کلیسای بازار یا مارکت کرشه در هانوفر

الی کاک اشکیانی
 • الی کاک اشکیانی
 • 1396/7/3
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

کلیسای بازار متعلق با طراحی معماری سبک گوتیک، آجرهای قرمز و وجود نقاطی که علائم اسرارآمیز در آن دیده می‌شود، بسیار شگفت‌آور و تحسین برانگیز است.

تور اروپا

در سده‌ی 1300 مارکت کرشه (Marktkirche)، کلیسایی در میدان بازار و در میان قدیمی‌ترین بخش هانوفر بود. این کلیسا که نماینده‌ی کلیسای «لوتران» (Lutheran) در این شهر به حساب می‌آمد، به سبک معماری آجری گوتیک متعلق به شمال آلمان، طراحی گردیده است.

در هنگام بازدید، حتماً نمادهای باستانی متنوع به کار رفته در تزئین نمای سردر و قسمت‌های داخلی را مشاهده کنید و به معنی آن‌ها نیز توجه نمایید.

این ساختمان با آجرهای قرمز و برج ناقوسش که از بالای ادامه‌ی سقف سر بر آورده است، پس‌زمینه‌ی بی نظیری برای عکس گرفتن به شمار می‌آید. کلیسای بازار 11 زنگ ناقوس دارد که یکی از آن‌ها بسیار بزرگتر از بقیه است و برای مشخص کردن مواقع خاص به کار می‌رود.

محراب اصلی کلیسا متعلق به اواخر قرن پانزدهم بوده که از چوب زیرفون ساخته شده و حکاکی و کنده‌کاری دارد. این محراب شامل تصاویری از «رنج‌ مسیح» (Passion of Christ) در یک طرف و در سمت دیگر، تصاویر حامیان کلیسا، «جیمز و جرج مقدس» است.

مارکت کِرشه هانوفر

بخش اصلی کلیسای مارکت کرشه

از دیدن بخش اصلی، جایی که بزرگترین گنجینه‌های کلیسا در مقابل دیوار پشتی قرار دارد، شگفت‌زده خواهید شد. این قسمت بعد از جنگ جهانی دوم جای‌گذاری شده و چند بار مورد بازسازی قرار گرفته است. در قسمت غربی برج ناقوس یک نماد ستاره پنج‌پر و دور ساعت یک ستاره شش‌پر به چشم می‌خورد. این نمادها به نظر می‌رسد که آثاری از تئوری‌های توطئه‌ی مرموز پشت پرده باشد، هرچند که ظاهراً حضور این ستاره‌ها در تاریخچه‌ی مذهبی آلمان مرسوم بوده است. اولین بار این نمادها توسط یکی از نژادهای قدیمی آلمان به نام «توتنی» (Teutonic) که بت پرست بوده‌اند استفاده شده و بعدها مسیحان آن را به عنوان علامت خود در ساعت‌ها به کار برده‌اند. همچنین در مسیحیت اغلب ستاره‌ی پنج‌پر را نماد ظهور و تجلی مسیح می‌دانند.

مارکت کِرشه هانوفر

نام اصلی کلیسای بازار

از نکات دیگری که در مورد این کلیسا می‌توان اشاره کرد، نام آن است. «کلیسای بازار سنت جورجی و ژاکوبی» (Marktkirche St. Georgii et Jacobi) نام کامل این کلیسا است. همچنین جالب است بدانید که سقف و سایر ویژگی‌ها و مشخصه‌های ساختمان کلیسا در بمباران هوایی در خلال جنگ جهانی دوم تخریب شده بود و در سال 1952 مورد بازسازی واقع گردید. یک شخصیت تاریخی آلمان مربوط به قرن هفدهم، که به نام «دویچه میشل» (Deutsche Michel) شناخته شده و فرمانده ارتش آلمان و دانمارک بوده نیز در این کلیسا به خاک سپرده شده است.

کلیسای بازار را در جنوب غربی هانوفر و در بخش تاریخی شهر می‌توانید بیابید. از طریق مترو و ایستگاه «سالن بازار هانوفر» (Hannover Markthalle) و با کمی پیاده‌روی در جهت شمال غربی به این کلیسا می‌رسید. در طول راه حتماً از جاذبه‌های گردشگری دیگر مانند «موزه‌ی تاریخی» (Historisches Museum) و «سالن تئاتر بالهوف» (Ballhof theater) دیدن نمایید.

مارکت کِرشه هانوفر

الی کاک اشکیانی الی کاک اشکیانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}