کلن، شهر کلیساها و موزه‌ها

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/4/20
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

این شهر کهنسال رودخانه راین، یکی از مهم‌ترین مراکز تجاری و فرهنگی در غرب آلمان به شمار می‌رود. شهر کلن به خاطر ۱۲ کلیسای برجسته رمانسک، به ویژه کلیسای جامع کلن شهرت جهانی دارد.

تور اروپا

سفر به شهر کلن در تورهای آلمان

تمام کلیساهای شاخص کلن در فاصله اندکی از محله قدیمی قرار گرفته‌اند و دانشگاه این شهر آلمانی یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین دانشگاه‌های اروپا به حساب می‌آید. کلن توسط رودخانه راین به دو قسمت تقسیم شده و ریشه‌های سکونت در آن به قرن اول میلادی باز می‌گردد. در آن زمان اینجا از استحکامات نظامی ارتش روم به شمار می‌رفت و در واقع اهمیت کلن هرگز رو به افول نرفت. امروزه تعداد زیادی امکانات تفریحی و هنری به همراه ۱۰۰ گالری و ۳۶ موزه، برخی از جاذبه‌هایی هستند که این شهر را تبدیل به مرکز فرهنگی هنری مهمی در آلمان می‌کنند.

1. کلیسای جامع کلن

در نزدیکی کرانه چپی راین، این یادمان تاریخی مرتفع کلن را می‌بینید که یک شاهکار معماری دوران اوج گوتیک به شمار می‌آید. کلیسای جامع کلن، یکی از بزرگ‌ترین کلیساهای جامع اروپا بوده و ساخت آن در سال ۱۲۴۸ آغاز شد. این ساختمان یکی از باشکوه‌ترین و پر عظمت‌ترین پروژه‌های معماری قرون وسطی به حساب می‌آمد. بعد از آن که با دیدن برج‌های دوقلوی ۱۵۷ متری آن به حیرت در آمدید، نوبت به طراحی داخلی باورنکردنی کلیسا می‌رسد. مساحت این بنای غول آسا ۶۱۶۶ متر مربع بوده و ۵۶ ستون دارد. از قسمت‌های برجسته داخل کلیسا می‌توان به اتاق گنجینه با اشیای گران‌بهای متعددی مانند جعبه‌های نگهداری از اشیا متبرکه و نسخ خطی اشاره کرد. مناظری که از بالای برج جنوبی می‌توانید مشاهده کنید، وابسته به پیمودن ۵۰۰ پله هستند!

کلن آلمان

2. محله قدیمی کلن

همان طور که در حال کاوش در بین کلیساهای تاریخی و موزه‌های کلن هستید، حتماً به محله قدیمی شهر با افسون خاصش برخورد می‌کنید. علاوه بر کلیسای تاریخی «سنت مارتین کبیر» با کوچه‌های باریک و پیچ در پیچی با خانه‌های قدیمی مواجه خواهید شد که اکثراً تبدیل به بوتیک، گالری، کافه و رستوران شده‌اند. این محله با مسیرهایی جذاب در طول رودخانه راین به شما فرصت لذت بردن از مناظری زیبا را می‌دهد. طی گردشتان در میان بافت قدیمی شهر، با یادمان‌های تاریخی بیشمار، آب‌نماهای دیدنی و منطقه باستان شناسی با ویرانه‌های باستانی متعدد روبه‌رو خواهید شد.

دیدنی های کلن - آلمان

3. موزه‌های والراف ریچارتز و لودویگ

علاقه‌مندان هنر حتماً به بازدید از موزه‌های «والراف ریچارتز» (Wallraf-Richartz) و «لودویگ» (Ludwig) در کلن مشتاق هستند. این موزه‌ها که در سازه‌های جدیدتر شهر واقع شده‌اند، گستره وسیعی از نقاشی اروپایی شامل آثاری از «رامبراند»، «مانه»، «رُنوار» و «لیبِرمان» را پوشش می‌دهند. موزه والراف ریچارتز بیشتر در آثار مکتب کلن قوی بوده و موزه لودویگ بر روی نقاشی‌های مدرن و معاصر تمرکز دارد. در همین مکان می‌توانید عکس‌ها و دوربین‌هایی متعلق به سال ۱۸۴۰ را نیز تماشا کنید.

دیدنی های کلن - آلمان

4. موزه رومی-آلمانی

اگر از کلیسای جامع کلن کمی پیاده روی کنید به موزه رومی-آلمانی می‌رسید. این موزه شما را با میراث ارزشمند باستان شناسی دوران پالئولیتیک تا قرون وسطی آشنا می‌کند. از موارد برجسته به نمایش در آمده می‌توان به موزائیک کاری «دیونیسوس» متعلق به قرن دوم میلادی و یادمان تدفینی «پوبلیسیوس» از قرن اول اشاره کرد. علاوه بر این موارد می‌توانید شیشه‌‌های رومی، سفالینه‌ها، تندیس‌ها و جواهرآلات باستانی را نیز تماشا کنید.

