فوق‌العاده با کیفیت رستوران، استیک کلاسیک، سوپ و غذاهای دریایی را در کنار برخی غذاهای بین‌المللی به مهمانان پیشنهاد می‌کند. موزیک زنده کولیان بسیار دلپذیر بوده و در طول زمستان می‌توانید از فهرست نوشیدنی‌های گرم متنوع لذت ببرید.

بهترین رستوران های بوداپست

۴. کافه و رستوران موزِئوم

این کافه-رستوران از سال ۱۸۸۵ در مرکز شهر تاریخی پِست فعالیت می‌کند و با هسته مرکزی کلاسیک، غذاهای با کیفیت سنتی مجارستان را در محیطی لوکس به مشتریان ارائه می‌نماید. نام این مکان به خاطر مجاورت با موزه ملی بوداپست انتخاب شد و بسیاری چهره‌های مشهور شامل سیاست مداران، نویسندگان، بازیگران و غیره کتابچه مهمان تاریخی آن را امضا کرده‌اند. منوی رستوران «موزئوم» (Múzeum) با مهارت، بین آشپزی سنتی مجارستان و سلیقه های بین‌المللی مدرن تعادل ایجاد کرده است. برای علاقه‌مندان عتیقه‌جات، آینه قرن نوزدهمی ونیزی و هنر کاشی کاری روی سقف جالب توجه خواهد بود.

بهترین رستوران های بوداپست

۵. بازار بزرگ (ناجارنوک)

برای آن دسته افرادی که می‌خواهند رنگین کمانی کامل از غذاهای بوداپست را تماشا کنند، بازار بزرگ مرکزی (Great Market Hall) را توصیه می‌کنیم. این بازار در سال ۱۸۹۷ ساخته شد و یکی از بهترین بازارهای پوشیده اروپا شامل سه طبقه وسیع است. اگر به دنبال جایی عالی برای غرق شدن در فرهنگ روزمره شهری هستید اینجا مقصدی مناسب شما خواهد بود. در اینجا می‌توانید بسیاری از محصولات غذایی را شامل گوشت، سبزیجات، پنیرها و نان‌های خوش عطر خریداری کنید. بازدیدکنندگان در کنار خرید می‌توانند به کافه‌های طبقه اول نیز سر بزنند. این بازار به طور منظم میزبان روزهای موضوعی غذا در کشور می‌شود.

بهترین رستوران های بوداپست

۶. سیمپلا کِرت

این مکان یکی از اولین کافه ویرانه‌های بوداپست بود که در سال ۲۰۰۲ افتتاح شد. کافه ویرانه‌ها بعد از طی روند تغییر کاربری ساختمان‌های متروک و ویران، به مکان‌هایی برای لذت‌های غذایی و فرهنگی تبدیل می‌شدند. در مورد «سیمپلا کرت» (Szimpla Kert)، این ساختمان قدیمی امروزه تبدیل به یک سینمای روباز، کافه و مکانی برای پذیرش فرهنگی مدرن شده که موسیقی، عشق و زندگی را ارزشمند می‌شمارد. بازدیدکنندگان می‌توانند از یک فستیوال فیلم و انیمیشن اروپایی معروف به نام «آنیلوگ» (Anilogue) نیز در کنار صرف غذای مجارستانی و نوشیدنی‌های اصیل لذت ببرند.

بهترین رستوران های بوداپست

۷. گوندِل

این ایده از «کارویی گوندل» (Károly Gundel) به اصلاح و توسعه آشپزی مجارستان کمک شایان توجهی کرد و آن را به سمت و سویی کاملاً جدید هدایت نمود. وی بعد از مستند سازی تاریخ غذایی منطقه، دستور پخت‌های متنوعی از نواحی مختلف را گرد آورد تا به جادوگری در آشپزخانه مشغول شود. رستوران او در سال ۱۹۱۰ افتتاح شد و به عنوان یکی از رستوران‌های پیشتاز مجارستان که برنده جایزه‌های متعددی بوده شهرت دارد. مهمانان از آشپزی منحصر به فرد مجارستان و سایر نقاط دنیا در محیطی سنتی و اجرای موسیقی زنده لذت خواهند برد. در این رستوران تابلوهای نقاشی هنرمندان مشهور بر روی دیوارها خودنمایی می‌کنند.

بهترین رستوران های بوداپست

۸. جِلارتو روزا

این مکان در کنار کلیسای سنت استفان قرار داشته و اگر عاشق شیرینی‌جات هستید خوب است بدانید دستور تهیه بهترین بستنی‌های شهر را «نیکی سوکرون» (Niki Szokron) مالک آن از ایتالیا به این کشور آورد. نیکی دستور تهیه‌های تاریخی را با پیچیدگی‌های مدرن تلفیق کرده و کیفیتی جهانی را خلق نمود. یکی از برترین تخصص‌های «جلارتو روزا» (Gelarto Rosa) است. کارکنان هر کدام طرح‌های هنرمندانه‌ای را روی بستنی‌های مشتریان خلق می‌کنند. برای آن دسته از مشتریان تشنه یا گرسنه نیز قهوه، چای، کیک و شیرینی‌های ماکارون ارائه می‌شود.

بهترین رستوران های بوداپست

۹. کافه کتاب الکساندرا

این کافه (Alexandra Bookcafe) در طبقه دوم یک دیپارتمنت استور سابق قرار داشته و از استعداد منحصر به فرد نقاشی به نام «کارویی لوتز» (Károly Lotz) بهره می‌گیرد. این ساختمان در سال ۱۸۸۴ به عنوان یک کازینو ساخته شده بود و از شکوه قابل توجهی برخوردار است. بازدیدکنندگان با قدم گذاشتن در گذشته مجلل بنا و بهترین نمونه‌های سبک «آرنوو» تجربه ارزشمندی را رقم می‌زنند. خود محوطه کافه، مجموعه‌ای از غذاهای خوشمزه و سبک را به مهمانان ارائه کرده و محیط پر شکوه آن با پیانیست اختصاصی تکمیل می‌شود.

بهترین رستوران های بوداپست

۱۰. سازیوِش اِترام

رستوران بی نقص و صد ساله «سازیوش اترام» (Százéves Étterem) بهترین غذاهای مجارستان را به مهمانان ارائه می‌کند. می‌توانید غذاهای معروف مجارستان را در محیطی سنتی امتحان کنید. علاوه بر این غذاهای لذیذ، موسیقی زنده نیز محیطی مطبوع را برای مشتریان فراهم می‌کند. این رستوران بیش از ۱۸۱ سال توانسته استانداردهای باورنکردنی خود را در زمینه خدمات رسانی به مشتریان حفظ کرده و جزو برترین تجربه‌های غذاخوری مهمانان در بوداپست باقی بماند.

بهترین رستوران های بوداپست

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}