بهترین موزه های آمستردام که حتما باید از آن ها دیدن کنید

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/11/5
 • 1 دیدگاه
{{selectedRate}}

شهر زیبای آمستردام جدای از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی شگفت انگیزش، موزه‌هایی دارد که بازدید از آن‌ها را نباید از دست داد. برای آشنایی با این موزه‌ها می‌توانید راهنمای ما را دنبال کنید.

تور اروپا

سفر به شهر تاریخی آمستردام در تورهای هلند

آمستردام برخی از معتبرترین موزه‌های هنری و جاذبه‌های تاریخی جهان را در خود جای داده است. پیشنهاد می‌کنیم در صورت تمایل به دیدن همه آن‌ها یک یا دو روز خود را صرف گردش در این موزه‌ها کنید، زیرا آن‌ها هم مانند کافی‌شاپ‌ها در موقعیت مرکزی آمستردام قرار دارند.

۱. ریکس 

«موزه ریکس» (Rijksmuseum) یا موزه ریکس بزرگ‌ترین موزه هلند به شمار می‌رود که آثار نقاشان برجسته تاریخ، مانند «وِرمیِر»، «رامبراند» و بسیاری نام‌های مشهور دیگر را به نمایش می‌گذارد. چیدمان آثار بر اساس تقدم زمانی بوده و هر طبقهُ دورانی جداگانه را در بر می‌گیرد. زمانی که اینجا هستید، تماشای تابلوی معروف «گشت شبانه» رامبراند را از دست ندهید، زیرا معروف‌ترین اثر موزه به حساب می‌آید.

موزه ملی آمستردام

۲. موزه ونگوگ

اغلب موزه‌هایی که وقف یک هنرمند می‌شوند به نظر کسالت‌بار و تکراری می‌آیند، اما موزه ونگوگ یک استثنا خواهد بود. چیدمان موزه شما را از مراحل مختلف زندگی این هنرمند عبور داده و به خوبی با تغییرات و ویژگی‌های او به عنوان یک هنرمند پخته آشنایتان می‌کند. بسیاری از آثار او با آثار هم دوره‌ای‌ها یا در ارتباط با رویدادهای تاریخی مرتبط با آن‌ها به نمایش در آمده‌اند و با این حساب می‌توانید پنجره‌‌ای به الهامات این هنرمند شگفت‌انگیز را در اختیار داشته باشید.
موزه ون گوگ آمستردام

۳. خانه آنه فرانک

بازدید از «خانه آنه فرانک» (Anne Frank House) یکی از واجبات است. ایستادن در این خانه و تصور وحشت و ترسی که آنه فرانک جوان مجبور به تحمل آن بوده، تجربه متفاوت و هیجان‌انگیزی خواهد بود. بازدید از این خانه یکی از کارهای مهم است؛ زیرا چشمان شما را به هراس و دلهره‌ای که کمتر از یک صد سال پیش اتفاق افتاده باز می‌کند.

خانه آنه فرانک در آمستردام

۴. الکتریک لیدی‌ لند

«الکتریک لیدی لند» (Electric Ladyland) آن چیزی نیست که از نامش حدس می‌زنید. اینجا از هر موزه دیگری که در فهرستتان دارید متفاوت‌تر است؛ زیرا موزه‌ای وقف لامپ‌های فلئورسنت بوده و برای کسانی که کافی‌شاپ‌های معروف آمستردام را امتحان کرده‌اند، موزه‌ای جالب توجه است. مهمانان با بازتاب نور روی لباس، پوست و حتی دندانشان، جزوی از یک اثر هنری می‌شوند. در اینجا یک تجربه نمایش نوری حسابی انتظارتان را می‌کشد.

موزه الکتریک لیدی‌ لند در آمستردام

۵. موزه خانه رامبراند

همان‌طور که موزه ونگوگ وقف این هنرمند شده، موزه خانه رامبراند هم واقعاً جایی است که او در آن زندگی و کار کرده و ترکیبی از تاریخ زندگی او و گرامیداشت آثارش را به بازدیدکنندگانش پیشنهاد می‌کند. در اینجا هنوز هم می‌توانید مبلمان واقعی خانه را تماشا کنید. همان‌طور که به گردش در موزه مشغول هستید، راهنماهای حرفه‌ای به شما نحوه ساخت و ترکیب رنگ رامبراند را توضیح داده و برخی از حقایق جالب را درباره این هنرمند برایتان فاش می‌کنند.

موزه خانه رامبراند در آمستردام

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}