سنت لازاروس، زیباترین کلیسای قبرس

الی کاک اشکیانی
 • الی کاک اشکیانی
 • 1396/6/27
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

کلیسای «سنت لازاروس» (Saint Lazarus) در شهر لارناکا، از زیباترین و با قدمت‌ترین آثار تاریخی این شهر است که حتماً در سفرتان به قبرس باید از این مجموعه‌ی مذهبی قرن نهمی بازدید کرده، روایت سحرآمیز کتاب مقدس از معجزه را بشنوید و مقبره مقدس منتسب به لازاروس را ببینید.

تور اروپا

سنت لازاروس یکی از مشهورترین مکان‌های مذهبی مسیحیان است که گفته می‌شود بر مقبره‌ی یکی از شخصیت‌های کتاب مقدس به نام «لازاروسِ بتانی» (Lazarus of Bethany) ساخته شده است. روایت داستان نشان می‌دهد که او در شهر بتانی مرده بوده و بعد از چهار روز توسط مسیح زنده می‌شود، چون روحانیت یهود، حکم قتلش را صادر می‌کنند، تصمیم می‌گیرد به قبرس فرار کند تا ادامه‌ی زندگی خود را در آنجا بگذراند. کلیسای سنت لازاروس را در بخش جنوبی قسمت تاریخی شهر لارناکا و در غرب ساحل «فینیکودز» (Finikoudes)  و در میدان سنت لازاروس قرار دارد. برای رفتن به آنجا با اتوبوس می‌توانید به یکی از ایستگاه‌های مسیر «فانارومنیز» (Fanairomenis) در نزدیکی کلیسا بروید. حتماً از «قلعه‌ی میدان پی‌یر» (Castle Square Pier) در نزدیکی کلیسا و همچنین تفریح‌گاه‌های نزدیک آن دیدن کنید.

کلیسای سنت لازاروس در لارناکا

بنای سنگی این کلیسای با شکوه را باید از نزدیک ببینید تا زندگی گذشته‌ی این شهر را دریابید. سه گنبد با ابهت کلیسای سنت لازاروس به همراه برج ناقوس اولیه، در گذشته تخریب شده‌اند که به احتمال زیاد این اقدام در زمان سال‌های آغازین حکومت عثمانی که کلیسا‌ها به مسجد تبدیل می‌شدند، صورت گرفته است. نمادهای هنری درخشان روم شرقی و منبت‌کاری‌های منحصر به فرد به سبک باروک که روی پوشش طلایی دیوارهای جدا کننده بخش عمومی کلیسا وجود دارد در سال 1782 کامل شده و تا امروز باقی مانده است.

برج ناقوس عظیم این کلیسا با سر هرمی شکل که بعدها دوباره ساخته شد، بسیار تماشایی بوده و چندین پنجره در مناره‌ی بلند این کلیسا کار شده که امکان مشاهده‌ی ناقوس داخل برج را فراهم می‌کند. طاق‌ها و حکاکی‌های سنگی تحسین برانگیز، منظره‌ای زیبا با پس‌زمینه‌ی آسمان آبی ایجاد می‌کنند. در فضای میدان بزرگ بیرون کلیسا، می‌توانید کمی استراحت کنید و از آفتاب دلنشین قبرس لذت ببرید.

کلیسای سنت لازاروس در لارناکا

اگر می‌خواهید از این کلیسای با شکوه عکس بگیرید، بهتر است در شب این کار را انجام دهید، زیرا کلیسا شب‌ها با نور طلایی چراغانی می‌شود و بسیار زیباتر از روز به نظر می‌رسد. برای ورود به بخش مذهبی و تاریخی ساختمان، باید قدم زنان از راهرو هشتی بگذرید و داخل شوید. حواستان باشد که از آثار باستانی چشم‌نوازی که بر جای جای دیوار‌های اطراف به چشم می‌خورد، غافل نشوید. این کلیسا در قرن 17 بازسازی شد و بسیاری از آثار مقدس متعلق به این دوره هستند. نماد نقره‌ای برخاستن لازاروس، که زنده شدن او توسط مسیح را به تصویر کشیده است، یکی از این آثار شگفت‌انگیز است. از زیر محراب کلیسا که پایین بروید، سرداب وهم‌انگیز کلیسا را خواهید یافت که گفته می‌شود مقبره‌ی لازاروس در آن قرار دارد. البته در نسخه‌های دیگر این روایت، گفته شده که جسم او قبلاً به جای دیگری منتقل شده است.

کلیسای سنت لازاروس در لارناکا

مراسم اجتماع سالانه‌ی «شنبه‌ی لازاروس» (Lazarus Saturday)، هشت روز قبل از عید پاک برگزار می‌شود و در زمان آن، تصویری از شخصیت‌های کتاب مقدس در خیابان‌های شهر نصب می‌گردد. برای تماشای داخل کلیسا در زمان‌های آزاد می‌توانید وارد شوید، که این زمان‌ها روزانه از صبح تا غروب به غیر از یک تعطیلی کوتاه در هنگام ظهر بوده و در تعطیلات آخر هفته، به صورت تمام وقت باز  و آماده پذیرش عموم است.

کلیسای سنت لازاروس در لارناکا

الی کاک اشکیانی الی کاک اشکیانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}