دیدنی های کلن - آلمان

5. کلیسای گیریون مقدس

کلیسای رمانسکی «سنت گیریون» (St. Gereon) یکی از عجیب‌ترین کلیساهای کلن به شمار می‌رود. این بنا بر روی ویرانه‌های یک کلیسای قرن ۷ ساخته شد که خود بر روی محوطه سازه‌ای رومی بنا شده بود. این کلیسا از نظر بصری بسیار جذاب بوده و در آن می‌توانید نقاشی دیواری‌های قرون وسطایی متعدد، موزائیک‌ کاری‌ها و عتیقه‌های باستانی جالب توجهی را ببینید.

دیدنی های کلن - آلمان

6. تله‌کابین کلن

این تله‌کابین در سال ۱۹۵۷ به عنوان اولین تله‌کابین اروپایی که از بالای رودخانه عبور می‌کرد ساخته شد. این مسیر تا به حال ۱۵ میلیون مسافر را جا به جا کرده است. مناظر بالای رودخانه قطعاً چیزی نیستند که بتوان به سادگی از آن‌ها گذشت. اگر این نماها شما را راضی نکردند می‌توانید به برج مخابراتی کلن نیز سر بزنید. این برج در شمال غرب محله قدیمی قرار داشته و با ۲۴۳ متر ارتفاع و یک رستوران گردان، از جاذبه‌های دیدنی شهر خواهد بود.

دیدنی های کلن - آلمان

7. ساختمان سابق شهرداری

ساختمان سابق شهرداری کلن از قدیمی‌ترین بناهای عمومی در آلمان به حساب آمده و با بیش از ۹۰۰ سال عمر تاریخی غنی را در دل خود پنهان کرده است. ساختمانی که امروزه می‌بینید چندین سبک معماری را منعکس می‌کند. قسمت اصلی بنا متعلق به قرن ۱۴، برج ساخته شده در قرن ۱۵ و راهرو سر پوشیده ایوانی آن به سبک رنسانس قرن ۱۶ بوده و حتی در آتریوم آن می‌توان تأثیرات قرن بیستم را نیز مشاهده کرد.

دیدنی های کلن - آلمان

8. کلیسای پانتالئون مقدس

این کلیسا در قرن ۱۰ و بر روی محوطه یک ویلای قدیمی رومی ساخته شد. در قرن ۱۷ این ساختمان مورد بازسازی قرار گرفت و از قسمت‌های شاخص آن می‌توان به مقبره همسر امپراطور «اوتوی دوم»، یعنی «تئوفانو» (Theophano) اشاره کرد که در سال ۹۹۱ میلادی درگذشت. سقف‌های رنگارنگ و نقاشی‌های دیواری بسیار دیدنی بوده و سبب شده‌اند این کلیسا را از نظر تاریخ هنر نیز مکانی ارزشمند بدانند.

دیدنی های کلن - آلمان

9. کلیسای جامع آلتِنبرگ

کلیسای جامع «آلتنبرگ» (Altenberg) یکی از بهترین نمونه‌های معماری گوتیک اولیه در سرزمین راین است. این بنا در سال ۱۲۵۹ با طراحی داخلی غنی و ارزشمندی ساخته شد. از قسمت‌های برجسته آن می‌توان به شیشه‌های رنگی گوتیک و مقابر متعدد شاهزادگان و راهبان بزرگ اشاره کرد. هر چند در کلام، این بنا را کلیسای جامع می‌خوانند اما در حقیقت هیچ اسقفی تا به حال در آن ساکن نبوده است. این عنوان صرفاً به خاطر ابعاد عظیم این کلیسا به آن اطلاق گردید.

دیدنی های کلن - آلمان

10. موزه هنر کاربردی

در جنوب غربی کلیسای جامع کلن، موزه هنر کاربردی را می‌بینید. اینجا یکی از موزه‌های جدیدتر شهر بوده و در سال ۱۸۸۸ تأسیس شده است. در مجموعه به نمایش در آمده در این مکان، بیش از ۱۰۰,۰۰۰ اثر هنری کاربردی و تزئینی از قرون وسطی به بعد را مشاهده می‌کنید. سایر مجمو‌عه‌های مهم این موزه شامل جواهرآلات، مبلمان، چینی و زره می‌شوند.

دیدنی های کلن - آلمان

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,990

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}